(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Росія програла Болгарії на тай-брейку в останній грі казанського етапу Світової ліги

(Казань, 4 червня, «Татар-інформ», Сергій Гаврилов). У заключній зустрічі першого туру групового турніру Світової ліги в Казані збірна Росії з волейболу програла команді Болгарії з рахунком 2: 3. Другий тур росіяни відіграють у французькому За 9-11 червня з господарями, американцями та італійцями.

Ще до початку матчу з болгарами стало відомо, що перше місце в групі зайняли французи , Які здобули три перемоги в трьох матчах: сьогодні вони впевнено обіграли аргентинців з рахунком 3: 0. Таким чином, росіяни ще до гри знали, що стануть другими.

Тобто, турнірна ситуація повністю розкріпачила господарів, що неабияк їм допомогло. Почала збірна РФ так потужно, що при рахунку 6: 1 болгарам довелося брати тайм-аут. Прекрасний на блоці був Денис Бірюков, двічі поспіль самотужки зачохлив Цвєтана Соколова. Та й в цілому за рахунок успішної гри на блоці господарі заробили поспіль чотири очки, 8: 2. Гра у росіян виходила у всіх компонентах, що на блоці, що на подачі, що на прийомі, що в атаці - 11: 4 і другий тайм-аут болгар. На цей раз перерву допоміг, болгари вирівняли гру, у них заробив блок, а після першого в матчі ейси навиліт подав Тодор скрім, і рахунок став 16:13. Неминуче наближалася нервова кінцівка сету. Але вчасно подав ейс і Павло Панков, 20:15. Так що господарі змогли дотиснути суперника - 25:21 після сильного удару Максима Жигалова.

І другий сет росіяни почали настільки ж упевнено, як і перший - 4: 1 після «цвяха» Іллі Власова. І знову вчасно включився болгарський блок, 7: 6. Але на подачі болгари стали помилятися все частіше і частіше - 12: 7. В іншому хід другої партії жваво нагадував першу. Стабільний, нехай і невеликий, але впевнений перевага господарів. Часом росіяни йшли в помітний відрив. 19:12 - це вже велика перевага для такої гри. Словом, і цю партію господарі спокійно і впевнено довели до переможного кінця, остаточно заспокоївши гостей двома ейсамі поспіль у виконанні Панкова, 23:14. Крапку в сеті поставив обманним ударом-знижкою Жигалов - 25:15.

Рідкісний випадок для волейболу, а й третій сет мало чим відрізнявся від двох перших, крім кінцівки. Знову росіяни впевнено стартували - 4: 2 після ейси Ільяса Куркаева. Так само міцний був хазяйський блок, так само регулярно болгари скорочували відрив. 14:12 після болгарського блоку, 15:14 після невдалої хазяйської атаки в аут. Росіяни самі собі створювали проблеми за старою звичкою. Втім, гра вирівнялася. Болгари ніяк не хотіли їхати з трьома поразками. Але і господарі не збиралися входити в їхнє становище, 19:16. Але без нервової кінцівки все ж справа не обійшлася - 19:18, 20:19 і 20:20 після відеоперегляду. Болгари надихнулися - 20:23 і виграли партію - 22:25. Росіяни занадто рано повірили в свій успіх, за що і були приблизно покарані.

Цілком природно, що четвертий сет почався дуже нервово, з двох відеопереглядів на прохання болгар. Другий виявився в їх користь - 4: 5, а потім 4: 7 і 5: 9. Росіяни були дезорганізовані, помилялися на рівному місці. 7:12 після ейси Миколи Ніколова. А болгари спіймали кураж, постійно вели в рахунку, 11:17. Це був вже серйозний відрив, що загрожує п'ятої партією, тай-брейком. Господарі стрепенулися, набравши поспіль п'ять очок, 17:18. Партія виявилася не для людей зі слабкими нервами. Два поспіль ейси від Дмитра Волкова, і вже нічия - 21:21. Ще один ейс, забійно подав Панков, 23:22. Ейс болгар і подача в сітку, рахунок став 24:24. Удача в результаті повернулася обличчям до болгарам, вони перевели матч на тай-брейк - 25:27.

На хвилі успіху болгари і п'яту партію почали дуже впевнено - 3: 5, але господарі швидко зрівняли рахунок і вийшли вперед - 6: 5. Блок - 8: 6. Стало ясно, що боротьба піде до останнього розіграшу - 9: 9, 11:11. Болгари опинилися за крок від перемоги, 12:14. Вони і виграли - 13:15.

Отже, перше місце з трьома перемогами у трьох матчах зайняла збірна Франції. Росія стала другою, Аргентина третьої, а Болгарія - четвертої (у всіх у них на рахунку по одній перемозі та по дві поразки).

У другому турі з 9 по 11 червня збірна Росії зіграє у французькому місті По з господарями, італійцями та американцями. Третій тур росіяни відіграють в польському Катовіце 15-18 червня з господарями, американцями та іранцями.

Росія - Болгарія - 2: 3 (25:21, 25:15, 22:25 25:27, 13:15).
    Найрезультативніші: Росія - Бірюков (12), Жигалов (19), Власов (12), Клюка (13); Болгарія - Соколов (19), Р.Пенчев (14), скрім (12), Ніколов (11).

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.