(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Правила гри в волейбол

Волейбол є спортивною грою з м'ячем, в якій дві команди змагаються на спеціальному майданчику, Волейбол є спортивною грою з м'ячем, в якій дві команди змагаються на спеціальному майданчику,   розділеної сіткою розділеної сіткою.

Мета гри - направити м'яч над сіткою, щоб він торкнувся майданчика суперника, і запобігти такій же спробу суперника. Для цього команда має 3 торкання м'яча (і ще одне можливе додаткове торкання м'яча на блоці).
    М'яч вводиться в гру подачею: подаючий гравець ударом направляє м'яч на сторону суперника. Розіграш кожного м'яча триває до його приземлення на майданчик, виходу «за» або помилки команди.
    У волейболі команда, яка виграла розіграш, отримує очко (система «кожен розіграш - очко»). Коли приймаюча команда виграє розіграш, вона отримує очко і право подавати, і її гравці переходять на одну позицію за годинниковою стрілкою.
    Ігрове поле включає ігровий майданчик і вільну зону. Воно повинно бути прямокутним і симетричним.
    Розміри вільної зони: відстань від бічних ліній 3 - 5 м і від лицьових - 5 - 8 м. Висота вільного простору над ігровим полем - 12,5 м. Мінімальні розміри вільної зони і висоти вільного простору над ігровим полем можуть бути вказані в положенні про змаганнях.

На кожному майданчику передня зона обмежена віссю центральної лінії і краєм лінії нападу, проведеної на відстані трьох метрів від цієї осі (ширина лінії входить в зону).

Передня зона продовжується за боковими лініями до кінця вільної зони. Зона подачі - це ділянка шириною 9м позаду кожної лицьової лінії. Вона обмежена з боків двома короткими лініями довжиною 15 см. Кожна, нанесеними на відстані 20 см. Від лицьової лінії, позаду її, як продовження бічних ліній. Обидві короткі лінії включені в ширину зони подачі.
    Сітка встановлюється вертикально над віссю середньої лінії. Верхній край сітки встановлюється на висоті 2,43 м для чоловіків і 2,24 м для жінок.
    Команда може складатися максимум з 12 гравців (6 основних та 6 запасних), одного тренера, одного помічника тренера, одного масажиста і одного лікаря.
    Команда набирає очко:

• при успішному приземленні м'яча на ігровому майданчику суперника;
    • коли команда суперника здійснює помилку;
    • коли команда суперника отримує зауваження.

Якщо дві (або більше) помилки скоєно послідовно, то береться до уваги тільки перша помилка.
    Якщо дві (або більше) помилки скоєно суперниками одночасно, то це вважається обопільною помилкою і м'яч переграється.

Розіграшем м'яча є ігрові дії з моменту удару при подачі до того, як м'яч вийде з гри.
    Якщо яка подавала виграє розігрування м'яча, вона набирає очко і продовжує подавати.
    Якщо приймаюча команда виграє розіграш м'яча, вона набирає очко і отримує право подавати.
    Партія (крім вирішальної -5-ой) виграється командою, яка першою набирає 25 очок з перевагою мінімум в 2 очки. У разі рівного рахунку 24-24, гра триває до досягнення переваги в 2 очки (26-24, 27-25 і т. Д.).
    Переможцем матчу є команда, яка виграє три партії.
    У разі рівного рахунку 2-2, вирішальна (п'ята) партія грається до 15 очок з мінімальною перевагою в 2 очка.

Помилки при грі м'ячем:
    чотири удари: команда торкається м'яча 4 рази, щоб повернути його на бік суперника;
    удар за підтримки: гравець користується підтримкою партнера по команді або будь-якого пристрою / предмету в межах ігрового поля для того, щоб дотягнутися до м'яча;
    захоплення: гравець не вдаряє м'яч, і м'яч опиняється захопленим і / або кинутим;
    подвійне торкання: гравець торкається м'яча двічі поспіль або м'яч торкається різних частин його тіла послідовно.
    Характеристики удару (торкання):
    м'яч може стосуватися будь-якої частини тіла;
    м'яч повинен бути вдарений, а не схоплений і / або кинутий. Він може відскочити в будь-якому напрямку;
    м'яч може стосуватися різних частин тіла, тільки якщо торкання відбуваються одночасно.

