"Закріплення успіху". "Кузбас" переграв "Білогір'я" в 23 турі Суперліги. підсумки

Чемпіонат Росії. Суперліга 2017/2018. 23 тур. 8 лютого. Кемерово.

«Кузбас» (Кемерово) - «Білогір'я» (Білгород) 3: 1 (25:16; 16:25; 25:18; 25:22;)

Статистика матчу .

Стартові склади команд.

«Кузбас»: Кобзар - Полєтаєв, Карпухов - Підлісний, Пашіцкій - Тавас, Кермінен (л.), Апаліков Микола Сергійович (л.)

«Білогір'я»: Гранкін - Бакун, Тетюхін - Ерещенко, Мусерський Дмитро Олександрович - Ханіпов, Обмочаєв Олексій Олександрович (л.), Єрьомін (л.)

На гру в якості ліберо був заявлений Апаліков Микола Сергійович. Це було довгоочікуване повернення нашого гравця, після травми ахілла, отриманої в матчі «Зеніт» (Санкт-Петербург) - «Кузбас» в рамках 6-го туру Суперліги. До стану повної бойової готовності Микола доведе себе протягом ще деякого часу, але його присутність навіть в квадраті запасних дало певний емоційний поштовх команді.

1 партія.

У дебюті зустрічі Бєлгородці допустили кілька помилок на подачі і в атаці, тим самим дали «Кузбасу» повести в рахунку - 3: 1. Полєтаєв на подачі почав робити своє результативне справа - виконав ейс, а також дав відзначитися Карпухова в догравання, і Олександр Богомолов швидко взяв свій перший тайм-аут. Після нього Бєлгородці взяли подачу Віктора, але Мусерський Дмитро Олександрович направив свою атаку в аут - 6: 1. Ерещенко допоміг команді знятися з цієї розстановки, а потім на його подачі помилився при знижці Кобзар - 6: 3. Пашіцкій точної атакою першим темпом відправив команди на технічну перерву за переваги господарів поля в 4 очки - 8: 4. Не змінилася картина гри після паузи. Блок «Кузбасу» зачохлив атаку Бакуна, Кермінен дістав в захисті атаку Ерещенко, а Полєтаєв відігрався від блоку в аут - 12: 6. Кемеровська команда тотально домінувала над «Білогір'я». Ерещенко поступився місцем на полі Данилову. Але і це не допомагало гостям, які на другий технічну перерву пішли, поступаючись 7 очок - 16: 9. У третьому відрізку сету обидва сполучних активно вантажили перший темп, але «Кузбас» виразно краще суперника подавав. Пашіцкій виконав ейс, а потім Сергій Гранкін видав цілу серію невиразних передач в одному розіграші - 21:12. В результаті Олімпійський чемпіон був замінений. «Білогір'я» намагалося відігратися хоч трохи, але зусиль одного Тетюхін було мало. Мусерський Дмитро Олександрович допоміг на блоці, закривши атаки центральних кемеровчан - 24:16. Але Тавас зміг поставити крапку в сеті точним ударом на чистій сітці до статі - 25:16.

2 партія.

На старті другого сету Бєлгородці, що не стали робити змін в шістці, змогли нав'язати боротьбу натхненно грає «Кузбасу». Команда Олександра Богомолова стала чіплятися в захисті, піднімаючи неймовірні по силі удари гравців кемеровського клубу. Підлісний пробив в аут, Мусерський Дмитро Олександрович забив красивий м'яч з задньої лінії, коли міг робити другу передачу, але вирішив завершити епізод сам, а Ерещенко завершив довгий розіграш точним ударом в кут. «Кузбас» відповів ударом Підлісний під задню лінію і щільною подачею Кобзаря, після якої відзначився Тавас, який забив перехідний м'яч - 7: 7. На початку другого відрізка сету Тетюхін заробив брейковий відрив для «Білогір'я», завершивши довгий розіграш блок-аутом від потрійного блоку кемеровчан. Але Полєтаєв, діставшись до подачі, черговим ейсом зрівняв рахунок на табло і змусив брати перерву Олександра Богомолова - 11:11. Після нього Віктор помилився при введенні м'яча в гру, а Бакун двічі з розмаху атакував з швидкої передачі, тільки один раз він зміг блок переграти, а вдруге Підлісний не дав йому цього зробити - 13:14. Ерещенко насилу переграв потрійний блок «Кузбасу» і відправив свою команду формальним лідером на другу технічну паузу в сеті - 15:16. У третьому ігровому відрізку вирішальне слово сказала подача Гранкіна. Бакун закрив удар Полєтаєва, а Мусерський Дмитро Олександрович забив в догравання після пом'якшення атаки Підлісний у 2 зоні - 15:18 і Туомас Саммелвуо вперше в матчі використовував тайм-аут. Після нього він поміняв сполучного гравця, а Гранкін продовжив подавати і виконав ейс силовий по 1 зоні. Навіть другий тайм-аут фінського тренера кемеровчан не збив з подачі 5 номера «Білогір'я», і він виконав ще одну подачу навиліт, а потім в довгому розіграші Мусерський Дмитро Олександрович зачохлив Полєтаєва - 15:22. Вийшовши на заміну Жигалов виконав ще один ейс і заробив 8 сетболів для свого клубу. І з першої ж спроби сет пішов до гостей, так як Карпухов помилився по довжині майданчику в нападі - 16:25.

