Интернет-магазин спортивной одежды и обуви

Все для экстремальных видов спорта и активного отдыха: сноубординг, кайтсерфинг, виндсерфинг, дайвинг, гидроодежда, спортивная одежда, очки, маски и многое другое…
 • Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю


  Si ta ulni rëndësinë e përdorimit të Transurfing?

  1. Tatyana Samarina, drejtuese e Qendrës Transurfing
  2. Pse është "e rëndësishme" të le të jetë e rëndësishme?
  3. Top 5 këshilla se si të mos mbivlerësoni rëndësinë
  4. Këshilla Vadim Zelanda
  5. KONSULTIMET E TRANSFERIMEVE INDIVIDUALE
  6. TRAJNIMET DHE PROGRAMET INDIVIDUALE
  7. Video dhe praktika nga trajnuesit e Qendrës Transserfing

  Lexuesit dhe pjesëmarrësit tanë Qendra Transerfing Kjo pyetje shpesh kërkohet - si ta ulni rëndësinë? Përkundër faktit se në libra Vadim Zelanda tema e rëndësisë është zgjidhur në detaje, në praktikë, ende lindin vështirësi ...

  • "Si ta zvogëloni rëndësinë nëse jeni shkarkuar nga puna dhe kam dy kredi dhe një hipotekë?"
  • "Si mund të relaksoheni nëse konkurrentët joshin gjysmën e klientëve tanë?"
  • "Si mund të mos shqetësoni kur realizimi i qëllimit tuaj më të dëshirueshëm është në rrezik?"
  • "Si të qetësoheni dhe të mos mbivlerësoni rëndësinë kur një martesë e lumtur në të kaluarën është në prag të kolapsit?"

  Dhe me të vërtetë, është e vështirë për të ruajtur vetëdijen, qetësinë dhe një kokë të qartë kur një kolaps i tillë ndodh në jetë. Emocionet e egra, dyshimet dhe frika zvarriten nga qoshet e ndërgjegjes, dhe zemërimi dhe zemërimi nuk lejojnë të mendojnë me maturi. Nuk ka kohë për formulimin e qëllimit! rëndësi së pari do të ulte. Për të mos e përkeqësuar më tej situatën.

  Pra, le të shohim përsëri - si për të zvogëluar rëndësinë e Transurbimi i realitetit ?

  Tatyana Samarina, drejtuese e Qendrës Transurfing

  Kjo pyetje më pyetet nga viti në vit nga pjesëmarrësit e programit. Qendra Transserving dhe nuk humbet rëndësia e saj. Në fund të fundit, rëndësia në rritje mund të pengojë shumë realizimin e qëllimeve tuaja. Sipas autorit Transerfinga . Vadim Zelanda : "Sa më i madh rëndësia e qëllimit, aq më pak ka gjasa që ta arrijë atë".

  Si ta ulni rëndësinë? Në shikim të parë duket se është shumë e thjeshtë - mos u shqetësoni, relaksoheni, lironi situatën. Por në realitet rezulton të jetë krejtësisht ndryshe: sapo të vendosim një qëllim, mendimet "mirë, kur tashmë?", "Po nëse nuk funksionon?", "Ky synim është gjithçka për mua", filloj të tjerr në kokë.

  , Ky synim është gjithçka për mua, filloj të tjerr në kokë

  Në momente të tilla, mund të ndjeheni edhe në nivelin fizik, se si i gjithë trupi juaj është i tensionuar, ritmi i zemrës rritet dhe mendimet e ndryshme e mbytin kokën. Ky kusht është një shenjë e qartë e një rëndësie të madhe. Është shumë e rëndësishme për ju që qëllimi të mishërohet në realitet me çdo kusht. Dhe mundësisht shpejt ...

  Pra, çfarë të bëni për të mos mbivlerësuar rëndësinë? Unë sugjeroj që ju të filloni me dy mënyra kryesore.

