(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Перемога ледь не розтанула. "Металіст" - "Металург" Д - 3: 2. 19 тур / Новини / Чемпіонат України з футболу / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

metalist.ua

Металіст - Металург Д - 3: 2 (1: 0)

Голи: Марлос, 45 (1: 0). Морозюк, 61 - гол в свої ворота (2: 0). Девіч, 68 (3: 0). Жуніор Мораес, 79 (3: 1). Жуніор Мораес, 89 (3: 2).

"Металіст" (Харків): Горяїнов, Вільягра, Папа Гуйє, Березовчук, Фінін, Едмар, Соса (Вілліан Гомес, 77), Марлос (Бланко, 86), Шав'єр, Жажа, Девіч (Краснопьоров, 71).

"Металург" (Донецьк): Паньків, Морозюк, Чечер, Воловик, Польовий, Макрідіс, Данилу, Димитров (Жуніор Мораес, 59), Грегорі Нельсон (Леонарду, 59), Ебесіліо (Голайдо, 75), Л. Траоре.

Покарання: Морозюк, 41. Девіч, 57. Макрідіс, 86 (попередження).

Судді: Козик (Мукачеве), Халамендик, Рачинська (обидва - Київ).

2 березня. Харків. ОСК "Металіст".

Денис квартальних з Харкова

За два дні до матчу «Металіста» з донецьким «Металургом» уболівальники харківської команди отримали те, про що так мріяли всі зимові канікули. До Харкова повернувся Марко Девіч.
    Коли серб з українським паспортом напередодні Euro-2012 поставив свій підпис під контрактом з «Шахтарем», фанати «Металіста» прекрасно зрозуміли: їх лідер пішов на підвищення. Чи усвідомлювали, що футболіст збірної України втомився боротися лише за бронзу і вважав за краще виступам в Лізі Європи - гімн Ліги чемпіонів. І все ж, догляд Девіча для них став громом серед ясного неба. Марко, поряд з Горяїновим і Едмаром, був уособленням успішного періоду в історії команди. Зізнатися, повірити в те, що Девіч залишає Харків - було важко.
    Але в «Шахтарі» у нього справи справи не пішли. Мірча Луческу не бачив одного з кращих українських форвардів в своєму складі. А знаючи характер Девіча - неважко було припустити, що миритися з таким станом речей він не стане. Варіантів, в принципі, у нього було небагато. Або піти в оренду в «Іллічівець», або ж попросити Містера і Ріната Ахметова відпустити його в «Металіст». Марко вибрав повернення.

Тим більше, що в Харкові його готові були прийняти з розпростертими обіймами. І за ті емоції, якими зустріли оголошення диктора по стадіону, Марко віддячив харківських уболівальників. Символічно, що свій перший гол після повернення в Харків Девіч забив тією самою командою, чиї ворота вразив і сім з половиною років тому, коли вперше відзначився у складі «Металіста».

***

Донецький «Металург» прибув до Харкова за день до матчу. Юрій Максимов привіз до столиці Слобожанщини всіх найсильніших виконавців, за винятком травмованого Карлена Мкртчяна. Тому можна було сміливо припустити, що «Металург» постарається нав'язати боротьбу «Металісту», який в матчах проти «Ньюкалса» виглядав, м'яко кажучи, не найкращим чином. Тим більше, що донеччани міжсезоння провели дуже плідно і непогано посилилися для продовження боротьби за зону Ліги Європи.
    З чотирьох новачків на поле ОСК «Металіст» з перших хвилин вийшли одразу троє. І якщо поява голландця Лоренцо Ебісіліо і лівого захисника Володимира Польового спрогнозувати було легко, то дебют Юрія Паньківа став для багатьох сюрпризом. Здавалося б, чиєсь чиє, а місце Олександра Бандури в основі «Металурга» сумнівам не підлягає. Але Юрій Максимов думав інакше.
    Мирон Маркевич так само ризикнув кинути в бій відразу двох зимових новачків: Девіча і Джексона Коельо. Обидва провели матч на хорошому рівні, немов з «Металіста» нікуди і не йшли. Правда, не з перших хвилин Девіч і Жажа почали балувати харківську публіку. Та й в цілому «Металіст» на перших порах виглядав непереконливо. Високий темп, треба сказати, задали футболісти донецького «Металурга». І до пори до часу саме вони диктували умови. Переважно свої атаки гості будували через правий фланг, де досить непогано взаємодіяли Микола Морозюк і Лоренцо Ебісіліо.

