Интернет-магазин спортивной одежды и обуви

Все для экстремальных видов спорта и активного отдыха: сноубординг, кайтсерфинг, виндсерфинг, дайвинг, гидроодежда, спортивная одежда, очки, маски и многое другое…
 • Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю


  rrotullon pranverën. letër orizi. TalkI LiveInternet

  Këto rrotullime të shijshme pranverore , të nxehta ose të ftohta, të skuqura ose jo, me një larmi salcash zhytëse, sigurisht që janë një pjesë interesante e artit të kuzhinës. Rezulton se konvolucionet kaq ekzotike, të mahnitshme dhe me shije janë në të vërtetë shumë më të lehta për të përgatitur pancakes, dhe parimi i palosjes është plotësisht i ngjashëm me rrotullat e pranverës. Makesfarë i bën ata kaq tërheqës? Sigurisht, ajo që përbën bazën e tyre është letra me oriz. Predha më e hollë, e tejdukshme e orizit, e cila përmban mbushjen, është shpirti i rrotullës së pranverës. Në mënyrë që të mësoni se si t'i gatuani ato, mjafton të zotëroni të gjitha ndërlikimet e punës me letër orizi dhe metodën e mbështjelljes. Pasi të keni marrë këtë njohuri, do të jeni në gjendje të zbuloni imagjinatën dhe imagjinatën tuaj duke mbushur letër orizi me produktet tuaja të preferuara - në mbushjen gjithçka varet nga shija, dhe guaska është një.

  Ne ju paraqesim mbase udhëzuesin më të mirë për mbështjelljen e letrës me oriz nga autori i disa librave të mrekullueshëm aziatikë Andrea Nguyen , Marrësi Vietnamez i Librit më të Mirë të Azisë së 25 viteve të fundit.

  Si të mbështillni letrën e orizit

  Nëse nuk keni trajtuar kurrë me letër orizi, mos u dekurajoni. Pasi të mësoni, lehtë mund të riprodhoni të gjithë procesin nga memorja. Për të filluar, ju rekomandojmë të blini letër të mirë orizi , dhe para se të filloni të praktikoni, shikoni disa këshilla të dobishme:

  Keni ujë në dorë . Për ta bërë letrën oriz plastike dhe të gatshme për t’u përdorur, uji i thjeshtë është i mjaftueshëm. Shtë i përshtatshëm të përdorni një enë të gjerë, të cekët - tigan, tas, pjatë pjekje gjysmë të mbushur me ujë. Në thelb, për letër oriz të hollë, uji merret i freskët, por është gjithashtu i përshtatshëm në temperaturën e dhomës.

  Zhyt nga rotacioni. Kur zhytni letrën e orizit në ujë, synoni për lagështi të moderuar. Zhyt nga rotacioni (nuk zbutet plotësisht) nga të dy palët. Rrotulloni çdo rreth individual në mënyrë horizontale në ujë. Nëse letra mbetet në ujë për një kohë të gjatë, ajo do të bëhet shumë e butë dhe do të jetë në gjendje të shqyejë vetë ose me ushqim. Sapo letra të jetë e butë, shtrojeni atë në një sipërfaqe të sheshtë pune (tigani i përmbysur, pllaka të gjera, bordi prerës i pastër). Për mbushjen individuale të rrotullave të pranverës me vaktet, vendosni pllaka me letër oriz të lagur përpara të ftuarve dhe ofroni të përfundoni mbushjen sipas dëshirës tuaj.

  Prisni në momentin e duhur. Që nga momenti kur letra e orizit është zhytur në ujë, duhen një deri në dy minuta për të zbutur. Shtë gati për mbështjellës dhe përdredhje kur bëhet fleksibël, plastik dhe pak ngjitës - si një ngjitës vetë-ngjitës.

  Prisni si petullat. Duke përdorur letër të rrumbullakët orizi për palosje, ndajeni atë mendërisht në tre pjesë - horizontalisht nëse bëni rrotullime pranverore me skaj të mbyllur, dhe vertikalisht nëse i ktheni ato me një tub. Vendoseni mbushjen përkatësisht në të tretën e poshtme ose në qendër. Transferoni skajin e poshtëm të letrës në mbushje, përkulni anët dhe mbështilleni rrotullën në pjesën e sipërme të mbetur. Më poshtë janë detajet për të punuar me të 22 cm letër orizi të rrumbullakët - madhësia dhe forma më e zakonshme.

  Rrotullon letra me oriz të mbyllur (rrotullon pranverën)

  Kjo është një mënyrë klasike dhe shumë e bukur. Ju vendosni mbushjen në mënyrë horizontale.

  Pavarësisht nga metoda e palosjes, sigurohuni që të copëtoni kërcellin e fortë nga gjethet e maruleve dhe rrjedh nga zarzavatet para se t'i vendosni në letër orizi, ose t'i copëtoni imët në mënyrë që rrotullat tuaja të mos i shqyejnë. Për të njëjtën arsye, kini kujdes me përbërës të ngurtë, mbani mend se jeni duke punuar me një substancë të butë. Gjithashtu, mos e zhvendosni mbushjen në mënyrë që rrotullimi të mos shpërthejë dhe të mos duket i brishtë. Cilat shtresa për të hedhur përbërësit varet nga shija juaj, më e rëndësishmja, ato duhet të jenë të hollë dhe të prera të gjata - të përputhen me formën e rrotullës.

