(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Рука Фрідзона. Бразилія - ​​Росія - 74:75. Лондон-2012. Баскетбол / Новини / Новини Олімпіади 2012 у Лондоні / Інші види / Спорт-Експрес в Україні

Четвер. Лондон. Бразилія - ​​Росія - 74:75. Віталій Фрідзон, практично збитий з ніг бразильцем Барбоза (№10), приносить перемогу збірної Росії чудо-кидком за чотири секунди до сирени. фото REUTERS

LONDON-2012 // БАСКЕТБОЛ. чоловіки

Груповий турнір. 3-й тур. Група В

У поки що самому драматичному матчі чоловічого баскетбольного турніру збірна Росії вирвала вчора перемогу у бразильців і достроково вийшла в плей-офф, причому, швидше за все, з місця не нижче другого. Вирішальне далеке потрапляння - за чотири секунди до кінця за рахунку 72:74 - записав на свій рахунок Віталій Фрідзон.

Євген Дзічковскій
    з Лондону

Бразилія - ​​перевірка на міцність, оцінка ресурсу. Це не Китай, що не Великобританія. Це фірма, чотири "менеджера" якої виступають в НБА. Більше тільки у іспанців, французів і - ви здивуєтеся - у американців.

Четвірка ця така: Леандріньо Барбоза ( "Індіана Пейсерс"), Андерсон Варежао ( "Клівленд Кавальєрс"), Тіагу Сплиттер ( "Сан-Антоніо Сперс"), Нене Хіларіо ( "Вашингтон Уізардз"). Плюс Марселіно Уертас з "Барселони".

Плюс аргентинський тренер Рубен Маньяно, головною заслугою якого є зовсім не те, що він змагався з Девідом Блаттом, коли обидва тренували італійські клуби, а олімпійське золото, здобуте аргентинцем для своєї країни в Афінах-2004.

Загалом, грали ми вчора з пристойною командою, як і збірна Росії, яка не мала в Лондоні поразок. Господарів і китайців, правда, бразильці перемогли з невеликою різницею в рахунку. Ну але ж і ми для них теж були тією самою перевіркою на міцність і оцінкою ресурсу. Обом суперникам прийшла черга побувати в серйозній колотнечі. Без якої відчути самих себе, усвідомити своє місце і перспективи в турнірі в принципі неможливо.

Баталія почалася з сепаратного миру: ніхто не хотів забивати. Дві з половиною хвилини команди марно силкувалися, поки бразильці, нарешті, не видавили з себе два очки. А ось після цього, як годиться, полетіли ядра, і залпи тисячі знарядь злилися в протяжне виття. Палили батареї однаково, потрапляла частіше бразильська. У першій чверті латиноамериканці дозволили росіянам повести в рахунку лише одного разу, а саму чверть виграли з перевагою в п'ять очок. Чому?

Тому що здорово захищалися, в першу чергу. Проти цих хлопців у нас не проходили естетські атаки з "парашутами" і "цвяхами". Бразильці завжди встигали відійти назад, зайняти позицію і влаштувати нашим оборонну капоейру. Крім того, ми знову серйозно горіли по підборах. Зростання передньої лінії бразильців - Варежао, Нене і спліттер сумарно становить 6 метрів 29 сантиметрів. Планету, звичайно, триразово НЕ оперезати, але до м'ячика дотягнутися - нуль проблем. Ну або добре, не нуль, наші теж все-таки тяглися. Однак у бразильців виходило краще.

Зате ми спритнішим пасували, що стає в Лондоні фірмовим почерком і показником налагодженості командних взаємодій. Крім того, у нас є Кириленко. Набрав він до перерви 14 очок. Причому найважливіші свої кидки Андрій робив в дуже потрібні моменти матчу. Тільки-тільки шатнут ситуацію бразильці, слабкість яку намацають або дестабілізацію в російських рядах учинять - на тобі, Бразилія, бомбу з гнітом.

Та ще й Уертас з Гарсією, основні розігрують противника, являли часом спритність без точності. Обидва дуже люблять швидкі відриви, які гарні в баскетболі не самі по собі, а набраними очками. Бразильці ж практикували біг, але забували потрапляти в кільце. А ми сповідували мудру витримку і біганині воліли далекі атаки, особливо корисні тоді, коли просочитися під щит було важкувато. Потрапляли, правда, майже в чотири рази рідше, ніж намагалися. Якби не це, вести збірної Росії до перерви не вісім, а очок п'ятнадцять, мабуть.

І ось що ще подобалося в діях нашої команди. Видно було, що суперник не дозволяє красиво злетіти. Що ні пурхати нам належить на майданчику, а конкретно ішачити, оскільки бразильці хоч і каучукова, а все ж стіна. І ми ішачити, продираючись крізь вчорашню гру, як натураліст з мачете крізь амазонські джунглі. Кидали в першій половині з 60-відсотковою ефективністю, на відміну від 35-відсоткової бразильської.

Тягуче вичавлювали з себе клас, оскільки в принципі є що вичавлювати. Прокручували воріт проти різьблення, а значить, були сильнішими. Це і називається - перевірка на міцність, оцінка ресурсу. Перевірили, оцінили. Збірна Росії - пишу це в середині третьої чверті, майже не боячись помилитися - команда з запасом і тилом, з ідеєю і концепцією.

А потім ми наздогнали бразильців за підбираннями. І хоча рахунок в нашу користь не зростав, борсаючись десь в районі 7-9 очок, виглядала російська команда цілком машінообразно. Такі ігри до перемог треба дотягувати. І ми зобов'язані були дотягнути. Майже напевно через нерви - ну так на Олімпіадах по-іншому і не буває, хіба ні?

Але настав раптом момент, коли викладки і розрахунки, карти і схеми, які я виписував вище, слинячи олівець, раптом подернулісь серпанком, зависли. Бразильці трансформували м'яч в якийсь пісне вариво, звели баскетбол до рубки дров, втягнули наше конструкторське бюро в процес збору картоплі. Гра пішла нудна і дико невиразна. А коли наші наситилися по горло всієї цієї свитою, раптом з'ясувалося: ми програємо п'ять очок за дві з половиною хвилини до кінця. Чому?

Тому що у російських розігрують перестали виходити передачі. Що для збірної, що робить ставку на командну гру, як серпом по одному місцю. Мозгов, який зіграв вчора дуже переконливо, і Кириленко, традиційно набрав масу очок, були готові потрапляти і вбивати. Однак м'яч до них доходив через раз, якщо не через два. У той час як Тейлор почав раптом рубати російську оборону в локшину своїми проходами під щит. І запахло все це справа чимось дуже поганим. І дивились російські журналісти на майданчик, покидавши свої ноутбуки, в великому хвилюванні.

За 26 секунд до кінця забив триочковий Швед - але пройшов під щит і Уертас. Не було у нас вчора протиотрути проти цих проходів. Чому? Пізніше розберемося. А поки повідомлю головне: за чотири секунди до сирени Фрідзон триочковим кидком приніс нам важку, дуже важливу перемогу. І, хочеться вірити, дуже повчальну. груповий турнір

БРАЗИЛІЯ - РОСІЯ - 74:75 (20:15, 12:25, 21:19 21:16)