(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

"Евертон" - "Ліверпуль": огляд і рахунок матчу з футболу 23.11.2013, Чемпіонат Англії - Footboom.com

"Евертон" - "Ліверпуль" 3: 3
    Голи: Міральяс 8, Лукаку 72, Лукаку 82 - Коутиньо 5, Суарес 19, Старрідж 89
    "Евертон": Ховард, Бейнс (Делофеу 50), Джагелка, Міральяс (Осман 88), Дістен, Маккарті, Лукаку, Баррі, Барклі, Пієнар (Стоунс 83), Коулман
    "Ліверпуль": Міньоле, Джонсон, Аггер, Суарес, Джеррард, Коутіньйо, Хендерсон, Лейва (Старрідж 80), Аллен (Мозес 68), Шкртел, Фленаган
    Попередження: Барклі 31, Міральяс 36, Дістен 89 - Аллен 62, Лейва 67, Суарес 79

Після поста згідно православним традиціям необхідно розговітися. Нехай, англійська культура значно відрізняється від нашої, але поєдинок "Евертон" - "Ліверпуль" дуже нагадував скоромне блюдо після тривалого утримання (двотижневої паузи в чемпіонаті на матчі збірних).

Одне з найбагатших в історичному сенсі дербі Англії обіцяло поставити хороший тон всьому туру, а результат вперше за довгі роки виходив з тіні безкомпромісності протистояння (команди розділяли всього три очки в таблиці). Адже не секрет, що кілька минулих сезонів ліверпульські клуби вели боротьбу в ОСНОВНІ за престиж, відстоюючи місця не вище шостого. "Евертон" був більш вдалим принципових суперників дві каапаніі поспіль опиняючись вище в таблиці, "Ліверпуль" в свою чергу міг похвалитися вдалою статистикою в очних зустрічах (лише однієї поразки в 13 минулих іграх).

Тепла зустріч на брівці між Бренданом Роджерсом і Роберто Мартінесом різко контрастувала з атмосферою дербі. Але, якщо поглянути на біографії двох тренерів, Емоціанально спілкування двох наставників не повинно було викликати здивування. Обидва менеджера (крім того, що є однолітками) залишити слід у керма "Суонсі", зробивши внесок у майбутній успіх валлійського клубу. Крім того ріднять іспанця і північноірландці схожі погляди на футбол, побудований на володінні м'ячем.

Що стосується стартових складів, то за великим рахунком вони читалися. Дивувало хіба що присутність на полі дебютанта мерсисайдське дербі Росса Барклі замість Леона Османа у "Евертона" і відсутність в стартовому складі Даніеля Старріджа у "Ліверпуля". Втім, пояснювалося це просто. Форвард збірної Англії був фізично не готовий грати всі 90 хвилин після міжнародного матчу у вівторок. Зате в повній бойовій готовності встиг повернутися з Уругваю Луїс Суарес . Втім, зовсім без втрат "Ліверпулю" обійтися не вдалося: Хосе Енріке на фланзі заміняв Фленеган. З урахуванням перестановок в складі Брендан Роджерс змінив і тактику. Звичною на старті сезону схемою з трьома центральними захисниками тренер гостей віддав перевагу більш надійний варіант з чотирма оборонцями.

Однак, надійністю захисту з перших хвилин суперники похвалитися не могли. Перший же кутовий біля воріт "ірисок" закінчився для них плачевно. У Луїса Суареса не вийшло акцентовано пробити по воротах, але зате вийшла чудова знижка на Коутіньйо. Бразильцеві не склало труднощів, перебуваючи на самоті, відправити м'яч повз Ховарда.

Гробове мовчання на "Гудісон Парк" переривається лише радісним гулом з гостьової трибуни тривало всього кілька хвилин. Навіс зі штрафного, Ріс Барклі виграє боротьбу на другому поверсі і скидає снаряд в створ воріт. Кевін Міральяс , Зовсім небагато випередивши Стівена Джеррарда зрівнює рахунок. Тут же "сині" могли вирватися вперед, але своєчасний вихід Міньоле завадив Лукаку забити свій черговий гол. Що не вийшло у бельгійського форварда, чудово вдалося Луїсу Суаресу . Уругваєць майстерним ударом зі штрафного послав сферу в нижній кут. При цьому, м'яч пролетів між Міральяс і Баррі, які стояли в стінці.

При цьому, м'яч пролетів між Міральяс і Баррі, які стояли в стінці

Події в матчі розвивалися з калейдоскопічною швидкістю: уже в наступному моменті рахунок повинен був ставати рівним, але розумниця Міньоле витягнув підступний удар Барклі. Якби голкіпер тільки знав, скільки ще йому доведеться виручати партнерів!

Лише до середини тайму командам вдалося привести в порядок оборонні побудови. Та й то вельми умовно. "Евертон" нерідко втрачав м'яч на своїй половині поля під високим тиском, запропонованим "Ліверпулем". У той же час і гості тим самим ризикували наразитися на разючу контратаку.

Градус боротьби все підвищувався і досяг кульмінації на 35-й хвилині. Кевін Міральяс в жахливому підкаті ледь не зламав Луїса Суареса . Червона? Дуже схоже, але Філ Дауд, порадившись з боковим, обмежився жовтою карткою. Другий тайм показав, що пішовши духу гри, арбітр не помилився. Глядачів після перерви чекало чудове видовище.

Глядачів після перерви чекало чудове видовище

Відлунням першого тайму стала травма Лейтона Бейнс . Лівий захисник "Евертона" отримав сильний удар від Хендерсона і гру продовжити не зміг. Мартінес віддав перевагу випустити Делофеу, надавши, нехай і вимушено, складу "Евертона" більш атакуючий вид. Вихованець "Барселони" тут же ледь не подякував тренеру за довіру, але Міньоле нейтралізував вихід один на один. Відчуття переваги "ірисок" посилювалося з кожною хвилиною, але "Ліверпуль" в одній з рідкісних атак зобов'язаний був забивати. Джо Аллен , Напевно, і сам не пояснить, як він промахнувся повз дальній кут.

І все ж господарі все наполегливіше наближалися до гола. Лукаку знову не зміг переграти Міньоле в ближньому бою. Голкіпер "Ліверпуль" був знову незрівнянний, парирував удар (з рикошетом) Ромелу зі штрафного. Але завзятість бельгійського форварда через кілька десятків секунд допомогло йому зрівняти рахунок з меж штрафного.

Брендан Роджерс оригінально відреагував на пропущений гол, змінивши опорного півзахисника (Лукаса) на форварда (Старріджа). Порядку в захисті - це, зрозуміло не додало: після чергового сейви Міньоле "Евертон" стараннями все того ж Лукаку вийшов вперед. На цей раз орендований у "Челсі" нападник перебував у рідній стихії, на другому поверсі перевісев Фленегана, і оформив дубль.

Матч котився до завершення і, здавалося, вже ніщо не завадить "Евертону" відсвяткувати довгоочікувану перемогу над сусідами. Але сюжет гри знову різко змінився, коли Джеррард подачею зі штрафного знайшов голову Старріджа. Даніель переправив м'яч у дальній кут. Фантастика! Примітно, що п'ять з шести голів були забиті зі стандартів.

Тепер вже "сині" судорожно відбивалися, змушуючи Тіма Ховарда то здійснювати запаморочливі сейви, то згадувати широко відомі ідіоматичні вирази. І все-таки рахунок встояв - 3: 3.

Що ж, можна тільки привітати всіх тих, хто спостерігав за цією грою. Давненько не доводилося бачити такого емоційного поєдинку, який, без сумніву, увійде в історію мерсисайдське дербі.