(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

"Реал" - "Ювентус": екс-арбітр ФІФА прокоментував скандальний пенальті

У матчі-відповіді 1/4 фіналу "Ювентус" ледь не зробив справжнє диво. Туринці на виїзді обігравали "Реал" з рахунком 3: 0 і були близькі до того, щоб перевести гру в екстра-тайм. Однак за 30 секунд до закінчення зустрічі англійський рефері Майкл Олівер призначив пенальті у ворота Буффона за фол Бенатія на Васкес. В підсумку Кріштіану Роналду реалізував удар з 11-метрової позначки, легендарний голкіпер був видалений з поля і в півфінал пройшов "Королівський клуб". В Інтернеті відразу ж розгорілися палкі суперечки з приводу правомірності призначення пенальті у ворота "Юве". Більшість уболівальників і фахівців стверджує, що 11-метровий був висмоктаний з пальця. За коментарем FootBoom звернувся до авторитетного екс-рефері ФІФА Мирославу Ступар.

- Не можна говорити, що порушення правил не було. Це було б неправильно. Все-таки контакт був. Бенатія хотів вибити м'яч ногою, але влучив у груди Лукасу Васкесу . Інша справа, що це була остання компенсована хвилина і якщо брати складові матчу, то Олівер бачив це порушення, але в його голові крутився момент першого тайму. Пам'ятайте, коли Роналду увійшов в штрафний майданчик, прокинув м'яч, але той же Бенатія відштовхнув його руками? Португалець претендував на 11-метровий удар і десь мав рацію. Мабуть, англійський арбітр тримав цей момент в голові і коли побачив момент Бенатія-Васкес на останніх секундах - вирішив поставити пенальті. Чи не тому, що він такий принциповий. Будемо говорити відверто, що англійські арбітри за такі фоли не завжди дають 11-метрові. Адже був незначний контакт, після якого було падіння форварда "Реала". Це призвело до того, що Олівер призначив пенальті у ворота "Ювентуса". Він мав право це зробити, тому що порушення дійсно було.

Він мав право це зробити, тому що порушення дійсно було

Давайте говорити відверто. Якби в центрі поля сталося подібне порушення, призначив би суддя штрафний удар? Так. Тоді чому в штрафному майданчику це не порушення? Природно, якщо брати дух гри, останню хвилину, то, можливо, пенальті не варто призначати ... Ми бачимо, що вчора і сьогодні люди говорять не про сам поєдинок, а про суддівство. Але якщо брати в цілому, то воно було на хорошому рівні. Олівер не заважав грати за винятком двох моментів. Чомусь про падіння Роналду ніхто не згадує, тому що цей епізод трапився в першому таймі. Якби тоді рефері покарав "Ювентус", то емоційною бурі з боку уболівальників після матчу не було. Якщо підвести підсумок, то формально Олівер мав право призначити 11-метровий. Хтось може сказати ствердно, що в моменті Бенатія-Васкес не було контакту? Захисник виставив ногу, але якби він зіграв в м'яч, то і питань би не виникало.

Що стосується видалення Буффона, то, думаю, що в тому епізоді були образливі слова. Після нецензурних слів з боку голкіпера "Ювентуса" Олівер без коливань показав йому червону картку. Все по справі. Момент з видаленням Буффона нагадав момент, який трапився у фіналі ЧС-2006 року, коли Зідан ударив головою Матерацці. Тоді француза вигнали з поля і він завершив кар'єру. Так може статися й у випадку з Буффоном.

Пам'ятайте, коли Роналду увійшов в штрафний майданчик, прокинув м'яч, але той же Бенатія відштовхнув його руками?
    Якби в центрі поля сталося подібне порушення, призначив би суддя штрафний удар?
    Тоді чому в штрафному майданчику це не порушення?