  Pas vendosjes së mbushjes, mbulojeni atë me pjesën e poshtme të letrës së orizit, duke u siguruar që mbushja të jetë plotësisht nën të. Pastaj bëni një të kthehet lart dhe palosni anët. Nëse dëshironi të vendosni karkaleca në rrathë, bëjeni tani, me anën portokalli poshtë.

  Curlers me përvojë të rrotullave duan të shtojnë pak qepë jeshile në majë të karkalecave. Pas kësaj, është koha të kthejmë gjithçka deri në fund. Nëse shtoni qepë jeshile, atëherë shkurtojeni me gërshërë në mënyrë që të ketë një majë ngjitëse 2-3 cm të gjatë (pjesë estetike).

  Kjo është mënyra klasike për të bërë rrotullat e pranverës.

  Shpresojmë që të kënaqeni veten dhe të dashurit tuaj me rrotullime të vërteta pranverore. Bon appetit!

  Së shpejti do t’ju ​​prezantojmë me një larmi mbushjesh, salcash dhe metodash të rrotullimeve të palosshme të letrës oriz!

  Seritë e mesazheve Ushqim koreane ":

  Pjesa 1 - Kimchi
  Pjesa 2 - Kastravecat Kimchi
  ...
  Pjesa 8 - Mega Cha (sallatë Koreane e detit)
  Pjesa 9 - Kallamar Kore
  Pjesa 10 - rrotullon pranverën. letër orizi
  Pjesa 11 - Chap che
  Pjesa 12 - Kimchi në recetë foto-video të Koresë së Jugut
  ...
  Pjesa 21 - Sallatë koreane e freskët e lakrës
  Pjesa 22 - Lulelakra turshi në stilin Koreane
  Pjesa 23 - Sallatë koreane me kërpudha

  Makesfarë i bën ata kaq tërheqës?

  Каталог

  Категории товаров

  Новости

  Прыжки на батуте - как бизнес. История развития в России и некоторые факты.
  Подготовлено: "ЗВЕЗДА-ЦЕНТР", i Star, г. Москва www.batut.istar.su   Прыжки на батуте, как бизнес в Российской Федерации, начинает свою историю примерно в середине первого десятилетия начала двухтысячных

  Прыжки на скакалке
  Желаете сбросить лишние килограммы и укрепить мышцы? Причем хотите добиться результата в короткий срок? Выход есть! В ваших стремлениях вам помогут прыжки на скакалке. Мало того что это очень легко и

  Прыжки на скакалке
  При тотальной нехватке времени в современной жизни не каждый может выделить несколько часов для посещения фитнес центра. Поэтому в борьбе с лишним весом на помощь приходит скакалка. Скакалка для похудения

  Прыжки на скакалке
  Прыжки на скакалке помогают постоянно держать себя в тонусе и прекрасной физической форме. Вопреки распространённому мнению, они популярны не только у девушек. В своих тренировках скакалку используют

  Прыжки с выпадом в сторону
  Прыжки с выпадом в сторону - скользящие прыжки вдоль плоскости туловища, развивающие боковые мышцы ног (латеральные мышцы бедра) и поясницу. Поясница тренируется за счет наклонов вниз. Спина должна быть

  Прыжки от Целлюлита на скакалке. Зачем: 8-пунктов в роли ответа.
  Знакомая нам с детства «прыгалка» способна заменить многие тренажеры и даже курсы массажа! Думаете реально совместить в одном занятии активный расход калорий, массаж проблемных зон и избавление от целлюлита,

  Прыжки на скакалке для начинающих. Советы и рекомендации. Польза, основные, упражнения, противопоказания, похудения
  В детстве прыжки со скакалкой являются популярным развлечением. Девочки и мальчики упражняются с инвентарем, прыгая на одной или двух ногах, скрещивая руки, продвигаясь в различных направлениях. Польза

  Сборная России по прыжкам в воду выиграла две медали на Олимпиаде
    ЛОНДОН, 12 июл - РИА Новости, Вероника Гибадиева. Российская сборная по прыжкам в воду, одержав одну победу, завоевала две медали на Олимпийских играх в Лондоне. Обе медали были выиграны россиянами

  Игры прыжки в воду с вышки, трамплина
  Прыжки в воду с вышек и трамплинов Краткое содержание статьи: Прыжки в воду с огромной высоты становятся все более популярными. Множество зрителей готовы ради такого экстрима собраться возле экранов

  Прыжки в воду в Пензе - дайвинг, федерация, сайт
  Дайвинг один из подвидов прыжков в воду Краткое содержание статьи: Прыжки в воду это водный вид спорта, который заложил свою историю еще в древние времена. Еще по памятникам можно понять то, что прыжки

  Контакты:

  Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  ТЦ "Южная галерея", ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю

  Информация для вас

  - Оплата в рассрочку

  Корзина

  Корзина пуста