3 партія.

«Кузбас» з перших розіграшів третього сету пішов у відрив. Кобзар добре отподавал, а Бєлгородці знову почали відчувати проблеми в організації атаки, і у відповідь погано вводили м'яч в гру - 6: 3. Перед технічною перервою помилка Полєтаєва при атаці по лінії одне брейкових очко гостям повернула, але хороший перший темп Пашіцкого відправив господарів поля лідерами на технічну перерву - 8: 6. У другому ігровому відрізку команда Туомаса Саммелвуо пішла в різкий відрив на подачах Кобзаря, який виконав дві подачі навиліт, а також дозволив Тавасіева відзначитися на блоці - 13: 8. У наступній розстановці вже Карпухов добре тримав подачу, а блок Полєтаєва зупинив атаки Жигалова двічі поспіль - 15: 9. Після технічної перерви Ерещенко і Підлісний обмінялися важкими атаками, Жигалов зміг набрати очко в атаці з задньої лінії - 18:14. Відчувши, що «Білогір'я» кинулося в погоню, Кобзар вирішив давати забивати самому надійному варіанту - Полєтаєва, і той справлявся, розстрілюючи лінію. А потім на подачі самого Ігоря блок кемеровчан зловив удар Ерещенко в 4 зоні, і Богомолов взяв тайм-аут - 21:16. Але і після нього блок «Кузбасу» надійно грав проти атак гостей міста Кемерово. Жигалов, так і не зумів стабільно забити, знову поступився своїм місцем на майданчику Бакун, Карпухов пробив блок при атаці в хід з 2 зони, а Тавас закінчив партію ударом першим темпом - 25:18.

4 партія.

«Білогір'я» в цей раз вирішив не провалити перші розіграші партії. Гранкін авантюрно паснул знизу першим темпом Ханіпову в догравання, а той виявився готовий. Тетюхін розумними діями набрав 2 очки в атаці, а «Кузбас» відповів черговим ударом Полєтаєва по лінії і терпляче чекав помилок суперника при введенні м'яча в гру - 4: 4. А потім до подачі дістався Підлісний, який виконав ейс. Потім Пашіцкій і Кобзар зачохлили атаку Ерещенко в 4 зоні, і Богомолову довелося брати ранній перерву - 7: 5. Пауза допомогла «Білогір'я» знятися, а потім Мусерський Дмитро Олександрович і Бакун зачохлили Пашіцкого, а Гранкін виконав подачу навиліт - 7: 8. Після перерви подача сполучного «Білогір'я» доставила ще чимало проблем «Кузбасу», і лише після тайм-ауту господарів вони змогли знятися з неї, та й то шляхом помилки самого Гранкіна - 8:10. Помилка Тавасіева в атаці і точна атака Бакуна в 4 зоні від блоку в аут довели перевагу білгородського клубу до 4 очок - 9:13. Але «Кузбас» дуже швидко активізувався і повністю перевернув хід цього відрізка сету. Карпухов надійно вводив м'яч у гру, Бакун двічі пробив в аут з 2 зони, а потім 3-ий номер кемеровчан виконав ейс, що змусила брати тайм-аут Олександра Богомолова - 15:13. Але навіть пауза не збентежила Карпухова, який відчув стабільність на подачі, а Полєтаєв забивав і забивав догравання після захисту і блоку своїх партнерів по команді - 18:13. Коли у «Білогір'я» з'являлися шанси взяти брейковий м'яч, нападники їх команди чомусь переставали потрапляти в майданчик - 20:16. А коли Підлісний забив по руках, а Карпухов 1 в 1 зачохлив Данилова, в цій грі багато стало ясно. Спробував врятувати партію виходом на подачу Жигалов. І два його ейси в поєднанні з третім розіграшем, коли Ханіпов закрив атаку Полєтаєва подарували надію «Білогір'я». Але з 4 спроби Полєтаєв допоміг «Кузбасу» піти з цієї розстановки, а Карпухов і Тавас зачохлили Данилова на матчбол, поставивши крапку в цій грі - 25:22.

