Интернет-магазин спортивной одежды и обуви

Все для экстремальных видов спорта и активного отдыха: сноубординг, кайтсерфинг, виндсерфинг, дайвинг, гидроодежда, спортивная одежда, очки, маски и многое другое…
 • Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю


  Si të salmon turshi në shtëpi është e shijshme dhe të shpejtë

  1. Recetë e thatë shtëpi e salmonit të kripur
  2. përbërësit:
  3. Si të salmoni turshi në shtëpi: recetë me vodka
  4. produktet:
  5. Si të kapni salmon ose troftë në një kavanoz në shëllirë në shtëpi - në feta apo tërësi?
  6. përbërësit:
  7. Receta për gatimin e salmonit të kripur në shtëpi:
  8. Një recetë: si të salmoni turshi, trofta, salmoni në shtëpi është e shijshme dhe e shpejtë?

  Sot kam vendosur të salmon turshi në shtëpi dhe çfarë erdhi prej tij?

  Dhe doli, miqtë e mi, të klasit të parë të kripur, peshk të shijshëm në shtëpi të gatuar - Delicacy! Kjo nuk është saktësisht blerë në dyqan, edhe nëse zgjedhni nga prodhuesit më të mirë.

  Kjo nuk është saktësisht blerë në dyqan, edhe nëse zgjedhni nga prodhuesit më të mirë

  Salmon (kam marrë vetëm një peshk të tillë me mish të kuq - më pëlqen më së shumti) erdhi çuditërisht nga hera e parë vetëm gishtat shijshëm! Moderuar kripur, moderuar yndyrë dhe shumë, shumë e shijshme.

  Çdo gjë, duke ndarë një recetë, ndoshta dikush dëshiron një peshk të kuq të kripur pak tani.

  Recetë e thatë shtëpi e salmonit të kripur

  Nga rruga, salmoni i kripur do të jetë gati në 7-10 orë. Nëse e kripët atë në mëngjes, atëherë për darkë tashmë mund të shërbeni patate në një rural !

  përbërësit:

  • Salmon (fileto peshku) - 1 kg.,
  • Limon dhe portokall - 3 copë secila,
  • Kripë - 4 tavolinë. lugë,
  • Sheqeri - 1-2 tavolina. lugë,
  • Peppercorns (më mirë se të bardhë, në qoftë se ju nuk e gjeni të zezë) - 6-7 gjëra,
  • Korianderi - 1 lugë,
  • Lime - 2-3 copë.

  Gatim metodë e thatë: Si të salmon turshi në shtëpi

  1. Merrni një enë qelqi ose plastike për kripë (por jo në asnjë mënyrë prej alumini ose hekuri).
  2. Tani ju duhet të fshini imët lëvozhgën e të gjitha portokalleve, limoneve dhe gëlqeres.
  3. Në një tigan, skuq pak piper (derisa të shfaqet një aromë e qartë).
  4. Gatuaj kripë dhe sheqer.
  5. Piper shtrydhje dhe përzierje me sheqer dhe kripë. Hidheni në enën për kripë.
  6. Pastaj përzierje tërësisht koriandër, zier (zhvishem agrume), kripë, sheqer dhe piper.
  7. Përgatitni fileto salmon dhe vendosni në një përzierje djegëse-kripur. Mbulo mirë dhe tërësisht të mbuluar me këtë përzierje.
  8. Mbuloni me fletë metalike, vendosni një zgjedhë dhe vendoseni në frigorifer.
  9. Është më mirë, natyrisht, të mbash peshkun për një ditë në mënyrë që të japë më shumë lëng. E pra, kështu që nëse doni, pastaj arrijnë pas rreth 8 orësh. Vetëm kontrolloni duke shtypur gishtin tuaj. Nëse peshku është i butë, atëherë salmoni i kripur i pikave të kripura në shtëpi është gati!
  10. Nën një rrymë me ujë të ftohtë, pije dhe thatë me napkins për të shmangur lagështi të tepërt. Dhe prerë në copa.
  11. Dhe tani është koha për të thirrur të gjithë në gjyq.

  Ju mund të provoni që së pari të prerë peshk në copa dhe pastaj turshi. Ata thonë se një tjetër shije është marrë në qoftë se ju shtoni vodka ose të bëjë një turshi dhe kripë atë të drejtë në kavanoz (pastaj vetëm feta).