  1. Mënyra e parë me të vërtetë e efektshme për të reduktuar rëndësinë është veprimi. Kjo do të thotë që ju duhet të filloni të bëni hapa realë drejt qëllimit tuaj. Rëndësia është potenciali i tepërt, dhe potencialet e tepërta shpërdorohen në veprim. Nëse nuk dini çfarë hapash duhet të merrni, atëherë vendosni trupin në punë! Për ta bërë këtë, çdo ushtrim aerobik është i përshtatshëm - drejtimin, notimin, vallëzimin. Le të largoheni nga zona juaj e rehatisë përmes trupit tuaj. Dhe sigurohuni që të vendosni vetes një qëllim për të shprehur "rëndësinë" tuaj përpara se të luani sport.

  2. Mënyra e dytë - përmbysja e realitetit . Kjo është, duke e ekzagjeruar situatën dhe duke e sjellë atë me vetëdije në pikën e absurditetit. Merrni pjesë në këtë lojë, angazhoni ndjenjën tuaj të humorit dhe merrni kreativitet. Ju mund të shkruani një histori humoristike ose një përrallë për rëndësinë tuaj. Mos hezitoni të përdorni emocione dhe epitete, ngjyrosni në të gjitha ngjyrat sa e rëndësishme është ngjarja juaj shqetësuese, ndjeni veten të tmerrshëm të rëndësishëm! Përqasni këtë me gjithë seriozitetin që jeni në gjendje. Në fund të fundit, rëndësia është duke bllokuar energjinë tuaj që me të vërtetë meriton vëmendje.

  Duke krijuar kryeveprën tuaj të zhanrit letrar, ju mund ta lexoni atë tek miqtë dhe familjen tuaj ose thjesht lexoni me zë të lartë - me intonacione shprehëse dhe gjeste aktive. Edhe nëse historia doli të jetë qesharake, bëjeni atë absolutisht seriozisht, duke ditur përgjegjësinë e plotë të momentit ... Kjo do t'ju ndihmojë të shihni situatën nga jashtë dhe të qeshni me frikën dhe përvojat tuaja, gjë që do të zvogëlojë rëndësinë e kësaj situate dhe do të largojë potencialin e tepërt të tepruar.

  Sa më së miri për të mësuar se si të përdorin Transurfing, lexoni artikullin. "Menaxhimi i Realitetit: Hapi # 1. Praktika e "lëshimit të problemeve" .

  Pse është "e rëndësishme" të le të jetë e rëndësishme?

  Rëndësia është tinëzare, sepse na pengon të realizojmë qëllimet tona, veçanërisht në momentin kur ata janë pothuajse në xhepin tonë. Kur duam diçka shumë të fortë, me epsh dhe padurim, lindin potencialet e tepërta dhe menjëherë lindin forca të ekuilibrit, të hartuara për të krijuar harmoni, duke eliminuar vetë kauzën e konfliktit. Ky është qëllimi juaj.

  Për shembull, imagjinoni: jeni duke pritur për një intervistë në një pozicion prestigjioz në një korporatë ndërkombëtare. Ju keni ëndërruar për të gjitha vitet e kaluara. Ju keni përfunduar me sukses dy fazat e para të konkursit, dhe përfundimi, më i rëndësishmi ka mbetur. Përveç kësaj, ky vend pret nga dy specialistë të denjë.

  Përveç kësaj, ky vend pret nga dy specialistë të denjë

  Si ndiheni në prag të intervistës? Më shumë gjasa, ju filloni të shqetësoheni, grisni grushta, thithni dhëmbët dhe ... krijoni potenciale të tepërta që krijojnë një çekuilibër. Dhe ju vetë ndonjëherë zvogëloni shanset tuaj për të marrë pozicionin e dëshiruar! A nuk është më mirë të relaksoheni, të besoni botën tuaj, të formuloni një qëllim të qartë ... dhe pastaj të shkoni dhe të merrni tuajat? Sa të qetë dhe të sigurt kur shkoni në dyqan për gjëra të reja?

  Një rëndësi tjetër është e rrezikshme sepse shkakton probleme, tërheq probleme të reja dhe përkeqëson situatat tashmë të vështira, "shton karburant në zjarr". Dhe vetëm në fuqinë tuaj për të shuar këtë zjarr në mënyrë që të bëni pa viktima dhe humbje edhe më të mëdha.

