(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Правила волейболу

Волейбол - командна гра, спрямована на всебічний розвиток спортсменів Волейбол - командна гра, спрямована на всебічний розвиток спортсменів. Участь в цій грі беруть дві команди. Кожна з них може включати до складу до 12 гравців, не рахуючи тренерського складу і медичного персоналу. У момент гри на майданчику кожної команди повинно знаходитися по 6 гравців.

Гра відбувається на прямокутному майданчику 18 х 9 м, розділеною середньою лінією Гра відбувається на прямокутному майданчику 18 х 9 м, розділеною середньою лінією. Вона ділить майданчик навпіл на два рівних квадрата 9 х 9 м. По краях майданчик обмежена бічними і лицьовими лініями. На відстані 3-х метрів від середньої лінії відзначена лінія атаки, яка позначає передню зону.

Над середньою лінією встановлюється сітка. Її верхній край повинен знаходитися для чоловіків на висоті 2, 43 м, для жінок на висоті 2, 24 м.

Мета гри - протягом розіграшу домогтися торкання м'яча з майданчиком суперника.

Розіграш починається з подачі і закінчується після контакту м'яча з майданчиком або здійснення помилки. У кожної команди є 3 торкання для перекладу м'яча на майданчик суперника, не включаючи торкання на блоці . Команда, яка виграла розіграш, заробляє очко і отримує право на подачу. Також після кожного виграного розіграшу гравці команди здійснюють перехід на одну позицію за годинниковою стрілкою.

Матч складається з 5-ти партій. Команда, яка перша виграє 3 партії, вважається переможцем. Для перемоги в партії потрібно набрати 25 очок (за виключення 5-ої партії) і мати перевагу мінімум в 2 очки. За рівного рахунку по партіях 2-2, грається вирішальна 5-я до 15 очок і мінімальної переваги в 2 очки. При відмові команди від гри, вона отримує поразку з результатом 0-3 в матчі і 0-25 в кожній партії.

Повний перелік правил волейболу можете скачати тут .