(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Подвійний аспірин, будь ласка. Як «Байєр» обіграв «Зеніт»

Після трьох поспіль нічиїх петербурзький «Зеніт» зазнав першої поразки в сезоні (0: 2) в рамках групового етапу Ліги чемпіонів. «Байєр», зазвичай багато пропускає, в цей раз свої ворота залишив в недоторканності. Подробиці - в огляді тижневика «Футбол».

Подробиці - в огляді тижневика «Футбол»

Незважаючи на те, що тільки три гравці з нинішнього складу «Байєра» брали участь в минулій зустрічі з «Зенітом», команда з Леверкузена горіла бажанням взяти реванш за невдачу 2008 року. Тоді «Зеніт» за сумою двох зустрічей виграв 4: 2 і пройшов в півфінал Кубка УЄФА . Підігріті цими спогадами, німецькі вболівальники і журналісти від своїх футболістів чекали по-справжньому активних дій.

«Байєр» не став зраджувати своїм традиціям і з перших хвилин кинувся штурмувати ворота петербуржців. Небезпечний момент не змусив себе чекати. Після подачі кутового, Бендер був близький до того, щоб переправити м'яч у ворота. Крім того, вже за першу чверть години «зенітовци» отримали аж три попередження. Розуміючи, що необхідно витримати стартовий натиск «аспіринових», «Зеніт» не став відсиджуватися в обороні. Правда, суперники в середині першого тайму обмінювалися лише дальніми ударами, і небезпечними їх можна було назвати лише з натяжкою.

Гра в другій половині тайму вирівнялася і проходила переважно в центрі поля. Знаючи, що оборона господарів не відрізняється міцністю і надійністю, зенітовци до воріт практично не підходили і моментів створювали вкрай мало. Футболісти німецької команди, навпаки, незабаром знову стали погрожувати захисту синьо-біло-блакитних. Використовуючи швидкість своїх півзахисників, «Байєр» організував пару непоганих атак. Перевіркою для реакції Лодигіна став удар головою Кісслінга, після подачі справа.

Після закінчення перерви господарі продовжили рухатися активніше. Карім Белларабі небезпечно прострілював в штрафну, але Ломбертс м'яч виніс. спроби Халка спорудити якусь атаку були нейтралізовані швидким Венделла. А на 57-й хвилині і зовсім прийшла біда - блискавична контратака, і Джуліо Донаті з-за меж штрафного хльостким ударом вражає кут воріт російської команди.

Через кілька хвилин Файзулін жорстко врізався в Бендера, за чим послідував штрафний біля воріт команди Віллаша-Боаша. Після подачі Хакан Чалханоглу тільки недавно вийшов на заміну Пападопулос головою відправляє снаряд прямо у ворота - 2: 0. На 74-й хвилині «Зеніт» міг ще й сам привезти собі третій м'яч. Лодигін і Гарай не розібралися між собою, і голкіпер необачно вийшов далеко з воріт. Петербуржці могли скоротити відставання після удару Халка з досить близької відстані, однак після рикошету м'яч лише пішов на кутовий. Незабаром його співвітчизник з команди суперника з активністю явно перестарався, і на 78-й хвилині, підігравши рукою, Венделл отримує червону картку.

Навіть залишившись в більшості, гравці «Зеніту» штурму воріт команди Шмідта не організували. До того ж, і Халк міг відправитися з поля за грубе порушення правил, але арбітр бразильця пошкодував. Що вийшов з завісу зустрічі Кержаков також нічого путнього показати не зміг. У доданий час Халк спробував створити цікавий момент самостійно, проте, обігравши двох захисників, пробив прямо у воротаря.

Забити клубу, що славиться великою кількістю пропущених м'ячів, «Зеніту» так і не вдалося. Команді явно є над чим поміркувати перед матчем-відповіддю в Санкт-Петербурзі. Поки російська команда втратила перше місце в групі , Але шанси на вихід в плей-офф ще залишаються.

Текст: Наталія Рябова

Байєр Німеччина - Зеніт Росія - 2: 0

Голи: 1: 0 - Дж. Донаті, 58; 2: 0 - Пападопулос, 63.

Байєр: Лено, Дж. Донаті, Топрак, Спахіч (Пападопулос, 60), Венделл, Райнхарц, Л. Бендер, Бельарабі (Брандт, 85), Хакан Чалханоглу (ледь, 82), Сон Хин Мін, Кісслінг.

Зеніт: Лодигін, Анюков, Гарай, Ломбертс, Крішіто, Хаві Гарсія, Файзулін (Шатов, 62), Халк, Вітцель (Кержаков, 82), Данні, Рондон.

Попередження: Файзулін (7), Хаві Гарсія (15), Халк (16), Венделл (57), Крішіто (90), Рондон (90).

Вилучення: Венделл (79).

22 жовтня 2014. 22:45 мск. Стадіон: «БайАрена».