(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

"Барселона" - "Реал": огляд і рахунок матчу з футболу 02.04.2016, Чемпіонат Іспанії - Footboom.com

Барселона. Стадіон "Камп Ноу".
    "Барселона" - "Реал" 1: 2
    Голи: Піке, 56 - Бензема, 62, Роналду, 85
    "Барселона": Браво, Алвес, Піке, Маскерано, Альба, Бускетс, Ракітіч (Туран, 74), Іньєста, Мессі, Неймар, Суарес
    "Реал": Навас, Карвахаль, Пепе, Рамос, Марсело, Каземіро, Модріч, Кроос, Бейл (Васкес, 90 + 1), Роналду, Бензема (Хесе, 78)
    Попереджені: Суарес, 27, Маскерано, 29, Ракітіч, 58 - Рамос, 10, 83, Карвахаль, 18
    Вилучений: Рамос, 83

10 років тому, 1 квітня 2006-го, Зінедін Зідан в якості гравця «Реала» в останній раз брав участь в Ель Класико. Тоді матч завершився нічиєю 1: 1. 2 квітня 2016 року Зізу вперше вивів «бланкос» на «Камп Ноу» в якості головного тренера. І на цей раз все для Мадрида закінчилося дуже навіть вдало. Заодно і вдалося трохи реабілітуватися за ганебну поразку в першому колі при Рафаелі Бенітесі - 0: 4.

«Спасибі, Йохан», - «Камп Ноу» прощається з легендою
    «Спасибі, Йохан», - «Камп Ноу» прощається з легендою ...

231-е Ель Класико почалося з данини поваги легендарному Йохану Кройфу: перед матчем уболівальники спорудили яскраву інсталяцію, пофарбувавши трибуни в кольори клубу і Каталонії, а на центральній трибуні виклавши напис «Gracies Johan» і футболку «Барселони» з 14-м номером; каталонці зіграли в спеціальних футболках з тим же написом, що і на трибуні; ну і, звичайно ж, була хвилина мовчання, а на 14-й хвилині глядачі піднялися зі своїх місць, влаштували овацію і кричали все той же «Спасибі, Йохан». І можливу перемогу «блаугранас» хотіли присвятити пам'яті «Летючого голландця», але от з цим не склалося.

На принциповий матч обидва наставники змогли виставити найоптимальніші на сьогоднішній день поєднання гравців. При цьому Луїс Енріке не міг розраховувати на травмованих Жеремі Матьє і Адріано, а Зінедін Зідан - на Рафаеля Варана. Але і без цих хлопців стартові склади «Барселони» і «Реала» виглядали грізно і цілком собі очікувано.

Дебют гри не особливо порадував видовищністю і швидкостями. Ніби команди свідомо не поспішали, чекаючи тієї самої 14-ї хвилини, коли буде покінчено з усіма сумними почестями. При цьому, правда, не можна не відзначити, що «Барселона» володіла перевагою, а мадридців не було видно зовсім. «Бланкос» ще й повинні дякувати лайнсмена і долю, що вони не пропустили в першій десятихвилинці. Перший зірвав вихід Суареса один на один, зафіксувавши у Луїса вкрай сумнівний офсайд, а незабаром уругваєць якимось дивом не влучив по м'ячу, замикаючи простріл Неймара з меж воротарського.

Після «хвилини Кройфа» каталонці взялися за справу куди серйозніше. Спершу Іньєста без перешкод пробивав з лінії штрафного, але потрапив в подвернувшегося під м'яч Пепе. Потім Мессі зі стандарту пальнув вище воріт. А ще через хвилину Кейлор Навас витягнув непростий удар Ракитича в кут з-під захисника. Перед цими епізодами, правда, мадридці провели свою першу атаку, але перспективний простріл Бейла заблокував Маскерано. Але це була лише спалах активності. В інший же час господарі нарощували тиск, плели хитромудрі комбінації, втискаючи суперника до його воріт, ну «бланкос» терпіли, утискує, відбивалися.

