(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Східний шик від Азеведо! «Ак Барс» повів у серії з «Трактором» (1-0)

1. Більшу частину першого матчу фінальної серії Сходу казанці поступалися вдома «Трактора», проте, додавши...
    2. Ударний третій період Казані
    Більшу частину першого матчу фінальної серії Сходу казанці поступалися вдома «Трактора», проте, додавши в кінцівці, не тільки відігралися, а й вирвали перемогу. Вирішальна шайба на рахунку Джастіна Азеведо. «Ак Барс»: з Заріпова, але без Сікача Ударний третій період Казані

«Ак Барс»: з Заріпова, але без Сікача

Однією з найцікавіших деталей фіналу Сходу визнавалося, що в історії кубкових протистоянь КХЛ «Ак Барс» двічі грав з «Трактором» і обидва рази зазнавав поразок. Єдина зустріч в матчах на виліт, де казанці вдалося взяти верх, сталася 20 років тому, в рамках Кубка Росії. «Ак Барс» до того моменту вже оформив чемпіонське звання, і в кубковій серії до двох перемог також виявився сильнішим (2: 1, 8: 5). Чи зуміють казанці зламати неприємну для себе традицію?

У Челябінську, не приховуючи радості з приводу виходу команди у фінал, відзначали, що це не так вже межею для команди.

- Передаю привіт скептикам і дякую хокейну команду «Трактор» за виконання поставленого завдання на сезон - вихід у фінал Східної конференції, - цитує офіційний сайт «Трактора» президента клубу і губернатора Челябінської області Бориса Дубровського. - Це - не стрибок вище голови, це наслідок тієї політики, яку проводив менеджмент клубу, домагаючись поступального руху, покращуючи результати. Суперник по фіналу - дуже серйозний, часу на відновлення у наших хокеїстів не так багато. Але в спорті завжди є місце для кроку вперед. Будемо вірити в нашу команду і підтримувати її з нашої численною армією вболівальників.

Челябінці своїм виступом внесли корективи в заплановані заходи на «Арені Трактор». Чемпіонат світу з танцювального спорту довелося переносити до палацу спорту «Ювілейний». Ну а якщо «Трактор» вийде в фінал - буде скориговано і час початку матчів юніорського чемпіонату світу.

Додатковою приємною новиною для челябінських уболівальників стало включення відразу двох представників клубу в число лауреатів другого раунду плей-офф. Кращим захисником став Нік Бейлі , Кращим новачком - Віталій Кравцов .

Свій настрій на серію гравці «Трактора» показали в жартівливому відеоролику за участю того ж Бейла і Олександра ШИНІН .

У Казані фінал конференції сприймають як успіх, але успіх, безсумнівно, проміжний. Амбіції «Ак Барса» і його вболівальників явно не обмежуються цією стадією плей-офф. Плюс - треба долати вже згадану неприємну традицію в кубкових протистояннях з «Трактором».

Однак перед фіналом Сходу уболівальників в Казані набагато більше статистичних розкладів хвилювало питання складу. Вдарився головою об лід в останньому матчі серії з «Металургом» Данис Заріпов на відкритому тренуванні 26 березня, в день свого народження, займався окремо від команди і свої статки оцінювали з обережним оптимізмом.

- В цілому, стан непоганий, - сказав він прес-службі казанського клубу. - Все буде залежати від тренувального процесу. Поки не було сенсу робити якісь обмеження. Тільки почалися тренування в полегшеному режимі. Завтра почну підвищувати навантаження. Потрібно набрати форму і закласти фундамент для наступної серії.

Головний тренер «Ак Барса» Зінетулой Білялетдінов на питання про участь в першому матчі фіналу зауважив: «Все може бути». Напередодні матчу стало відомо, що Заріпов на лід все-таки вийде.

Тим часом «Ак Барс» поніс іншу втрату, причому вельми серйозну. Іржі Сікач в п'ятому поєдинку серії проти «Магнітки» отримав травму руки. Клуб вніс чеха в список травмованих. Його місце в ланці з Джастіном Азеведо і Антоном Ландер зайняв Роб Клінкхаммер , Крім того, в порівнянні з останнім поєдинком проти Магнітогорська, з'явився в складі Михайло Глухов . У челябінців Данила Губарєва замінив Максим Якуцени .