  Gjithsesi, edhe pse zgjedh recetën time të kripës salmoni, madje edhe në shëllirë - pjatë është vetëm një "bombë", unë po ju them me siguri! Mundohuni të gatuaj të paktën një herë, dhe ju do të refuzoni të blini mundësi. Sidomos në shtëpi është qartazi më e lirë!

  Në shtojcën, një çift më shumë receta krijon peshk të kuq (salmon përsëri, por nuk rezulton i keq dhe në anën tjetër).

  Dhe akoma një mëkat i tillë i rafinuar që të mos përdoret snacks festive !

  Si të salmoni turshi në shtëpi: recetë me vodka

  Si të salmoni turshi në shtëpi: recetë me vodka

  Siç e keni menduar tashmë, përbërësi kryesor në këtë version do të jetë - vodka jonë e vogël e bardhë. Shpenzimet, shumë do të mendojnë? Dhe ju nuk mendoni - thjesht provoni, shikoni çmimet në dyqane dhe çfarë keni. Faleminderit, më trego!

  produktet:

  • Salmon (ose troftë) - 1 kg. - fileto ose më afër bishtit,
  • Vodka - 50 gramë (të mjaftueshme për një vëllim të tillë të peshkut),
  • Salt - një tavolinë çift. lugë,
  • Sheqeri - 1-2 tavolina. lugë,
  • Melmesat - për shije.

  Metoda e Përgatitjes:

  1. Ne larë dhe pastruar peshk - ne jemi të përgatitur për pickling shpejtë.
  2. Merrni tabaka qelqi (për shembull, për pjekjen në furrë). Pour kripë, sheqer dhe erëza, llokoçis.
  3. Salmon nga të gjitha anët do të fshijmë këtë përzierje të kripur dhe do të spërkasësh vodka në krye.
  4. Është më mirë të mbyllni kapakun ose filmin ushqimor, dhe në krye të shtypjes (jo shumë të rëndë).
  5. Ne pastrojmë në frigorifer për 10-12 orë. Nëse e hidhni atë në mbrëmje, në mëngjes do të jetë e mundur të bëni sanduiçe me peshk të kuq të kripur.

  E gjithë "lëng" i një recetë të tillë në vodka. Ajo i jep vodka një shije të jashtëzakonshme dhe gjithashtu e bën mishin e peshkut më elastik - nuk lejon që ajo të bjerë. Salmoni do të thithë plotësisht vodka dhe nuk do të ndjeni edhe erën e alkoolit.

  Dhe këtu është një tjetër recetë, por tashmë në bankë.

  Si të kapni salmon ose troftë në një kavanoz në shëllirë në shtëpi - në feta apo tërësi?

  Sinqerisht, kjo metodë e kriposjes është më e shpejta - 2 orë dhe tashmë peshku i kripur i kuq në tryezë është gati! Marinata ose shëllirë, e quani atë që dëshironi, i jep peshkut mundësinë për të hidhur (thith) në mënyrë të barabartë. Nëse ju dëshironi (dhe unë insistoj), gatuaj shëllirë si edhe për pickling ose gatim kastravecat e kripura ose domate.

  përbërësit:

  • Peshku i kuq - gjysmë kile,
  • Tabela e kripës 2. lugë,
  • Sheqeri - 1 tryezë. lugë,
  • Uji - 300-400 ml.,
  • Laurel, piper dhe erëza të tjera me erëza - sipas kërkesës.

  Unë do të shtoja ose lëng limoni ose vodka - mjaft. Ju mund të dy dhe një tjetër 30 gram!

  Receta për gatimin e salmonit të kripur në shtëpi:

  1. Përsëri, ashtu si në versionet e mëparshme, lani peshkun.
  2. Pritini në feta (natyrisht, ju mund të, natyrisht, e tërë, por ajo do të zgjasë më shumë se feta).
  3. Vumë shëllirë. Për ta bërë këtë, sheqer, kripë dhe ujë në zjarr, deri në valë dhe vlim për 3-4 minuta.
  4. Përgatitni enën (nëse hani menjëherë, atëherë përdorni një xhami të rregullt ose një tas plastike, dhe nëse për dimër, atëherë kavanoza është sterilizuar në mënyrë të përshtatshme).
  5. Ne vendosim peshq në shtresa. Një shtresë e peshkut, një shtresë e erëzave.
  6. Mbushni me shëllirë (marinadë) dhe vendoseni në frigorifer.
  7. Pas 2 orësh, mund të shërbeni në tryezë dhe të krijoni kallamishte të peshkut të kuq.

