"Ак Барс" здобув вольову перемогу в Уфі - Реальний час

6. Гра була рівна, але один воротар «тягнув», а інший «стояв»
    7. Под'япольскій вийшов і переміг
    8. Довідка

«Ак Барс» витягнув перемогу в першому «зеленому дербі» сезону

Останні сезони «Салават Юлаєв» лихоманило. Вболівальники, мабуть, уже й забули, коли «куниці» ходили у фаворитах в матчі з «барсами». На цей же раз передматчеві розклади були не на користь «Ак Барса». Але у «зеленого дербі» свої закони. Казанці видали феєричний камбек з 0: 3 і 1: 4, перемігши по буллітам (5: 4). Блискучий Карєєв і невиразний Шариченков, 300-е очко Умарк в КХЛ, невтішні висновки про літню селекції «Ак Барса», вирішальний вихід Под'япольскій і досвід Даніса Заріпова - в матеріалі «Реального часу».

Микола Цулигін здивував всіх

Чотири перемоги в п'яти матчах. Важко пригадати, коли «Салават» останній раз стартував настільки впевнено в КХЛ. Ще дивніше, що зробив він це під керівництвом молодого тренера Миколи Цулигіна, швидку відставку якого експерти передрікали ще в міжсезоння. Причому і перемоги були здобуті над сильними командами Західної конференції - СКА і ЦСКА. Та й недавній представник Заходу, яке перейшло в цьому сезоні на Схід, нижегородське «Торпедо, здорово стартувало в новому сезоні. І також було бито Уфою.

У казанців же під керівництвом самого титулованого фахівця КХЛ - Зінетулой Білялетдінова старт явно не задався: три поразки в п'яти матчах. Втім, для «Ак Барса» поганий початок сезону давно є звичною, мало не обов'язковою опцією. Таким чином, Уфімцев пощастило зустрітися з «Ак Барсом» саме в першій половині вересня.

Таким чином, Уфімцев пощастило зустрітися з «Ак Барсом» саме в першій половині вересня

Провалена селекція і надії на тренерський геній Білялетдінова

Але що б не говорили про тимчасовий характер ігрової кризи в «Ак Барсі», менеджмент казанського клубу, по суті, начисто провалив трансферну кампанію, що також позначається на результатах.

Головні суперники на Сході - «Авангард», «Салават», «Автомобіліст» і навіть «Магнітка» - помітно посилилися, тоді як «Ак Барс» об'єктивно став слабшим. Придбання одного Постмен НЕ затьмарює втрату Охтамаа і Токранова. Педан і Юдін на адекватну заміну теж поки не тягнуть, маститого Ємеліна в Казані на рівному місці «поступилися» Омську. Нарешті, не купили сильного воротаря в пару до Гаріпова. Як наслідок, Шариченков вчора був одним з головних чинників фіаско в перших двох періодах.

Залишається в цій ситуації сподіватися лише на тренерський геній Зінетулой Білялетдінова, який повинен щось придумати. Не в перший раз.

Карєєв і Шариченков - такі різні дублери

Цікаво, що до «зеленого дербі» команди синхронно підійшли без основних голкіперів - Гаріпова і Метсоли. Однак результати абсолютно різні. Бекап «Салавата» Андрій Карєєв вже в першому періоді вчорашнього матчу рази чотири виручив свою команду за рахунку 0: 0 після гострих атак «Ак Барса». У свою чергу Шариченков пропустив дві шайби в трьох небезпечних моментах біля своїх воріт і як мінімум не виручив. Еміль Гарипов як і раніше травмований, терміни його повернення на лід не може озвучити навіть Зінетулой Білялетдінов.

Тільки прес-служба казанського клубу бере на себе таку сміливість. «Еміль Гарипов відправився з командою на виїзд, однак його поява в стартовому складі залишається під питанням», - написали в день матчу на офіційному сайті клубу. Хоча очевидно, що на льоду у виїзному турне він навряд чи з'явиться.