  Për shembull, me pushime në një vend tjetër, portofolin tënd u vodhën. Po, një incident i bezdisshëm! Por çfarë të bëjmë tjetër - vetëm që ju vendosni. Ju mund të reagoni kështu: "Gjithçka, tani të gjithë pjesa tjetër është prishur! Vendi i tmerrshëm, njerëz të tmerrshëm, bota është aq e padrejtë për mua! .. ". Dhe pastaj bota pasqyrë do të fillojë të punojë me zell për pritjet tuaja. Diçka tjetër do të vidhen nga ju, ata do të mashtrojnë në një kafene, ata do të hapen në këmbë, kamera do të thyhet, do të vonohesh për autobusin, hoteli do të fikur energjinë elektrike ...

  Por ju mund të reagoni në një situatë të pakëndshme me vjedhjen e portofolit krejtësisht të ndryshëm. Vetëm qeshni me të, në mënyrë që të mos fryrni rëndësinë: "Çfarë hajdut i mirë, vodha paratë e mia, në rregull, le të jetë i lumtur, bleu akullore! Por tani nuk jam duke u kthyer në shtëpi një sërë suvenire të panevojshme, nuk kam pasur mjaft kohë në një restorant, unë do të refuzoj të marr një taksi - do të ecim më shumë, do të ndërtojmë dhe do të marrim një pushim me përfitime! "

  Vadim Zelanda këshillon të mos marrë seriozisht problemet:

  "Rreziku nuk vjen nga vetë problemi, por nga qëndrimi juaj ndaj saj. Duke përhapur rëndësinë e problemit, ju jepni energji lavjerrës. "

  Top 5 këshilla se si të mos mbivlerësoni rëndësinë

  1. Jini të sigurt dhe gjeni një zgjidhje fallback.

  2. Përdorni përmbysjen e realitetit: kënaquni me vështirësitë, por fshini duart në pritje të dështimit, qeshni me problemet.

  3. Hypertrophy përvojat tuaja. Bëni panik, shkundni dhe mbuloni fytyrën me duart nëse keni frikë nga diçka. Ose pretendoni se jeni në zi dhe thërrisni me zë të lartë nëse jeni të trishtuar për humbjen e parave ose për keqardhje për diçka.

  4. Aktivizo endacak dhe me vetëdije të ndryshoni qëndrimin ndaj ngjarjes "më të rëndësishme në jetën tuaj".

  5. Zhvilloni një ndjenjë të humorit dhe qeshni më shpesh. Silleni si një fëmijë që gëzon çdo ditë dhe beson botën e tij.

  Këshilla Vadim Zelanda

  Përcaktoni rëndësinë dhe hidhni atë.

  "Kur jeni në një ekuilibër harmonik me botën e jashtme, jeta juaj rrjedh lehtë dhe këndshëm. Ju lehtësisht e arrini qëllimin tuaj. Nëse po ndërton një mur me potencial të tepërt, jeta kthehet në një betejë me forca të ekuilibrit. Të ballafaquar me një situatë problematike, përpiquni të përcaktoni se ku jeni bending shkop, atë që ju jeni fiksues, atë që ju bashkangjitni me një vlerë të tepruar. Përcaktoni rëndësinë tuaj dhe pastaj braktisni atë. Muri do të shembet, pengesa do të zhduket, problemi do të zgjidhet vetë. Mos tejkaloni pengesat - zvogëloni rëndësinë e ".

  Bëni jetën më të lehtë

  "Reduktimi i rëndësisë, thjesht mos shkoni shumë larg. Ulja e rëndësisë së jashtme nuk ka të bëjë me neglizhimin dhe nënvlerësimin. Jeta duhet të trajtohet më thjesht. Mos e neglizhoni, por mos e stolisni. Të pranosh botën ashtu siç është. Reduktimi i rëndësisë së brendshme nuk ka të bëjë me përulësinë dhe vetëpërmbajtjen ".