Там їм не кращим чином протистояв Фінін, який на цьому етапі виглядає не кращим чином. Що в іграх проти «Ньюкасла» переважно через його фланг біля воріт харків'ян виникала гострота, що в звітному поєдинку. Тому покупка «Металістом» бразильця Марсіо Асеведо виглядає цілком логічною. Позиція лівого захисника зажадала посилення. Правда, новачок ще не прибув до Харкова. Його перше тренування з новою командою запланована на середу. Схоже, Фінін варто задуматися.

***

Але перший небезпечний момент біля воріт «Металіста» був створений на іншому фланзі. Драман Траоре відмінною розрізає передачею вивів на побачення з Горяїновим Нельсона, який примудрився пробити безпосередньо в кіпера «Металіста».
    Справедливості заради слід зазначити, що господарі перші півгодини взагалі грали неквапливо і вальяжно. В діях підопічних Маркевича було чимало браку. «Металурги» намагалися діяти дуже щільно і вирішувалися йти в пресинг на чужій половині. Але в такому режимі відіграти весь матч проти мобільного «Металіста» непросто.
    Як тільки команда Максимова воліла взяти паузу, харків'яни додали. Дуже активним був на правому фланзі Марлос, і навіть один з кращих українських лівих беків - Польовий - нічого не міг вдіяти з 25-м номером «Металіста». В діях Жажа спочатку було занадто багато піжонства і дуже мало ефективності, але як тільки він став грати трохи простіше - ККД бразильця помітно зріс. Саме Джексон Коельо вже в компенсований до першого тайму час видав філігранну передачу на Марлоса, після якої бразилець легко увірвався в штрафну і вразив ворота Паньківа.
    «Металург» в першому таймі виглядав дуже непогано - але все ж пішов на перерву, поступаючись в рахунку.

***

Другий тайм, як власне і перший, «Металург» почав активніше за суперника, але результату це не принесло. «Металіст» відчував себе впевненіше і легко зміг направити гру в потрібне для себе русло. А потрібно було забивати ще. Правда, з першого разу зробити це не вдалося. Марлос цілком міг створити гол-близнюк, того, що забив в першому таймі, але Юрій Паньків певні висновки зробив і м'яч парирував. Цікаво, що передачу на Марлоса знову віддавав Коельо. Але все ж другий гол у ворота «Металурга» відбувся без їх участі. Пішла подача з кутового, і Микола Морозюк в спробах вибити м'яч, запустив його за комір Паньківу.
    А потім на авансцену вийшов Марко Девіч. На 68-й хвилині Джексон Коельо знову кинув в прорив по правому флангу Марлоса, той увійшов у штрафний майданчик і виконав акуратний навіс на Девіча. Марко залишалося лише підставити голову і прийняти привітання від партнерів. Рахунок став 3: 0, до кінця матчу залишилося 20 хвилин, а «Металург», здавалося, був пригнічений. Тільки диво могло дозволити команді Максимова зробити камбек, подібний до того, що трапився в першому колі в матчі цих же команд. Тоді, нагадаю, «Металіст» вів з рахунком 2: 0, але зустріч завершилася внічию - 2: 2.
    І диво в суботу мало не сталося. Юрій Максимов вгадав із заміною, кинувши в бій Жуніора Мораеса. Бразилець за 11 хвилин до закінчення основного часу матчу відіграв один м'яч, а через десять хвилин оформив «дубль».

***

Сказати, що підопічні Маркевича занервували - не сказати нічого! «Металіст» запанікував, а Юрій Максимов наказав своїм хлопцям не послабляти тиск на ворота господарів. І вже на 4-й компенсованій хвилині «Металург» був дуже близький до нічиєї. Леонарду вистрілив з лінії штрафного, а Горяїнов відбив м'яч точно на ногу Мораес. Яким чином бразилець примудрився пустити м'яч з п'яти метрів вище воріт - не відповість і він сам.
    Фінальний свисток від Ярослава Козика зафіксував перемогу «Металіста». Але харків'ян чекає серйозна розмова з Мироном Маркевичем. Кидати грати за 20 хвилин до кінця матчу не можна. Навіть якщо і здається, що перемога вже нікуди не вислизне.