Збірна Росії начисто програла чинним чемпіонкам світу і вибула з турніру

НОРВЕГІЯ - РОСІЯ - 34:17 (15: 8, 19: 9)
    Росія: Калініна, Дмитрієва (1), Вяхірєва (1), Самохіна (1), Макєєва (4), Ведехіна (0), Уткіна, Сабирова (0), Манагарова (3), Кочетова (5), Петрова (0) , Пунько (1), Маркова (0), Ільїна (1).

Володимир ІВАНОВ з Магдебурга

ЦЬОГО МАТЧУ НОРВЕГІЯ ЧЕКАЛА ПІВТОРА РОКУ

Якщо ви думаєте, що в Норвегії інтерес до цього матчу був великий, то помиляєтеся. Він був позамежним! Списалися напередодні гри з оглядачем великої норвезької газети VG Уле Крістіаном прагне.

- Це якась фантастика, - зізнався колега. - Рейтинги телетрансляцій і публікацій зашкалюють. Думаю, сьогодні ввечері цифри і зовсім будуть історичними. Люди в країні жадають помсти за Олімпіаду. Росія - і так найважливіший для нас суперник, а вже після такого важкого ураження - особливо. Найбільше ім'я в російській збірній - Євген Трефілов . Сьогодні я написав замітку про нього. За сім годин її прочитали 60 тисяч чоловік! Це обличчя вашої збірної. До речі, я перекладав інтерв'ю Юлії Манагарової, яка вона дала вашій газеті. Можу сказати, що дівчата з норвезької збірної, незважаючи ні на що, відносяться до ТРЕФІЛОВА позитивно. Деякі порівнюють його з великим плюшевим ведмедем.

Деякі порівнюють його з великим плюшевим ведмедем

Середовище. Магдебург. Норвегія - Росія - 34:17. Дарина ДМІТРІЄВА (зліва) і Вероніка КРІСТІАНСЕН. фото AFP

"РУССКИЕ БАБИ з самоваром"

Спостерігаючи за ТРЕФІЛОВА на початку матчу асоціації з ведмедем якщо і виникали, то ні з плюшевим, а тим, якого розбудили посеред зимової сплячки. І іншого чекати було складно. Наші спортсменки начисто провалювали початок найважливішого матчу.

Ні, фаворитом, за всіма прогнозами, і так були норвежки. По-перше, у них більш збалансований і досвідчений склад. По-друге, минулий матч команди провели абсолютно по-різному: наші доклав колосальних зусиль здолали Корею, а чинні чемпіонки світу розім'ялися на Іспанії, тобто сил і емоцій витратили куди менше. Плюс було зрозуміло, що матч буде проходити в домашніх для суперниць умовах: до чвертьфіналу в Магдебург підтягнувся значний десант норвезьких уболівальників, які співали, били в барабани і практично не замовкали.

Але такого початку навряд чи хоч хтось очікував. У перші п'ять хвилин помітно нервували обидві команди, але потім норвежки прийшли в себе, а наші з заціпеніння так, на жаль, і не вийшли. Нескінченні втрати, неточні передачі, метушня в нападі - Росія виглядала зовсім втраченої. Другий м'яч олімпійські чемпіонки забили тільки на 11-й хвилині. На рахунку суперниць до того моменту було вже п'ять.

Норвежки в захисті грали вкрай жорстко. Не як "російські баби з самоваром", як висловився б Євген Трефілов. Російські атаки розбивалися об ці скелі і суперниці тікали в контратаки. Досить швидко рахунок зріс до 2: 8.

Гравці збірної Росії намагаються стримати Стін ОФТЕДАЛЬ. фото AFP

поплив

Потім був сплеск, який подарував було надію. Після голу Самохіної різниця скоротилася до 6: 8. Підійди ми ще ближче - а можливості для цього були досить непогані - і вже норвежки могли б нервувати. Але гра в нападі так і не налагодилося. Нічого не виходило ні в Дмитрієвої, ні у Вяхірєва, від яких російська команда дуже залежна. Норвежки за невикористані шанси карають. Знову "мінус п'ять". За п'ять, вибачте за тавтологію, хвилин до кінця тайму. Наші дівчата після такого попливли зовсім - 8:15 за підсумками першого тайму. Повна неузгодженість в кінцівці, коли замість атаки, на проведення якої було кілька секунд, пішла чергова втрата м'яча - наочно відображала те, що відбувається в матчі.

У другій половині гри не змінилося нічого. Матч проходив в тому ж ключі, і різниця в рахунку лише продовжувала зростати.

Гравці збірної Норвегії святкують перемогу. фото AFP

Ще не дозрів

Поразки завжди образливі. Але все-таки треба віддавати звіт, що росіянки програли, мабуть, найсильнішою збірною світу на сьогодні. Так, в Ріо вдалося їх пройти. Але тоді збіглося багато факторів: збалансований і взаємозамінний склад, зіграність, кураж і, врешті-решт, удача. Реальність же на сьогодні така, що боротися з Норвегією можна, лише коли в єдиний пазл складаються всі обставини. Наша нинішня команда дуже перспективна, але поки ще не дозріла. Їй не вистачає досвідчених бійців, як, наприклад, Анна Сень і Владлена Бобровникова . Молодим бракує серйозних матчів. Так, перед грою ми сподівалися на куди більш позитивний результат, але практика показала, що з розпеченої від бажання помститися Норвегії при таких розкладах розраховувати нема на що.

В ніч з 13 на 14 грудня практично в будь-якої точки землі в небі можна було побачити грандіозний метеоритний потік Гемініди. Це один з найбагатших зорепадом, за відомостями астрономів в годину можна зловити поглядом понад 100 метеорів. Ось так красиво небо проводжало з чемпіонату світу нашу збірну з цього чемпіонату світу. І це, мабуть, єдина приємна новина вечора.

Чемпіонат світу-2017. Сітка плей-офф. Фото "СЕ"