3: 1 - прекрасна перемога «Кузбасу» над «Білогір'я» в дуже напруженому і наполегливому матчі. Наші волейболісти наочно довели, що перемога в Бєлгороді в рамках півфіналу Кубка Росії-2017 не була випадковою. Сьогодні «Кузбас» закріпив успіх в сезонному протистоянні з «Білогір'я» вже вдома, до речі, вийшовши вперед за особистими зустрічами в сезоні 2017/2018 2: 1. Команда Туомаса Саммелвуо заробила важливі три очки і перемогу, які скажуть своє слово в боротьбі за місце в зоні плей-офф. Вітаємо гравцям та тренерському штабу «Кузбасу», дякуємо уболівальникам за неймовірну підтримку і бажаємо кемеровчане на позитивній ноті продовжити грати в свій волейбол в останніх 3 турах регулярного сезону.

Наступну гру «Кузбас» проведе на виїзді. Ми зіграємо з «Факел» в Новому Уренгої 17 лютого.

Туомас Саммелвуо, головний тренер команди «Кузбас»:

- Звичайно, було важливо перемогти сьогодні і отримати певну впевненість в собі. Ми знаємо, що у нас є гра, але вона до цього не завжди приносила результат. Ми були уважні, сконцентровані і були такі моменти, коли ми повинні були «вбивати» цю гру. І ось сьогодні вся команда це зробила. Всі молодці, грали рівно, крім другої партії. Були важкі ситуації, але ми не здавалися, швидко реагували і рухалися далі. У кінцівках у нас добре летіла подача, а також я б відзначив, що ми якісно зіграли на блоці і в захисті, це і допомогло перемогти.

Олександр Богомолов, старший тренер команди «Білогір'я»: - Нещодавно в Новому Уренгої у вас відбувся важкий матч, але ви перемогли. Сьогодні підсумок інший. У чому принципова різниця між минулими іграми?

- Принципової різниці ніякої. Обидва суперники були сильні. На жаль, сьогодні не виграли, не вийшло чуть-чуть. За рахунком боротьба була. Ми проводили планові заміни на посилення подачі, намагалися так посилити нашу гру. «Кузбас», як завжди, відмінно грає вдома. Перемогли - значить, добре зіграли.

Антон Карпухов, догравальника команди «Кузбас»:

- З емоційної точки зору нам сьогодні було важким. Ми кілька матчів програли, хоча в декількох з них грали добре, але чогось не вистачало. Перемога вже ось-ось назрівала, і дуже добре, що сьогодні ми перервали низку невдач і досить добре сьогодні отподавалі, добре зіграли в атаці. Дуже радий, що ми, нарешті, виграли.

- У другій партії не виникло відчуття дежавю гри з московським «Динамо»? Начебто гра виходить, а сет програний.

- Я думаю, що у багатьох виникла ця думка, але особисто я намагався це з голови прибирати. Я повторю, у нас було багато хороших ігор, але не було перемоги. І дуже добре, що ми переломили цю тенденцію. Виграли третій сет, а в четвертій партії вже контролювали ситуацію.

- Попереду все ще непрості матчі. Як на підготовку до них позначиться ця перемога?

- Дуже хотілося б, щоб ця перемога нам допомогла. Але не будемо нічого загадувати. Будемо планомірно готуватися до наступної гри в Новому Уренгої. Нас чекає дуже серйозний суперник, тим більше він зіграє на своєму майданчику. Я думаю, що тепер в емоційному плані нам буде трохи легше.

Результати решти ігор 23 туру Суперліги.

«Урал» (Уфа) - «Локомотив» (Новосибірськ) 2: 3 (31:29; 23:25; 25:23; 15:25; 7:15)

«Єнісей» (Красноярськ) - «Динамо» (Москва) 0: 3 (25:27; 25:27; 19:25)

«Югра-Самотлор» (Нижньовартовськ) - «Зеніт» (Санкт-Петербург) 0: 3 (15:25; 28:30; 19:25)

«ФАКЕЛ» (Новий Уренгой) - «Газпром-Югра» (Сургут) 3: 0 (25:22; 25:19; 25:16)

«Зеніт-Казань» (Казань) - «Нова» (Новосибірськ) 3: 0 (25:17; 25:19; 28:26)

«Динамо-ЛВ» (Сосновий бор) - «Ярославич» (Ярославль) 3: 1 (23:25; 25:21; 25:14; 25:21)