Интернет-магазин спортивной одежды и обуви

Все для экстремальных видов спорта и активного отдыха: сноубординг, кайтсерфинг, виндсерфинг, дайвинг, гидроодежда, спортивная одежда, очки, маски и многое другое…
 • Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю


  Si te zgjidhni dorashka boks

  1. Llojet e dorezave
  2. Kriteret për zgjedhjen e dorashave të boksit
  3. Prodhuesi Business
  4. zakonshëm
  5. referencat

  Si te zgjidhni dorashka boks . Zgjedhja e dorezave të boksit ka një ndikim të konsiderueshëm në rrjedhën e luftës dhe në procesin e trajnimit. Prej tyre do të varet: forca e ndikimit, shpejtësia dhe siguria.

  Llojet e dorezave

  Combat - përdoret gjatë garave, nganjëherë në sparring. Një tipar dallues është këndi i përkuljes së gishtit, i cili përputhet me anatominë individuale. Lloji i fiksimit - lidhëse.

  Trajnimi - i projektuar për të punuar në trajnime. Nuk është e nevojshme të stërviteni në modele të tilla me dardha dhe çanta. Këndi i përkuljes së gishtit pothuajse mungon, gjë që parandalon aplikimin e goditjeve të forta. Ka lloje të ndryshme të fasteners (Velcro, clasp). Është e këshillueshme të zgjidhni një model prej 16 oz.

  Snaradnye - qëllimi kryesor është për të punuar me dardha, çanta, putrat, makivara. Ata kanë një peshë relativisht të lehtë dhe një shtresë të lehtë të mbushjes.
  Snaradnye - qëllimi kryesor është për të punuar me dardha, çanta, putrat, makivara

  Kriteret për zgjedhjen e dorashave të boksit

  Dorezat e boksit ndahen nga pesha (e cila matet në ounces). Një ons është 28,35 gramë. Dorezat e boksit vijnë në 4,6,8,10,12,14,16,18 oz. Është e nevojshme të zgjidhni peshën e dorezave, në varësi të peshës së personit që trajnon në to. Prandaj, aq më e madhe peshën e mjekut, aq më i madh duhet të jetë pesha e dorezave të boksit (kjo vlen për trajnimin, për garat ka kërkesa të ndryshme). Sa më shumë peshore të boksit të peshojnë, aq më mirë ata shuajnë forcën e goditjes, duke mbrojtur dorën nga lëndimet e panevojshme.

  Klasifikimi i peshës:

  4 oz (113.4 g) - për fëmijët nën 7 vjeç

  6 ounces (170.1 g) - për fëmijët nga 7 deri në 9 vjet

  8 ounces (226.8 g) - fëmijë nga 11-13 vjeç, gra (të përdorura në gara)

  10 ounces (283.5 g) - adoleshentë, gra, burra me peshë të lehtë (pesha më e shpeshtë në garat)

  12 ounces (340.2 g) - për burrat me peshë mesatare

  14 ounces (396.9 g) - meshkuj me peshë mesatare dhe mbi mesatare për trajnim.

  16 ounces (453.6 g.) - burra me peshë të madhe të trupit për trajnim

  18 ounces (510.3 g) - burra me peshë të madhe të trupit për trajnim

  Dorashka boks mund të jetë prej lëkure ose prej lëkure artificiale. Dorashka lëkure konsiderohen më mirë, ato janë më të qëndrueshme, më të këndshme për t'u përdorur, por ato janë shumë më të shtrenjta sesa dorezat e bëra prej lëkure artificiale.

  Dorashka boks manikyrin më pak të qëndrueshme, në dorashka të tilla dorën djerse dorë më shumë. Por ata janë më të lirë.

  Një tjetër opsion është doreza boks, në të cilën sipërfaqja e ndikimit është bërë prej lëkure, dhe pëllëmbën e kozhzam ose kamoshi. Në doreza të tilla, dora merr frymë më të mirë, por megjithatë ata janë më të ulët se dorashka prej lëkure në aspektin e jetës së shërbimit.

  Kohët e fundit, në veçanti, disa modele Adidas janë bërë prej lëkure artificiale me cilësi të lartë, e cila nuk është inferiore në vetitë e saj ndaj lëkurës, por kostoja e saj është disi më e ulët.

  Ngrihuni

  Dorezat e tilla përdoren në garat profesionale të boksit, sepse ato sigurojnë një fiksim të fortë në krah, lidhja shkon nga fillimi i palmës në dore. Disavantazhi i këtyre dorezave është se është e pamundur të vishen doreza të tilla për shkak se duhet ta lidhni lidhjen. Prandaj, më shpesh këto doreza përdoren nga atletët profesionistë.

  Velcro

  Dorezat më të njohura mes atletëve. Nuk është për t'u habitur që ata vishen shpejt dhe janë të rehatshëm për t'u përdorur. Këto doreza përdoren gjithashtu në stërvitje, në garat e boksit amator, dhe predha dhe doreza stërvitje përdorin këtë lloj fiksimi.


  Para se të zgjidhni dorashka, duhet të futni gishtin e madh. Sa më e fortë gishti i dorës është doreza, aq më mirë e mbron atë nga lëndimi.

  Kushtojini vëmendje gjerësisë së dorës së dorezave boks, aq më e gjerë është, aq më mirë rregullon dorën, zvogëlon mundësinë e lëndimit.

  Klasifikimi sipas llojit të mbushësit:

  Shtresuar nga mbizotërimi i pllakave paralon.

  Liners poliuretani shkumë - ju lejojnë të mbani formën. Me këtë mbushëse, dorashka me pesha të ndryshme do të kenë të njëjtën formë dhe madhësi.