  Nuk ka probleme

  "Problemet si të tilla nuk ekzistojnë - ka vetëm një rëndësi artificiale të madhe të gjërave. Kur një person e kupton këtë natyrë iluzore të problemeve, ai mund të reduktojë qëllimisht çdo gjë që nuk jep pushim. Kushtoj vëmendje: jo për të ulur vlerën, por për të zvogëluar rëndësinë. Të shikoni në lojë nga ana, soberly dhe paanshëm. Duke ulur rëndësinë, menjëherë do të hyni në një gjendje ekuilibri, dhe penduljet nuk do të jenë në gjendje të vendosin kontroll mbi ju, sepse nuk ka asgjë për të mbajtur boshllëkun. "

  Mësoni më shumë për mënyrën e bashkëveprimit me penduljet në mënyrë korrekte në artikull. "Pendulums në Transurfing. Si të mos bien nën ndikimin e tyre?


  KONSULTIMET E TRANSFERIMEVE INDIVIDUALE

  Në Qendrën Transurfing, përveç programeve të paraqitura në orar, ju mund t'i nënshtroheni një konsultimi individual me një trajner ose trajnim për temën tuaj të zgjedhur. Lexo më shumë .

  TRAJNIMET DHE PROGRAMET INDIVIDUALE

  Nëse nuk mund të merrni pjesë në programin që ju intereson ose ndiheni pakëndshëm me një numër të madh njerëzish, mund të merrni trajnimin individualisht. Lexo më shumë .


  Video dhe praktika nga trajnuesit e Qendrës Transserfing

  Këshilla nga Tatiana Samarina për të zvogëluar rëndësinë

  Ju lehtë mund ta zvogëloni rëndësinë - nuk ju kërkon orë të gjata meditimi, vizualizimi dhe teknika të tjera. Transurbimi i realitetit . Mjafton që me vetëdije të ndiqni dy këshilla nga Tatiana Samarina , duke dhënë rëndësi të paktën 5-10 minuta në ditë - dhe ju do të vini re tashmë rezultatet dhe ndryshimet në jetë!

  Si ta zvogëloni rëndësinë e veprimit?

  Rëndësia është shpërndarë në veprim. Por çfarë veprimi duhet të filloni? Çfarë duhet të bëni saktësisht? Dhe, më e rëndësishmja - pse, saktësisht, do të funksionojë? përgjigjet Tatyana Samarina .

  Praktika e "Ngritjes së Problemit" nga Evgenia Samarina

  Zgjidhni një vend në dais, ngjitni ballkon e një ndërtese të lartë, shikoni përreth ... dhe filloni të punoni në reduktimin e rëndësisë! Ju do të duhet vetëm 5 minuta për ta bërë këtë praktikë. Gjej dy objekte - një e madhe, për shembull, një tempull, dhe e dyta e vogël, për shembull, një makinë. Dhe pastaj ...

  Sa më shpejt që të mësoni të reduktoni rëndësinë dhe të mos krijoni potenciale të tepërta, numri i problemeve në jetën tuaj do të ulet ndjeshëm. Ju do të habiteni kur të kuptoni: atë që më parë ishte dhënë nga një vepër e tillë, papritmas duket sikur ai "gjithandej" në duart tuaja! Fakti është se duke mos lejuar që forcat e ekuilibrit dhe pendulat të ndërhyjnë, fitoni lirinë e zgjedhjes dhe rifitoni të drejtën tuaj për të kontrolluar jetën tuaj. Dhe lehtë të kuptojë të gjitha qëllimet tuaja!

  Tani mund të praktikoni mjetet për të zvogëluar rëndësinë - dhe, më në fund, ta heqësh atë duke marrë pjesë në një takim online. "Jeta pa rëndësi!" . Në 1,5 orë ju:

  • mësoni se si dhe me çfarë rëndësie formohet;
  • mësoni realitetin Transurfing mjetet për të reduktuar rëndësinë në të gjitha fushat e jetës;
  • të reduktoni rëndësinë tuaj dhe të ndaloni krijimin e potencialeve të tepërta;
  • të mësojnë me vetëdije të zgjedhin gjendjen e dëshiruar emocionale;
  • mësojnë të veprojnë me sukses në situata stresuese;
  • çlirohuni nga pengesat në rrugë dhe filloni të kuptoni lehtë dhe në heshtje qëllimet tuaja!

