(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

"Баварія" - "Челсі": в Празі Гвардіола обіграв Моуріньо (КРАЩІ ФОТО)

Вперше з 1998 року поєдинок за Суперкубок Європи відбувся не в Монако, а в столиці Чехії.

І вперше недавні наставники великих іспанських клубів "Барселони" і "Реала" зустрілися як головні тренери німецької та англійської команди. Нагадаємо, цієї весни мюнхенці виграли Лігу чемпіонів, а лондонці - Лігу Європи.

На правах фаворита протистояння "Баварія" володіла ініціативою, частіше атакувала. Але рахунок відкрили футболісти "Челсі". На 8-й хвилині вони провели блискучу швидку атаку, який грає за лондонців футболіст збірної Німеччини Шюррле промчав правим флангом, дав пас в штрафну Торресу - і форвард в один дотик пробив у "дев'ятку"!

На 8-й хвилині вони провели блискучу швидку атаку, який грає за лондонців футболіст збірної Німеччини Шюррле промчав правим флангом, дав пас в штрафну Торресу - і форвард в один дотик пробив у дев'ятку

Подальші атакуючі дії команд в першому таймі в основному були спрямовані на "піднос снарядів" для дуелі Рібері - Торрес. Визнаний вчора УЄФА футболістом року Європи француз наполегливо повторював один і той же трюк: зміщення з м'ячем з лівого флангу до центру перед лінією штрафного - і "постріл" в дальній кут. На 22-й хвилині після відмінного сейва Чех відбив загрозу. Решта удари Рібері пролетіли повз штанги. А нападник збірної Іспанії, забивши гол, став діяти самовпевнено, прагнучи самому завершити атаку. Але м'яч після його ударів незмінно летів повз ворота.

У другому таймі вже "Баварія" забила швидкий гол. На 47-й хвилині Рібері з 25 метрів "бахнув" в ближній кут. Чех явно не очікував цього удару, і тому не дотягнувся до м'яча. 1: 1. А вибуховий Франк рвонув на бровку - обіймати Гвардіолу.

А підопічні Моуріньо на 64-й хвилині мали чудову можливість знову вийти вперед. Захисник "червоних" Данте несподівано впав, Шюррле на тому ж фланзі підхопив м'яч і знову видав точний пас в центр штрафної на Оскара, однак той пробив у кинувся йому в ноги Нойєра.

Через 14 хвилин Іванович після подачі кутового завдав потужного удару головою - але м'яч відбила перекладина воріт Нойєра. За п'ять хвилин до завершення другого тайму уболівальників "Челсі" кинуло то в жар, то в холод. Спочатку Давид Луїс головою завдав найнебезпечніший удар - і Нойер врятував "Баварію". А у відповідь атаку німців зірвав Рамірес, грубо зіграв проти Гетце. За це футболіст "Челсі" побачив другу жовту картку, яка перетворилася на червону. Лондонці залишилися в меншості.

Здавалося, 11 німецьких бійців з початком овертайму сомнут поступається в чисельності противника. Але на 93-й хвилині настав зоряний час бельгійця Азара: отримавши м'яч у самій лівої бровки, він прорвався в центр штрафного і завдав потужного удару низом. Нойер не встиг зреагувати. Так "сині" знову вийшли вперед!

Решта 28 хвилин додаткового часу виявилися дуже серйозним випробуванням для команди Моуріньо. "Баварія" безперервно атакувала, її форварди наносили удари з забійних позицій, але зловив кураж Чех все відбивав! Однак на останніх секундах битви німці таки домоглися свого: Хаві Мартінес з лінії воротарського "розстріляв" Петера. У підсумку: справжнісінька бойова нічия - 2: 2!

Першими серію післяматчевих пенальті почали футболісти "Баварії". Алаба - гол, м'яч влітає в правий від Чеха кут, а той стрибає в правий. Давид Луїс відповідає тим же, тільки пробивши в інший кут. Кроос повторює його удар, а Чех знову обдурять. Оскар - б'є у верхній кут, Нойер вгадав, але не дістав. Лам - вдарив в нижній кут, тепер Чех вгадав, але не зміг відбити. Лемпард - б'є в лівий від Нойєра кут, той стрибає в правий. Рібері - повторює його удар. Коул - м'яч потрапляє в штангу, але перетинає лінію воріт. Шакірі - б'є в лівий нижній кут, Чех трохи не відбиває. І нарешті, Лукаку б'є - а Нойер парирує!

За пенальті "Баварія" здобула перемогу - 5: 4 і вперше в історії завоювала Суперкубок Європи!

А Моуріньо може втішитися тим, що незабаром в складі його команди буде грати колишній футболіст "Шахтаря" Вілліан.

Теги: спорт , Футбол , Прага , Фернандо Торрес , ФК Баварія , ФК Челсі , Хосеп Гвардіола , Суперкубок Європи , Жозе Моуріньо