(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

"Лобановський ще в роздягальні сказав:" Ми вже програли ". Триллер" Динамо "-" Баварія ", або Як втратити путівку в фінал Ліги чемпіонів

"Футбол 24" розповідає про час, коли київське "Динамо" увійшло до квартету найсильніших клубів Європи.

У неймовірному євросезоні 1998/99 грою чемпіона України захоплювалася вся Європа. І побоювалася його. Ще б пак - під безжальними контратаками "Динамо" вже капітулювали "Панатінаїкос", "Ланс", "Арсенал" і навіть "Реал". Мадридський "Голлівуд", чинного володаря Кубка чемпіонів, кияни залишили за бортом на стадії чвертьфіналу. Всі три голи забив Андрій Шевченко. У Києві була команда-зірка, команда зірок ...

"Перший тайм ми провалили". Як "Динамо" епічно перемогло "Реал", а Шевченко і Ребров розіграли комбінацію рівня "космос"

Щоб зіграти в фіналі на "Камп Ноу", залишалося зробити один крок - перемогти "Баварію". Перед першою дуеллю, яка повинна була пройти в Києві, суперники втратили очки в своїх чемпіонатах. Мюнхенці впевнено прямували до "Срібної салатниці", випереджаючи "Байєр" і "Кайзерслаутерн", але напередодні півфіналу ЛЧ зіграли в бойову нічию з дортмундською "Боруссією" - 2: 2. "Динамо", лідерства якого у Вищій лізі також нічого не загрожувало, розписала 0: 0 з "Таврією". Підвела реалізація.

... Вечір 7 квітня. "Олімпійський" - набитий битком, 80 тисяч. Тринадцять градусів тепла. Перед матчем йшов дощ, тому газон головної української арени - не в кращому стані. Спочатку подумалося, що це на руку "Динамо", адже "Реал" перемагали на значно гіршою галявині.

Стартові хвилини - обережний оптимізм. "Динамо" впевнено почуває себе на полі і диктує свої умови. Пристрілка до воріт Олівера Кана - після подачі штрафного м'яч пролетів поруч зі штангою. А вже на 16-й хвилині рахунок був відкритий. Белькевич виконав геніальний пас з центру поля на Шевченка, форвард опинився перед воротами і з досить гострого кута пробив повз голкіпера - ідеально під дальню штангу.

Поки німці відновлювали дисципліну в своїх лініях, "Динамо" продовжує сіяти хаос на чужій половині поля. Косівський отримав право на штрафний, до м'яча підійшов Шева. Форвард не став бити в ближній верхній кут, як зробив це в грі з "Арсеналом", а хитро подав у гущу своїх і чужих. До м'яча так ніхто і не дотягнувся - він прошмигнув у ворота. 2: 0 ще в першому таймі - і ми їх рвемо як команду пивзаводу! Тим більше, Хацкевич міг доводити рахунок до розгромного, однак після суперпас Реброва потрапив в Кана.

До свистка на перерву - кілька секунд. Біля центрального кола збивають Маттеуса. До воріт добрих 35-40 метрів. Тарнат від душі приклався до м'яча, відправивши його низом в самий кут. Шовковський не впорався, адже до останнього чекав, що свою довгу ногу підставить Янкер - 2: 1. І вже не "Баварія", а саме "Динамо" йшло в роздягальню спантеличеним. СаШо хрестився. Це не врятувало його в другому таймі.

Хоча почали "динамівці" знову потужно. На першій хвилині Белькевич не забив в абсолютно порожні ворота після прострілу з правого флангу. Справедливості заради варто сказати, що передача партнера була занадто сильною + ногами плеймейкер "Динамо" грав набагато краще, ніж головою. Недарма так нервував Олівер Кан - досвідчений кіпер передчував ще й третій гол у свої ворота. Віталій Косовський зробив все якомога безболісніше для Кана - гарматний удар з близької відстані. Такі не приймаються - 3: 1!

"Футбол 24": Коли Косівський зробив рахунок 3: 1 - що ви подумали в той момент? Ми - в фіналі?

Артем Яшкін: Може і так. Але все одно щось не давало спокою серцю, ми розуміли: "Баварія" це "Баварія".

Той третій гол у свої ворота привіз Самюель Куффур, який зручно підвів м'яч прямо під ударну ліву ногу Косівського. Ганець помчав вперед - реабілітуватися. Взяв гру на себе, пройшов кількох "динамівців" і потужно пробив у ближній кут - сейв Шовковського! Ми ловимо німців на контратаках. Свої розкішні моменти витрачають Шевченко і все той же Косовський. У грі - гойдалки. Настав момент істини: або ми забиваємо четвертий і замовляємо квитки в Барселону, або забивають німці. Менше впевненості було якраз в тому, що рахунок 3: 1 збережеться до фінального свистка.

На жаль, реалізувався найгірший з можливих варіантів. Почалося все зі штрафного удару, призначеного за фол Каладзе. Шовковський вибудував поганеньку стінку, що стало справжнім подарунком для такого майстра, як Еффенберг. Хавбек ювелірно обвів бар'єр - м'яч увійшов у ворота щільно зі штангою. Перевага "Динамо" тануло щохвилини, а грати на утримання рахунку, коли у суперника така вежа і таран в одній особі Карстена Янкера, - дуже ризиковано.

На 88-й хвилині Янкер продавив свого опікуна Головка і довгою ногою вколотив м'яч повз Шовковського. Епічність розв'язка київської трагедії. До речі, Головко досі виділяє двох найскладніших опонентів у своїй кар'єрі: перший - Рауль, другий - Янкер. А ще вважає нічию 3: 3 прикрим збігом обставин:

Надрезультативним нічия на своєму полі означала, що в Мюнхен потрібно було їхати тільки за перемогою. Але психологічна впевненість покидала команду. "Лобановський тоді ще в роздягальні сказав:" Ми вже програли в Києві ", - згадував Яшкін.

Ліга чемпіонів 1998/99. 1/2 фіналу, перший матч

"Динамо" - "Баварія" - 3: 3

Голи: Шевченко, 16, 43, Косівський, 50 - Тарнат, 45, Еффенберг, 78, Янкер, 88

"Динамо": Шовковський, Лужний, Головко, Ващук, Каладзе, Косівський, Шевченко, Ребров, Гусін, Хацкевич (Кирюхін, 81), Белькевич

"Баварія": Кан, Баббель, Куффур, Шолль (Циклер, 72), Штрунц, Маттеус, Еффенберг, Ереміс, Тарнат, Янкер (Даеї, 90), Саліхаміджіч

Сторінка автора в Facebook

"Чи не забив Деметрадзе - забив Каладзе". Феєрична "грузинська" перемога "Динамо" над "Баварією"