В середині ж тайму трапився дуже спірний епізод на кордоні штрафного майданчика «Реала» - Мессі зробив свій фірмовий прохід і виявився на газону, а свисток арбітра, який толком не бачив епізод, промовчав. Отже, відразу зазначу, що інцидент стався в якихось сантиметрах від лінії штрафної. Так, Рамос виставляв «шлагбаум» Ліонелю, але той злетів ще до зіткнення з ногою Серхіо, які (торкання), поза всякими сумнівами було. І тут уже оцінка ситуації на 100% залежить від того, за яку команду ви хворієте. Підстави для свистка у арбітра були, але він підстрахувався, бо не бачив ситуацію, перебуваючи не в кращій позиції. Свистни Гонсалес Гонсалес і гості точно залишилися б в меншості, тому що Рамос вже мав попередження, ну і ще, можливо, був би призначений і пенальті.

Після цього моменту завелися і мадридці. І ось уже Роналду, змістившись з правого флангу, завдає могутній удар - Браво відбиває. Тут же Бейл розрядив гармату з меж штрафного - набагато вище воріт. Потім Кріштіану неточно пробив зі стандарту. І пішов «Реал» в високий пресинг, включив швидкості, налагодився контроль м'яча, але ось до серйозних загроз воротам каталонців справа як і раніше не доходило. Відчувши недобре, господарі всіляко намагалися збити темп, користуючись для цього довгим розіграшем м'яча, коли він був у них. Перед перервою суперники обмінялися небезпечними моментами. Спершу Дані Алвес з лінії штрафного шведів пробив трохи вище цілі, а в атаці Бензема з 11-ти метрів запустив м'яч в нічний каталонське небо.

У перерві стало відомо, що матч на «Камп Ноу» відвідало майже 100 тисяч глядачів (99 264), що стало рекордом поточного євросезону. У плані ж футболу другий тайм Ель Класико вийшов на новий, більш якісний, рівень. Команди рухалися куди швидше, ніж в першій половині, хоча спочатку і обходилися без небезпечних ударів по воротах. На 54-й хвилині рахунок міг бути відкритий - Мессі завдав розкішний удар з лівої у дальній кут, але Навас в чудовому стрибку далекої, так би мовити, рукою, перевів м'яч на кутовий. Чудо-сейв, один з кращих, на мій погляд, в нинішньому сезоні. Кейлор в черговий раз переконав усіх у тому, що ніякої Де Хеа «Реалу» не потрібен, тому як у «бланкос» є дуже надійний голкіпер.

Але порятунок костариканця лише на кілька хвилин відстрочило взяття його воріт. Каталонці розіграли три поспіль кутових, і останній з них став результативним - Ракітіч виконав відмінну подачу на ближню штангу, Піке як дитину позиційно втер носа Пепе і головою вколотив м'яч у сітку. Забивши гол, господарі почали методично катати м'ячик, а мадридці ще активніше почали його відбирати. І незабаром у них це вийшло. Як і вийшло провести розкішну швидкісну атаку. Марсело здорово змістився з флангу до лінії штрафної, а потім покотив правіше на вільного Крооса; Тоні не став бити, а виконав простріл; м'яч по дорозі зачепив ногу Альби, перелетів через Піке, а Бензема розкішним ударом через себе загнав його в кут воріт. Ау, Дешам, як можна ігнорувати такого нападника? Який там Жиру або Жиньяк?

І тільки після того, як рахунок став 1: 1, розпочалося справжнє, звичне, очікуване, всіма улюблене, Ель Класико. Команди забігали, почали шукати можливості для проведення гострих атак, пішли емоції. Загалом, все в кращих традиціях. Ось Пепе в шикарному стрибку перериває найнебезпечніший закид Мессі на Суареса. Ось Бейл після передачі Бензема б'є на точність з лінії штрафного, але Браво впевнено справляється з цим ударом. Ось Суарес б'є зльоту після скидки Мессі, але під м'яч самовіддано кидається Каземіро. Тренери, тим часом, провели по заміні. Луїс Енріке кинув в бій екс- «матрацників» Арду Турана, який замінив Івана Ракитича, а Зінедін Зідан зняв з гри Каріма Бензема, випустивши замість нього Хесе.

