(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Сенсаційний вікенд Ліги ВТБ: фаворити програли тричі

Автодор »повторив кращий камбек сезону   «Зеніт» приїхав до Саратова в неповному, але досить бойовому складі: повернувся після пошкодження Сергій Карасьов, відновився Галь Мекель - пітерці розраховували тільки на перемогу

Автодор »повторив кращий камбек сезону

«Зеніт» приїхав до Саратова в неповному, але досить бойовому складі: повернувся після пошкодження Сергій Карасьов, відновився Галь Мекель - пітерці розраховували тільки на перемогу. І до великої перерви вони зробили все, щоб виїхати з Саратова з щитом - «+14» і неймовірно високий відсоток влучень.

Особливо старався капітан «Зеніту» Євген Воронов: проводить свій 8-й сезон в Лізі форвард йшов на особистий рекорд, настрілявши в першій половині 16 очок.

Втім, інший капітан - капітан «Автодору» - був не згоден на такий розклад. Артем Забєлін включив режим домінатора в другій половині: 4 блок-шота і 2 важливі трюльники, які розбудили саратовцев.

У підсумку «Автодор» наздогнав суперника і завдяки точним штрафним виграв матч - 95:94. Душан Алімпіевіч назвав цю перемогу «однією з найкоштовніших в тренерській кар'єрі». І правда: не кожен раз вдається зробити 19-очковий камбек в матчі проти одного з лідерів Ліги.

«ПАРМА» обіграє УНІКС вперше в історії

Ще один сюрприз стався в Пермі. Правда, для того, щоб завдати поразки УНІКС, «Парма» не довелося спочатку поступатися - пермяки з перших хвилин вийшли вперед. В тому числі, завдяки Майклу Хамфрі:

Незважаючи на всю статистику попередніх зустрічей, «ПАРМА» не просто не поступалася - вона весь час вигравала кілька очок, затягнувши гру в кінцівку. І тут своє слово сказав Коді Джастіс: захисник, який до цього промазав 6 кидків з 7, зважився на найважливіший триочковий - і не прогадав.

У УНІКС вистачало часу на те, щоб врятуватися, але Джамар Сміт і Ерік Макколлум промахнулися - 66:68. Перемога над Казанцев стала першою в історії для «Парми», яка тут же впритул підібралася до зони плей-офф.

«Нижній» не посоромився скористатися відсутністю Шведа і Гілла

Так повелося, що матчі «Хімок» і «Нижнього Новгорода» - це завжди драма. Наприклад, в минулому сезоні ніжегородци двічі програли жовто-синім з різницею в 3 очки. Причому гостьова гра була фактично в кишені у команди Зорана Лукича, але триочковий Олексія Шведа перевів її в овертайм:

Зараз Олексія Шведа (і Ентоні Гілла) на майданчику не було - захисник святкував 30-й День Народження на лавці запасних, продовжуючи відновлюватися після перелому пальця. І «Нижній» вирішив цим скористатися.

В ролі головної зв'язки дня виступили Кендрік Перрі та Дмитро Узинський: перший майстерно виписував передачі, а другий успішно їх завершував. В одному з моментів Дмитро ледве дотягнувся до м'яча, але потім ефектно вколотив його в кільце.

Всі чекали, коли ж «Нижній» втомиться грати у високому темпі проти «Хімок», але у гостей вистачило сил на всі 40 хвилин. Антон Астапкович провів один з кращих матчів в сезоні (15 очок + 6 підбирань + 4 передачі) і допоміг своїй команді нанести «Хімкам» поразка - першої в сезоні жовто-синіх.

«Астана» виростає в по-справжньому сильну команду

Саме так прокоментував перемогу своєї команди над «Калевом» (105: 78) тренер Еміль Райковіч. Естонський колектив, який в цьому сезоні виглядає досить приємно, поступився насправді без варіантів. «Астана» перекрила абсолютно всі варіанти нападу «Калева» і вперше в сезоні набрала сотню.

Абсолютно несподівано «Астана» підійшла до кінця 2018 го року в статусі топ-команди чемпіонату: поразка «Зеніту» дозволило казаха одноосібно зайняти четверте місце в турнірній таблиці. При цьому до йде на третьому місці УНІКС залишилася всього одна перемога (і поразка самого УНІКС). Втім, «Астана» зіграє з Казанцев вже на початку січня - хто знає, на що здатний цей склад команди зі столиці Казахстану.

Мартіньш Мейерс допомагає «Єнісею» обіграти ВЕФ

Ризький ВЕФ ударно провів першу чверть в гостях у «Єнісей»: «+11» і шикарний баззер у виконанні Артурса Аусейса.

Ось тільки показувати інтенсивний баскетбол все 40 хвилин в гостях у «Єнісей» неймовірно складно. На цьому наголосив і головний тренер ВЕФ Яніс Гайлітіс, сказавши, що «в Красноярську завжди виходять важкі ігри в плані фізики».

Загалом, після програної першої чверті «Єнісей» різко злетів вгору за допомогою Джона Роберсона і латиша Мартіньш Мейерса. Обидва чудово провели другу половину, що не дивно: Джон завжди намагається грати як запальничка, а для Мартіньш гра проти рижан напевно була принциповою.

В результаті у «Єнісей» в активі вже 4 перемоги - це практично результат минулого сезону (6).

«Локо» не піддався тенденції сенсаційного уїк-енду

В останньому матчі тижні «Локомотив» грав з «цмоки». На хвилі успіхів Андердог можна було чекати сенсації і від мінчан - тим більше, що в цьому сезоні в Краснодарі вже вигравали «Калев» і «Астана».

На щастя для уболівальників «Локо», «цмоки» не змогли протиставити нічого червоно-зеленої машині. Завдяки домашній перемозі (80:69) кубанці повернулися на п'яту сходинку. Матеуш Понітка відсвяткував цей факт крутим реверс-данком у відриві:

А Дмитро Хвостов з 14 очками і 11 ассистами потрапив до символічної п'ятірки тижня.