(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Рекорд Пітера і медаль Татарстану: в Казані завершився чемпіонат Росії з легкої атлетики

(Казань, 22 липня, «Татар-інформ», Олексій Анісімов). У Казані завершився чемпіонат Росії з легкої атлетики - заключний, четвертий день змагань, нарешті, приніс господарям першу медаль турніру і порадував парою цікавих рекордів. Кореспондент ІА «Татар-інформ» розповідає про те, чим запам'ятається казанський чемпіонат країни і чиї прізвища були на слуху в фіналі першості.

«Королева спорту» - саме так називають легку атлетику - в Казані не змогла похвалитися «королівської» відвідуваністю. Це, мабуть, єдиний серйозний недолік турніру: реклами про нього було не так багато, тому значної аудиторії на трибунах казанського Центрального стадіону зібрати не вдалося. Можливо, тут зіграли і відгомони чемпіонату світу з футболу - національна першість з легкої атлетики стартувало через чотири дні після завершення мундіалю, і вболівальники, напевно, ще не зуміли переварити враження. Саме тому за рекордами і перемогами чемпіонату Росії в Казані спостерігали або близькі учасників турніру, або найвідданіші шанувальники «королеви спорту».

А подивитися, в общем-то, було на що: тон заключного дня змагань задали фінали в бігу на дистанції 1500 метрів. У дівчат впевнену перемогу з відривом більш ніж в 2,5 секунди здобула Олександра Гуляєва, на п'єдестал пошани також піднялися Олена Коробкіна та Інеса Гусарова - на їхньому рахунку «срібло» і «бронза» відповідно.

У чоловічому забігу вітром промчав Володимир Нікітін: після його фінішу секундомір зафіксував 3: 35.85 хвилини, що стало новим рекордом Росії. «Сам не можу пояснити, що було на останньому колі - біг на таких емоціях, стільки сил було в ногах. До останнього втік, боровся з собою, з вітром і суперниками. Боявся, що наздоженуть, тому включався кожен метр », - натхненно прокоментував свою перемогу Нікітін. Його перевага також було дуже впевненим: срібний призер Сергій Дубровський програв трохи менше п'яти секунд. «Бронзу» завоював Валентин Смирнов з результатом 3: 41.35 хвилини.

35 хвилини

Татарстан все ж отримав одну нагороду на цьому чемпіонаті Росії - Наталія Євдокимова стала третьою в потрійному стрибку. Конкурувати з призером чемпіонату світу Катериною Конєвої і минулорічним переможцем національної першості Дариною Нідбайкіной у татарстанської спортсменки не вийшло: саме Конєва і Нідбайкіна виграли «золото» і «срібло» відповідно. Але привід для гордості за Євдокимову, безумовно, є - Наталя стрибнула на 13.92 метра, показавши свій кращий результат в сезоні. «Відчувала себе добре, але, якщо чесно, хотілося стрибнути за 14 метрів. Не знаю, що завадило виконати це завдання. До цього на стартах не надто щастило з погодою, був вітер, дощ. Сьогодні було краще, у мене була тільки одна спроба проти вітру. Якось не склалося », - розповіла спортсменка після церемонії нагородження.

Якось не склалося », - розповіла спортсменка після церемонії нагородження

У чоловіків в цьому виді програми майже на 17 метрів «полетів» Олександр Юрченко - йому до цієї позначки не вистачило лише двох сантиметрів. Результату 16.98 було досить для перемоги на чемпіонаті країни, друге місце завоював Дмитро Сорокін (16.76), третім з таким же стрибком став Олексій Федоров.

На солодке організатори припасли фінали в естафетах - ці дисципліни на біговій доріжці є найцікавішими і непередбачуваними. Тут не було рівних збірним Санкт-Петербурга: бігуни з Північної столиці зуміли виграти дві естафети і ще в одній завоювати «бронзу». Вдало для петербуржців склалися чотири по 100 метрів серед жінок (44.93 секунди) і чотири по 400 метрів у чоловіків (3: 04.88 хвилини). Причому, в останній практично до самого кінця лідирувала команда Тюменської області, але на останньому етапі пітерці зуміли-таки вирвати перемогу. Тюменці залишилися з «сріблом», третє місце взяла команда Іркутської області. Для збірної Санкт-Петербурга перемога в цьому виді програми стала 12-й в історії - рекорд!

У жіночій естафеті чотири по 100 метрів близько півсекунди пітерським дівчатам поступилися спортсменки Краснодарського краю, третіми залишилися бігунки з Пензенської області. У чоловіків в цьому ж виді програми не було рівних краснодарців (39.73), «срібло» на рахунку команди Ульяновської області (39.81), «бронза» - у Санкт-Петербурга (39.84).

Нарешті, в естафеті чотири по 400 метрів серед жінок все призери розміняли 3:35 хвилини: на першому місці Москва (3: 34.18), відразу за ними Московська область (3: 34.61), на третьому місці Пермський край (3: 34.94).

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.