  Mësoni më shumë >>>

  Si ta zvogëloni rëndësinë nëse jeni shkarkuar nga puna dhe kam dy kredi dhe një hipotekë?
  Si mund të relaksoheni nëse konkurrentët joshin gjysmën e klientëve tanë?
  Si mund të mos shqetësoni kur realizimi i qëllimit tuaj më të dëshirueshëm është në rrezik?
  Si të qetësoheni dhe të mos mbivlerësoni rëndësinë kur një martesë e lumtur në të kaluarën është në prag të kolapsit?
  Si ta ulni rëndësinë?
  Por në realitet rezulton të jetë krejtësisht ndryshe: sapo të vendosim një qëllim, mendimet "mirë, kur tashmë?
  Po nëse nuk funksionon?
  Pra, çfarë të bëni për të mos mbivlerësuar rëndësinë?
  Pse është "e rëndësishme" të le të jetë e rëndësishme?
  Si ndiheni në prag të intervistës?

  Каталог

  Категории товаров

  Новости

  Прыжки на скакалке
  Желаете сбросить лишние килограммы и укрепить мышцы? Причем хотите добиться результата в короткий срок? Выход есть! В ваших стремлениях вам помогут прыжки на скакалке. Мало того что это очень легко и

  Прыжки на батуте - как бизнес. История развития в России и некоторые факты.
  Подготовлено: "ЗВЕЗДА-ЦЕНТР", i Star, г. Москва www.batut.istar.su   Прыжки на батуте, как бизнес в Российской Федерации, начинает свою историю примерно в середине первого десятилетия начала двухтысячных

  Прыжки на скакалке
  При тотальной нехватке времени в современной жизни не каждый может выделить несколько часов для посещения фитнес центра. Поэтому в борьбе с лишним весом на помощь приходит скакалка. Скакалка для похудения

  Прыжки на скакалке
  Прыжки на скакалке помогают постоянно держать себя в тонусе и прекрасной физической форме. Вопреки распространённому мнению, они популярны не только у девушек. В своих тренировках скакалку используют

  Прыжки с выпадом в сторону
  Прыжки с выпадом в сторону - скользящие прыжки вдоль плоскости туловища, развивающие боковые мышцы ног (латеральные мышцы бедра) и поясницу. Поясница тренируется за счет наклонов вниз. Спина должна быть

  Прыжки от Целлюлита на скакалке. Зачем: 8-пунктов в роли ответа.
  Знакомая нам с детства «прыгалка» способна заменить многие тренажеры и даже курсы массажа! Думаете реально совместить в одном занятии активный расход калорий, массаж проблемных зон и избавление от целлюлита,

  Прыжки на скакалке для начинающих. Советы и рекомендации. Польза, основные, упражнения, противопоказания, похудения
  В детстве прыжки со скакалкой являются популярным развлечением. Девочки и мальчики упражняются с инвентарем, прыгая на одной или двух ногах, скрещивая руки, продвигаясь в различных направлениях. Польза

  Сборная России по прыжкам в воду выиграла две медали на Олимпиаде
    ЛОНДОН, 12 июл - РИА Новости, Вероника Гибадиева. Российская сборная по прыжкам в воду, одержав одну победу, завоевала две медали на Олимпийских играх в Лондоне. Обе медали были выиграны россиянами

  Игры прыжки в воду с вышки, трамплина
  Прыжки в воду с вышек и трамплинов Краткое содержание статьи: Прыжки в воду с огромной высоты становятся все более популярными. Множество зрителей готовы ради такого экстрима собраться возле экранов

  Прыжки в воду в Пензе - дайвинг, федерация, сайт
  Дайвинг один из подвидов прыжков в воду Краткое содержание статьи: Прыжки в воду это водный вид спорта, который заложил свою историю еще в древние времена. Еще по памятникам можно понять то, что прыжки

  Контакты:

  Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  ТЦ "Южная галерея", ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю

  Информация для вас

  - Оплата в рассрочку

  Корзина

  Корзина пуста