Хоча очевидно, що на льоду у виїзному турне він навряд чи з'явиться

З тих пір, як в «регулярке» КХЛ між «Салават Юлаєв» і «Ак Барсом» грається 4 матчі (плюс плей-офф), інтерес до них став знижуватися

Штучної заварухою тане інтерес до дербі непідігрітому

Безумовно, «зелене дербі» - значуща подія для вболівальників обох команд. Але з тих пір, як в «регулярке» КХЛ між «Салават Юлаєв» і «Ак Барсом» грається 4 матчі (плюс плей-офф), інтерес до них став знижуватися. І це помітно навіть незважаючи на аншлаг у вчорашньому матчі. Напевно, такі поєдинки не повинні перетворюватися в «чергову страву».

Відчули це і піарники татарстанського і башкирського клубів, які влаштували в «Твіттері» жартівливу лайку, в якій чітко проглядалося заздалегідь зрежисована дійство.

Розмову почав казанський клуб, запитавши про самопочуття суперника перед майбутньою зустріччю. «Салават Юлаєв» написав про очікування аншлагу, на що представник аккаунта «барсів» підколов Уфімцев, нагадавши, що сьогодні до них в гості приїжджає чемпіон.

Підсумком листування стала домовленість сторін, що твіттер-аккаунт переможця сьогоднішнього «зеленого дербі» отримає чак-чак. Угода діє до 18 жовтня 2018 року (дата наступної зустрічі між командами).

Білл послухав поради і розбив ланка Ткачова

Відзначимо, що Зінетулой Білялетдінов, нарешті, розбив ланка Ткачова. «Реальний час» ще влітку писало про необхідність розвести Володимира Ткачова і Даніса Заріпова за різними трійкам через незбалансованість атаки і оборони в цьому поєднанні. На шостий матч «регулярки» це, нарешті, сталося. Ткачов потрапив в ланка до силових Федору Малихіну і Робу Клінкхаммер, тоді як більш універсальний, ніж Ткачов, Бурмістров зайняв місце центрфорварда при «м'яких» Даніса Заріпова і Станіславі Галієва. Через ці перестановок «крила» третьої ланки Лукоянов і Потапов також отримали нового партнера - молодого Артема Міхєєва. Забігаючи наперед відзначимо, що миттєвого зримого результату це не принесло, що зрозуміло. Гравцям потрібно час, щоб зігратися в нових поєднаннях. Втім, вчора аж дві шайби закинули саме нові поєднання. Так що задумка спрацювала.

Але про все по порядку. У рівній грі на старті матчу казанці були близькі до того, щоб відкрити рахунок. На 4-й хвилині оборона господарів провалилася, і Ландер в гордій самоті вискочив на ворота «Салавата», але голкіпер Карєєв вперше в цій грі по-справжньому виручив своїх партнерів. Майже відразу захисник «куниць» Осипов штовхнув Бурмістрова в борт, залишивши свою команду в меншості. Казанці пристойно атакували, але Карєєв знову «потягнув» два забійних кидка Клінкхаммер і один кистьовий від Галієва.

Казанці пристойно атакували, але Карєєв знову «потягнув» два забійних кидка Клінкхаммер і один кистьовий від Галієва

Умарк - головна зірка «Салавата», але в цьому сезоні поки «запалює» Антон Бурдасов Антон Вікторович, накидавши вже 6 шайб у шести матчах

Гра була рівна, але один воротар «тягнув», а інший «стояв»

Самі Уфімцев відкрили рахунок, реалізувавши першу ж можливість. Після кидка від синьої лінії Шариченков на мить втратив з поля зору шайбу на своєму п'ятачку, і Кадейкін в падінні відправив її в сітку - 1: 0. Відзначимо, що в цьому епізоді силову боротьбу перед воротами начисто програв досвідчений Андрій Марков.

Цікаво, що той же Марков за 5 хвилин до кінця стартового періоду заробив перше вилучення в складі Казані. Більшість дуже витончено реалізував уфимський Володимир Ткачов, легко переграв Шариченкова після несподіваного для казанської оборони заїзду на «п'ятак» - 2: 0.