наверх

Ударний третій період Казані

За першу половину стартового періоду на пальцях однієї руки можна було порахувати не те що моменти, а навіть натяки на них. Обидві команди грали гранично строго в обороні, практично не даючи супернику доводити справу до кидка. «Трактор» не зміг нічого створити в більшості, лише по витікання двох хвилин Ігор Ісаєв всерйоз потривожив Еміля Гаріпова .

Фотострічка. 30.03.18. Чемпіонат КХЛ сезону 2017/18. Плей-офф. «Ак Барс» (Казань) - «Трактор» (Челябінськ)

Після цього гра трохи пожвавилася. Міг відкривати рахунок Заріпов, однак промахнувся з вигідної позиції, «Ак Барс» насів на ворота Павла Францоуза , Але «Трактор" не прогнувся і жваво відповідав несподіваними контратаками. У кінцівці періоду вже гості залишилися в меншості, і казанці вперше всерйоз взяли в облогу ворота Францоуза, - старатися постала в новому складі легіонерських ланка «Ак Барса». Однак нулі на табло збереглися до сирени.

Проте, забити в цій більшості казанці зуміли. Відразу після перерви вони окупували зону «Трактора», і Азеведо заштовхав шайбу в ворота. Але порадіти вболівальники «Ак Барса» толком не встигли. Сергій Кулаков відразу ж показав жестом, що гол зарахований не буде, а перегляд моменту лише підтвердив: нападник «Ак Барса» бив по шайбі ногою.

Сергій Кулаков відразу ж показав жестом, що гол зарахований не буде, а перегляд моменту лише підтвердив: нападник «Ак Барса» бив по шайбі ногою

На цьому неприємності для господарів не закінчилися. Спочатку вони грубо помилилися в чужій зоні і дозволили Лінус Віделль втекти один на один з Гаріпова. Лінус Віделль «Ак Барс» пробачив, але через менш, ніж півхвилини виправився, обдуривши біля борту Андрія Маркова і знайшовши передачею Ріхарда Гюнге . Кращий бомбардир «Трактора» в нинішньому плей-офф не промахнувся.

Кращий бомбардир «Трактора» в нинішньому плей-офф не промахнувся

Чудовий момент в кінцівці періоду мав Азеведо, проте примудрився обстучать шайбою штангу і поперечину, а на останній хвилині періоду «Трактор» залишився втрьох. Отримати користь з цього у господарів не вийшло, але вони продовжували гнути свою лінію і дотиснули суперника на 52-й хвилині. Челябінці не встигли розібрати своїх гравців, і Станіслав Галієв без перешкод розстріляв порожній кут.

А через три хвилини настала година Азеведо, чий кидок з розвороту застав зненацька Францоуза - господарі до цього моменту повністю володіли ініціативою. «Трактор» отримав відмінний шанс відігратися, опинившись в більшості за дві з невеликим хвилини до кінця третього періоду. Але сил у гостей вже не вистачило - «Ак Барс» відстояв мінімальну різницю в рахунку і перемогу. Другий матч в Казані - післязавтра.

Анвар Гатіятулін, головний тренер «Трактора»:

- Непростий матч, щось вийшло, щось ні. Слова подяки команді, але ... Не змогли дотерпіти. У кінцівці, можливо, стали перестраховуватися, притискатися до воріт. Розберемо їх і постараємося не допускати в подальшому.

Зінетулой Білялетдінов, головний тренер «Ак Барса»:

- Було непросто, але ми і припускали, що буде така гра. Хлопці в третьому періоді додали і завершили матч з позитивним результатом. Що стосується Галієва, то я вже говорив: він - людина, яка вміє забивати. Він уже робив це, дай бог, щоб продовжував і далі. Сікач точно не з'явиться в другій грі. Як замінив його Клінкхаммер? Сікача замінити важкувато. (Прес-служба ХК «Ак Барс»)