Интернет-магазин спортивной одежды и обуви

Все для экстремальных видов спорта и активного отдыха: сноубординг, кайтсерфинг, виндсерфинг, дайвинг, гидроодежда, спортивная одежда, очки, маски и многое другое…
 • Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю


  “Real” dhe “Manchester City” në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampionëve lidhën

  Foto: Press Look Global

  316

  dp.ru

  27 Prill 2016, 11:26

  Real Madrid - Manchester City në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, e cila u zhvillua në 26 Prill 2016, përfundoi në barazim me rezultatin 0: 0. Loja u mbajt në Angli, një transmetim i drejtpërdrejtë i takimit në Rusi u shfaq nga kanali sportiv Match TV.

  Në ndeshjen “Real” - “Manchester City” 04.24.2016 nuk luajti sulmuesi Portugez i Madridit Cristiano Ronaldo . Përpara pësoi dëmtim të muskujve, dhe kryeshefi i klubit Madrid, Zinedine Zidane madje nuk e futi në rezervë. Sipas mediave spanjolle, Ronaldo mund të humbasë ndeshjen e kthimit.

  Siç thonë ata gjatë rishikimit të ndeshjes, në pjesën e parë, të dy Real dhe Manchester City refuzuan të sulmojnë, ata u përpoqën të kuptojnë dobësitë e armikut, kështu që nuk pati asnjë goditje të vetme për gol. Në gjysmën e dytë të takimit gjysmëfinal të Ligës së Kampionëve, loja u bë më dinamike, por goli nuk ndodhi kurrë, kështu që rezultati në fund të ndeshjes më 26 Prill 2016 mbeti 0-0. Ndeshja e kthimit mes Real Madrid dhe Manchester City do të zhvillohet në Madrid në 4 maj 2016.

  Sipas parashikimit të krijuesve të librave për gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampionëve, nuk pati asnjë të preferuar të dukshëm. Sidoqoftë, një avantazh i vogël i dha klubit nga Madridi. Normat ishin si më poshtë: fitorja e Manchester Cityt - 2.95, fitorja e Real Madrid - 2.40, barazimi - 3.40.

  Sot, 27 Prill 2016, do të zhvillohet një tjetër gjysmëfinal i Ligës së Kampionëve. Gjermania do të luajë në Spanjë "Bavaria" dhe madrid "Atletico" .

  Real Madrid - Manchester City 04/26/2016. Video: Sport 1

  Корзина

  Корзина пуста