(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Правила баскетболу: вкидання. Визначення, процедура і правило.

17.1 Визначення

17.1.1 Вкидання відбувається, коли гравець, що знаходиться за межами ігрового майданчика і виконує вкидання, передає м'яч на ігровий майданчик.

17.2 Процедура

17.2.1 Суддя повинен передати м'яч з рук в руки або покласти його на те місце на підлозі, де він опиниться в розпорядженні гравця, що виконує вкидання. Він також може кинути або передати м'яч відскоком від підлоги за умови, що:

• Суддя знаходиться на відстані не більше 4 метрів від гравця, що виконує вкидання.

• Гравець, що виконує вкидання, знаходиться в тому місці, яке зазначено суддею.

17.2.2 Гравець повинен виконувати вкидання з місця за межами ігрового майданчика, найближчого до того, де відбулося недотримання Правил або де гра була зупинена суддею, за винятком місця безпосередньо за щитом.

17.2.3 У таких ситуаціях наступне вкидання повинне проводитися з-за меж ігрового майданчика на продовженні центральної лінії навпроти секретарського стола:

• На початку всіх періодів, крім першого.

• Після виконання штрафного (-их) кидка (-ів) в результаті технічного, неспортивної або дискваліфікують фолу.

Гравець, що виконує вкидання, повинен розташувати ноги по обидві сторони від продовження центральної лінії навпроти секретарського стола і має право передавати м'яч партнеру, що знаходиться в будь-якому місці на ігровому майданчику.

17.2.4 Коли на ігрових годинниках залишається 2:00 хвилини або менше в четвертому періоді і кожному додатковому періоді після тайм-ауту, взятого командою, що має право на володіння м'ячем у своїй тиловій зоні, наступне вкидання повинне проводитися з-за меж ігрового майданчика з лінії вкидання навпаки секретарського стола в передовій зоні команди.

17.2.5 Після персонального фолу, скоєного гравцем команди, яка контролює живий м'яч або має право на володіння м'ячем, наступне вкидання повинне проводитися з-за меж ігрового майданчика з місця, найближчого до того, де відбулося недотримання Правил.

17.2.6 Кожен раз, коли м'яч потрапляє в корзину, але кидок з гри або штрафний кидок не зараховується, наступне вкидання повинне проводитися з-за меж ігрового майданчика навпроти лінії штрафного кидка.

17.2.7 Після покинутого м'яча з гри або вдалого останнього або єдиного штрафного кидка:

• Будь-який гравець команди, в кошик якої занедбаний м'яч, повинен виконати вкидання з-за меж ігрового майданчика з будь-якого місця за лицьовою лінією даної команди. Це положення також застосовується після того, як суддя передає м'яч або кладе його на те місце на підлозі, де він опиниться в розпорядженні гравця, що виконує вкидання, після тайм-ауту або будь-якої зупинки гри після покинутого м'яча з гри або вдалого останнього або єдиного штрафного кидка .

• Гравець, що виконує вкидання, може переміщатися в бік і / або назад, а м'яч може передаватися один одному партнерами, що знаходяться за лицьовою лінією, але відлік 5 секунд починається з того моменту, коли м'яч опиняється в розпорядженні першого гравця, що знаходиться за межами ігрового майданчика .

17.3 Правило

17 17.3.1 Гравець, що виконує вкидання, не повинен:

• Затрачати більше 5 секунд до моменту випуску м'яча з рук.

• Наступати на ігровий майданчик в той час, коли м'яч знаходиться в його руці (-ів).

• Змушувати м'яч стосуватися підлоги за межами ігрового майданчика після того, як м'яч був випущений з рук при вкиданні.

• Торкатися м'яча на ігровому майданчику перш, ніж той торкнеться іншого гравця.

• Змушувати м'яч входити в кошик безпосередньо після вкидання.

• Переміщатися в сторону від вказаного суддею місця вкидання за обмежує лінією в одному або різних напрямках на загальну відстань понад 1 метра перш, ніж випустити м'яч з рук. Однак йому дозволяється відступати безпосередньо назад від обмежує лінії настільки далеко, наскільки дозволяють обставини.

17.3.2 Під час вкидання інший (-і) гравець (-і) не повинен (ни):

• Перебувати будь-якою частиною тіла над обмежує лінією до тих пір, поки м'яч не буде вкинуто через цю лінію.

• Перебувати ближче 1 метра від гравця, що виконує вкидання, коли відстань за межами ігрового майданчика в місці вкидання становить менше 2 метрів від обмежує лінії до будь-якого перешкоди за межами ігрового майданчика.

Недотримання Ст. 17.3 є порушенням.

17.4 Покарання

М'яч надається команді суперників для вкидання з-за меж ігрового майданчика з місця первісного вкидання.