І пішла остання десятихвилинка. Гості проводять класну контратаку, Роналду тягне м'яч до штрафної, б'є, але блискуче в обороні відробляє Маскерано. Мессі в черговий раз знаходить Суареса поруч з воротами Наваса, Луїс потужно б'є зльоту в дальній кут, але трохи не вистачає точності удару. Бейл забиває найчистіший гол, легко перегравши в повітрі коротуна Альбу, але арбітр чомусь його скасовує. Таким чином, Гонсалес Гонсалес, мабуть, вирішив повернути боржок господарям за епізод з Мессі. Тут же Роналду зі штрафного завдає забійний удар в дальній кут, але м'яч, чиркнув поперечину, залишає межі поля. Не минуло й хвилини, як помиляється в обороні Альба, Бейл виявляється на ударній позиції, але забити валлійці заважає вчасно вийшов з воріт Браво.

А потім гості залишилися в меншості. Рамос догрався-таки (капітана мадридців арбітр міг не один раз видаляти набагато раніше) до другої в матчі жовтої картки, незрозуміло навіщо скосивши Суареса мало не в центрі поля. Тут же Луісіто міг покарати гостей за грубість, але не кращим чином приклався до м'яча після подачі зі стандарту. І тут же пішла ще одна шикарна атака «Реала» - Бейл подає справа, Алвес не дотягує до м'яча на дальній штанзі і той дістається Роналду, який з кількох метрів чітко пробиває в ближній кут в «будиночок» Браво. 1: 2 - ось так поворот! Каталонці заметушилися, поспішили, помчали, навалилися, але «бланкос» в ці хвилини були єдиним цілим, один за одного, справжньою Командою. Давно вже такого не доводилося бачити, чесно кажучи.

Загалом, старання «Барселони» відігратися виявилися марними. Хоча і був моментік на самій распоследній хвилині, але могутній удар Турана з 11-ти метрів прийняв на себе хтось із оборонців. І пішла контратака мадридців, і вийшов Пепе (!) Один на один з Браво, але не став бити, а віддав на мчить паралельним курсом Васкеса, та тільки не вийшов пас, але це не біда, тому як тут же пролунав фінальний свисток Гонсалеса Гонсалеса , який зафіксував першу в тренерській кар'єрі Зінедіна Зідана перемогу в Ель Класико.

Перемігши, «Реал» відразу перервав цілу купу позитивних серій «Барселони». По-перше, каталонці вперше програли в 40-м поспіль матчі поточного сезону у всіх турнірах. По-друге, перервана 23-матчева безпрограшна серія в Ла Лізі в цілому. По-третє, 22-матчева безпрограшна домашня серія в чемпіонаті. Загалом, все, що тільки можна, все обірвали мадридці, ніж, крім, природно, перемоги над принциповим суперником, можуть ще більше пишатися. На зло ворогам, як то кажуть. Для «бланкос» ж ця перемога стала п'ятою поспіль в Ла Лізі, а їх відрив від «Барселони» скоротився до семи очок.

Звичайно, відіграти такий гандикап навряд чи вийде, але зате тепер ми маємо хоч якусь подобу інтриги в боротьбі за «золото». Не будемо скидати з рахунків і мадридський «Атлетіко», що йде на другому місці, відстаючи від каталонців тепер на шість пунктів. У наступному турі «Барселоні» грати на «Аноета» в Сан-Себастьяні, де «Барселона» не може виграти з 2007 року! Баски при цьому виграли три останні домашні матчі у «блаугранас». Плюс, цей матч відбудеться в проміжку між чвертьфіналами проти «Атлетіко» в Лізі чемпіонів. «Матрасники» ж в наступному турі зіграють в гостях з «Еспаньолом», а «Реал» вдома прийматиме «Ейбар».

Ау, Дешам, як можна ігнорувати такого нападника?