  Përveç kësaj, materialet e tjera përdoren ndonjëherë: leshi dhe qime të kalit. Pengesa e parë - leshi është rrëzuar në anët dhe pronat e saj janë të humbura. Në të dytën - pothuajse askund për të marrë një model të ngjashëm.

  Prodhuesi Business

  Prodhuesi Business

  Në tregun tonë janë shumë markave dhe prodhuesit. Ato kryesore dhe më të famshmit janë: Adidas, Everlast, Green Hill, Viking, Binjakët, dhe më shumë. et al.

  Çmimi i dorashave direkt varet nga:

  • prodhues
  • Material prodhues
  • peshë

  Dorëshkrimet e boksit Adidas do të kushtojë, për shembull, nga 1,500 deri në 6,000 rubla të avantazheve që mund të quhen: përshtatet mirë në krah, ventilim të mirë, materiale me cilësi të lartë. Viking, Green Hill Boksing Doreza mund të blihen në gamën 1000.

  Firmat Adidas, Everlast, Top Ten - janë të certifikuara nga AIBA (Shoqata e Boxingut Amateur), dhe janë furnizuesit zyrtarë të garave të mbajtura nën kontrollin e kësaj shoqate.

  Pothuajse të gjitha produktet dhe markat janë bërë në Pakistan.

  Në varg mesatar të çmimeve, sipas karakteristikave mesatare mund të identifikohet Gren Hill, i cili ka një histori të gjatë në prodhimin e pajisjeve për artet marciale.

  zakonshëm

  Për sigurinë e plotë të dorës nga lëndimi, fashikimi është thelbësor. Bandat thithin lagështi, dorezat mbeten të thata dhe nuk përkeqësohen. Fashat e boksit vijnë në gjatësi të ndryshme nga 2.5 në 4.5 metra, të bëra prej pambuku ose pambuku me elastikë. Shumë atletë rekomandojnë lidhjet e pambukut, tërheqin furçën më pak dhe absorbojnë më mirë lagështi. Gjatësia e lidhjes varet nga mosha deri në 3 m - për fëmijët dhe adoleshentët. Ju mund të fashoni në mënyra të ndryshme, por parimi në përgjithësi është i njëjtë: të gjithë duart pa gishtërinjë duhet të jenë të farkëtuara, baza e gishtit nuk duhet të lidhet, gishtat nuk duhet të fashohen, por të ndara nga njëri-tjetri.

  referencat

  http://sportaim.ru/index.php/statii/vibor/1869-2011-09-09-12-58-15

  Каталог

  Категории товаров

  Новости

  Прыжки на батуте - как бизнес. История развития в России и некоторые факты.
  Подготовлено: "ЗВЕЗДА-ЦЕНТР", i Star, г. Москва www.batut.istar.su   Прыжки на батуте, как бизнес в Российской Федерации, начинает свою историю примерно в середине первого десятилетия начала двухтысячных

  Прыжки на скакалке
  Желаете сбросить лишние килограммы и укрепить мышцы? Причем хотите добиться результата в короткий срок? Выход есть! В ваших стремлениях вам помогут прыжки на скакалке. Мало того что это очень легко и

  Прыжки на скакалке
  При тотальной нехватке времени в современной жизни не каждый может выделить несколько часов для посещения фитнес центра. Поэтому в борьбе с лишним весом на помощь приходит скакалка. Скакалка для похудения

  Прыжки на скакалке
  Прыжки на скакалке помогают постоянно держать себя в тонусе и прекрасной физической форме. Вопреки распространённому мнению, они популярны не только у девушек. В своих тренировках скакалку используют

  Прыжки с выпадом в сторону
  Прыжки с выпадом в сторону - скользящие прыжки вдоль плоскости туловища, развивающие боковые мышцы ног (латеральные мышцы бедра) и поясницу. Поясница тренируется за счет наклонов вниз. Спина должна быть

  Прыжки от Целлюлита на скакалке. Зачем: 8-пунктов в роли ответа.
  Знакомая нам с детства «прыгалка» способна заменить многие тренажеры и даже курсы массажа! Думаете реально совместить в одном занятии активный расход калорий, массаж проблемных зон и избавление от целлюлита,

  Прыжки на скакалке для начинающих. Советы и рекомендации. Польза, основные, упражнения, противопоказания, похудения
  В детстве прыжки со скакалкой являются популярным развлечением. Девочки и мальчики упражняются с инвентарем, прыгая на одной или двух ногах, скрещивая руки, продвигаясь в различных направлениях. Польза

  Сборная России по прыжкам в воду выиграла две медали на Олимпиаде
    ЛОНДОН, 12 июл - РИА Новости, Вероника Гибадиева. Российская сборная по прыжкам в воду, одержав одну победу, завоевала две медали на Олимпийских играх в Лондоне. Обе медали были выиграны россиянами

  Игры прыжки в воду с вышки, трамплина
  Прыжки в воду с вышек и трамплинов Краткое содержание статьи: Прыжки в воду с огромной высоты становятся все более популярными. Множество зрителей готовы ради такого экстрима собраться возле экранов

  Прыжки в воду в Пензе - дайвинг, федерация, сайт
  Дайвинг один из подвидов прыжков в воду Краткое содержание статьи: Прыжки в воду это водный вид спорта, который заложил свою историю еще в древние времена. Еще по памятникам можно понять то, что прыжки

  Контакты:

  Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  ТЦ "Южная галерея", ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю

  Информация для вас

  - Оплата в рассрочку

  Корзина

  Корзина пуста