час гри

Час гри точно не визначено. Змагання складаються з трьох або п'яти партій, кожна з яких триває до тих пір, поки одна з команд не набере 15 очок з мінімальною різницею до результату противника в 2 очка. Якщо цього немає, партія триває до тих пір, поки не буде досягнута різниця в 2 очка. Матч між сильними і рівними командами може тривати кілька годин.

Тайм-аут

Кожна команда має право в ході однієї партії взяти два тайм-ауту по 30 сек. Задовольняючи прохання тренера або капітана команди, суддя вирішує взяти тайм-аут при «мертвих» м'ячах, т. Е. Після свистка з приводу допущеної помилки. Тайм-аути використовуються для обговорення тактики поведінки гравців.

заміна

Кожна команда має право в ході однієї партії провести 6 замін. Так само як на тайм-аут, на заміну питається дозвіл судді, але виробляється вона, не перериваючи ходу гри, 6 гравців, що почали гру, можуть бути один раз замінені і знову включені в гру, причому вони займають свої колишні позиції. Решта (запасні) гравці можуть бути замінені в ході однієї партії тільки один раз. На початку кожної партії може бути виставлений повністю змінений склад.

Зміни в «Регламент ВФВ»

15. Залік і визначення місць

15.1 Місця команд в чемпіонаті і Кубку Росії визначаються за найбільшою кількістю очок, набраному командами з урахуванням «Положення про змагання».

15.2 У всіх зустрічах команди отримують:

- за перемогу з рахунком 3: 0 і 3: 1 три очки,

- за перемогу з рахунком 3: 2 два очка,

- за поразку з рахунком 2: 3 одне очко,

- за поразку з рахунком 0: 3 і 1: 3 нуль очок,

- за неявку на гру відповідно до п.15.4.

15.3 При рівності очок у двох і більше команд місця визначаються послідовно по:

а). кількістю перемог у всіх зустрічах,

б). співвідношенню партій у всіх зустрічах,

в). співвідношенню м'ячів у всіх зустрічах,

г). співвідношенню партій у зустрічах між ними,

д). співвідношенню м'ячів у зустрічах між ними.

15.3.1 Якщо при розподілі місць між командами, що мають рівні показники по одному з вищевказаних пунктів, визначилося місце однієї або декількох команд, а інші знову мають однакові показники, то місця між ними знову определяютсяпоследовательно по пунктам «а», «б», « в »і т.д.

15.4 Неявки на гру

15.4.1 За неявку на гру з командного результату не з'явилися команди знімається одне очко і визначається рахунок 0: 3 (0:25, 0:25, 0:25), а команді-супернику присуджується перемога з рахунком 3: 0 (25: 0 , 25: 0, 25: 0).

15.4.2 Команда, яка допустила неявку вдруге, знімається зі змагань. Результат команди, знятої зі змагань, на даному етапі анулюються.

15.4.3 Команда, яка допустила неявку на одну гру плей-офф (плей-аут), знімається з даного етапу змагань.

15.4.4 Якщо гра була припинена через недисциплінованої поведінки гравців однієї з команд, то провинилася команді зараховується неявка на гру, а команді-супернику присуджується перемога.

15.4.5 Якщо гра була не закінчена з вини обох команд, то поразка зараховується кожній з цих команд, тобто команди не отримують очок і рахунок в партіях обом командам визначається 0: 3 (0:25, 0:25, 0:25).

15.4.6 Якщо зустріч була дограна через незабезпечення порядку на спортивних спорудах, то команді-господаря зараховується поразка з рахунком 0: 3 (0:25, 0:25, 0:25), а команді гостей присуджується перемога з рахунком 3: 0 (25: 0, 25: 0, 25: 0).