  Nëse doni të kurseni salmonin e kripur për një kohë më të gjatë, atëherë pas kripës - shëllirë duhet të drenohet. Thatë peshku butësisht me peshqir të tepërt letre ose peshqir letre. Vendoseni fort në kavanoz dhe në frigorifer.

  Pra, ruhet deri në një muaj, dhe për dimrin - vetëm duhet të bëni pa një kavanoz - në qese dhe në frigorifer.

  Një recetë: si të salmoni turshi, trofta, salmoni në shtëpi është e shijshme dhe e shpejtë?

  E pra tani ju keni zgjedhur për të bërë peshk shtëpi të kripura veten, si ju dëshironi. Zgjidhni recetën tuaj dhe shkoni përpara. Mos harroni për këshillën tonë. Trajto peshkun e kripur të kuq në familjen dhe të njohurit. Ndani me shokët e dobishme në rrjetet sociale dhe ofroni mundësitë tuaja për kripë në komentet.

  Bon appetit!

  Sot kam vendosur të salmon turshi në shtëpi dhe çfarë erdhi prej tij?
  Shpenzimet, shumë do të mendojnë?
  Si të kapni salmon ose troftë në një kavanoz në shëllirë në shtëpi - në feta apo tërësi?
  Një recetë: si të salmoni turshi, trofta, salmoni në shtëpi është e shijshme dhe e shpejtë?

  Каталог

  Категории товаров

  Новости

  Прыжки на батуте - как бизнес. История развития в России и некоторые факты.
  Подготовлено: "ЗВЕЗДА-ЦЕНТР", i Star, г. Москва www.batut.istar.su   Прыжки на батуте, как бизнес в Российской Федерации, начинает свою историю примерно в середине первого десятилетия начала двухтысячных

  Прыжки на скакалке
  Желаете сбросить лишние килограммы и укрепить мышцы? Причем хотите добиться результата в короткий срок? Выход есть! В ваших стремлениях вам помогут прыжки на скакалке. Мало того что это очень легко и

  Прыжки на скакалке
  При тотальной нехватке времени в современной жизни не каждый может выделить несколько часов для посещения фитнес центра. Поэтому в борьбе с лишним весом на помощь приходит скакалка. Скакалка для похудения

  Прыжки на скакалке
  Прыжки на скакалке помогают постоянно держать себя в тонусе и прекрасной физической форме. Вопреки распространённому мнению, они популярны не только у девушек. В своих тренировках скакалку используют

  Прыжки с выпадом в сторону
  Прыжки с выпадом в сторону - скользящие прыжки вдоль плоскости туловища, развивающие боковые мышцы ног (латеральные мышцы бедра) и поясницу. Поясница тренируется за счет наклонов вниз. Спина должна быть

  Прыжки от Целлюлита на скакалке. Зачем: 8-пунктов в роли ответа.
  Знакомая нам с детства «прыгалка» способна заменить многие тренажеры и даже курсы массажа! Думаете реально совместить в одном занятии активный расход калорий, массаж проблемных зон и избавление от целлюлита,

  Прыжки на скакалке для начинающих. Советы и рекомендации. Польза, основные, упражнения, противопоказания, похудения
  В детстве прыжки со скакалкой являются популярным развлечением. Девочки и мальчики упражняются с инвентарем, прыгая на одной или двух ногах, скрещивая руки, продвигаясь в различных направлениях. Польза

  Сборная России по прыжкам в воду выиграла две медали на Олимпиаде
    ЛОНДОН, 12 июл - РИА Новости, Вероника Гибадиева. Российская сборная по прыжкам в воду, одержав одну победу, завоевала две медали на Олимпийских играх в Лондоне. Обе медали были выиграны россиянами

  Игры прыжки в воду с вышки, трамплина
  Прыжки в воду с вышек и трамплинов Краткое содержание статьи: Прыжки в воду с огромной высоты становятся все более популярными. Множество зрителей готовы ради такого экстрима собраться возле экранов

  Прыжки в воду в Пензе - дайвинг, федерация, сайт
  Дайвинг один из подвидов прыжков в воду Краткое содержание статьи: Прыжки в воду это водный вид спорта, который заложил свою историю еще в древние времена. Еще по памятникам можно понять то, что прыжки

  Контакты:

  Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  ТЦ "Южная галерея", ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю

  Информация для вас

  - Оплата в рассрочку

  Корзина

  Корзина пуста