Не сказати, що «Салават» по грі перевершував «Ак Барс» в першому періоді. Закинуті шайби виглядали просто епізодами, яких у гостей в першій 20-хвилинці було навіть більше. Просто у господарів воротар «тягнув», а у гостей - «стояв».

Схожа картина була і в другому періоді. Казанці грали на рівних, але чергова шайба в матчі знову побувала в їхніх воротах. «Салават» знову забив в більшості, реалізувавши другу (з двох) спробу розіграти зайвого. Лінус Умарк прострілював вздовж воріт, а шайба зрикошетила прямо в них. Це вже 300-е очко шведа в КХЛ. Умарк - головна зірка «Салавата», але в цьому сезоні поки «запалює» Антон Бурдасов Антон Вікторович, накидавши вже 6 шайб в шести матчах.

Саме він точним кистьовим кидком за три секунди до кінця періоду закинув четверту шайбу в ворота Шариченкова. А до цього рахунок розмочив Артем Лукоянов, підправити шайбу після накидання Педана від синьої лінії. Зовні випадковий гол від синьої лінії (допоміг рикошет) виглядав цілком закономірно - по грі Казань розгрому не заслуговувала. Але кого це хвилює, якщо перед останньою третю матчу на табло горіло 4: 1 на користь Уфи?

У третьому періоді місце в «рамці» «барсів» нарешті зайняв молодий Владислав Под'япольскій, і при дефіциті в три шайби це виглядало вже як білий прапор від тренерського штабу «Ак Барса»

Под'япольскій вийшов і переміг

У третьому періоді місце в «рамці» «барсів» нарешті зайняв молодий Владислав Под'япольскій, і при дефіциті в три шайби це виглядало вже як білий прапор від тренерського штабу «Ак Барса». Але тільки виглядало. Казанці зарядилися від упевненої гри молодого воротаря і полетіли рятувати гру. Вони билися до кінця, ніхто не опускав руки (це взагалі неможливо, якщо твій тренер Білялетдінов).

Першу шайбу в цьому періоді казанці відіграли зусиллями Клінкхаммер: канадець замикав вже осиротілу дальню штангу воріт Кареева - 4: 2. Потім Антон Ландер в схожій ситуації замкнув простріл Сікача - 4: 3. «Салават» не перший сезон властиво віддавати переможні гри. Тому ніхто не здивувався, коли Постма шикарним пасом вивів на імпровізований булліт Заріпова, і досвідчений Данис зрівняв рахунок - 4: 4.

Після досить рівного овертайму Заріпов додав до шайбі з гри реалізований кидок в серії буллітів і став одним з героїв матчу. Але головна зірка першого «зеленого дербі» сезону, звичайно ж, молодий Влад Под'япольскій, який гідно пройшов випробування буллітів і добув «Ак Барсу» героїчну перемогу.

У неділю саме він з перших хвилин повинен вийти на лід в Астані в черговій грі казанців - цього разу проти «Барис».

Артур Халілулла, фото hcsalavat.ru

Довідка

Салават Юлаєв - Ак Барс - 4: 5 (2: 0, 2: 1, 0: 3, 0: 0, 0: 1)

• 1: 0 - 10 Кадейкін (Солодухин, Семенов)
    • 2: 0 - 18 Ткачов (Основіна, Хохряков)
    • 3: 0 - 32 Умарк (Кемппаінен)
    • 3: 1 - 35 Лукоянов (Педан, Міхєєв)
    • 4: 1 - 40 Бурдасов Антон Вікторович (Ткачов, Ларсен)
    • 4: 2 - 48 Клінкхаммер (Кара, Абросимов)
    • 4: 3 - 52 Ландер (Сікач)
    • 4: 4 - 56 Заріпов (Постма)
    • 4: 5 - 65 (буліти)

Але кого це хвилює, якщо перед останньою третю матчу на табло горіло 4: 1 на користь Уфи?