(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Слово капітана. О 3-му матчі фіналу «Реал» - «Барселона»

Після того, як в серії встановилася рівновага 1-1, результат 3-го матчу з урахуванням зміни майданчика міг відчутно вплинути на баланс протистояння. Перед цією грою «Барселона» сподівалася на рідні стіни, «Реал Мадрид» обіцяв після поразки провести роботу над помилками. В умовах зростаючого з кожним матчем тиску своє слово повинні були сказати лідери команд. Вони це зробили. Але їх почин знайшов різний відгук з боку одноклубників, що і позначилося на результаті.

Але їх почин знайшов різний відгук з боку одноклубників, що і позначилося на результаті

Статистика матчу

Відео-звіт з ACBTV

У перші хвилини чергового матчу серії виникає відчуття, що у команд навряд чи вийде здивувати чимось несподіваним. По крайней мере, один одного. Перші хвилини, коли сторони намагаються намацати слабкі місця у суперника і шукають можливість набрати перші очки, здаються малозмістовними. У дебюті цієї гри здивував Марселіно Уертас. Здивував зі знаком «мінус», вкрай невпевненими діями на розіграші м'яча. Його невпевненість передалася ПЕРТНЕР, результатом чого стали 3 втрати за 3 перші хвилини, не рахуючи промахів і непотрібних фолів, зароблених зопалу в спробах повернути володіння. Такий хід гри в плани Шав'єра Паскуаля явно не входив, він замінив бразильця на Віктора Саду. Замість Томича, що схопив 2-й фол на 5-й хвилині, вийшов Маврокефалідіс і перше, що зробив - також заробив фол. «Мадрид» теж почав далеко не блискуче, але діяв трохи впевненіше на обох сторонах майданчика. Коли прийшла пора планових замін, на вихід Олесона, що став справжнім головним болем «Мадрида» в перших двох іграх, Пабло Ласо відповів, що не Керроллом, а Дарденн. І, забігаючи трохи вперед, можна сказати, що цей хід дав позитивний результат. У 1-й чверті 3-х очковий Дардена приніс його команді перше помітну перевагу в рахунку (6-11), а разом з ним деякий спокій, важливість якого важко переоцінити в таких наелектризованих поєдинках. Тим часом, 2-е персональне зауваження заробив і Міротіч, якого змінив Рейес. Заміна стандартна, але зробити її довелося на кілька хвилин раніше планового терміну (на 7-й хвилині). Якби гравці «Барси» знали заздалегідь, чтó вони отримають в цей вечір від Феліпе, вони б зробили все можливе, щоб ця заміна відбулася якомога пізніше.

На той час на позиції 5-го номера у «Барселони» діяв Лорбек, виписаний двома днями раніше з лазарету після струсу мозку, отриманого в 2-й грі. Тренерський штаб включив його в заявку на матч. Якби така ситуація в регулярке, словенець напевно відпочивав би стільки, скільки рекомендовано медиками для повної реабілітації. Але в плей-офф діють інші правила. Отримане пошкодження не могло не позначитися: з 4-х штрафних кидків, зароблених у стартовій 10-мітутке, Еразо реалізував тільки 1. Скутість «Барси» на початку гри найсильніше позначилася в статистиці: з гри в 1-й чверті гості набрали лише 6 очок, інше було видобуто з лінії штрафних кидків. Завершилася вона з рахунком 13-17.

Як говорив раніше Ш.Паскуаль, для таких ступорних моментів він і підписав в цьому сезоні Ясікявічюс. Литовець, звично вигукуючи на партнерів, взяв кермо влади атакою в свої досвідчені руки, і досить скоро становище господарів стало виправлятися: залетіла перша треха від Уоллеса, сам Ясік набрав 7 очок поспіль (23-21 на 13-й хвилині). У blancos в атаці найактивніше в цей час був Рейес, що орудував під щитами як в свої кращі роки. Справедливості заради, треба сказати, що цей сезон в цілому Феліпе провів стабільно добре. Він став кращим 6-м гравцем (в прямому сенсі) регулярної першості. У всіх матчах він виходив тільки з лави запасних і при цьому заробляв за матч в середньому 12,8 балів ккд. Корисніше нього в команді тільки Міротіч, Юль і Фернандес. Крім цього в нинішньому сезоні Феліпе Рейес став автором ряду інших статистичних досягнень: перевалив за 6000 набраних очок (зараз на його рахунку 6123), став 2-м в історії ліги за підбираннями (3595). Крім нього, з діючих гравців подібним досягненням може похвалитися тільки Хуан Карлос Наварро (7191 набраних очок). На своє ім'я переписав Феліпе і один з рекордів Євроліги, ставши абсолютно кращим в історії турніру за підбираннями в нападі (388). Притому, що він далеко не найвищий і потужний «великий», і грати в Євролізі йому доводилося не кожен сезон і фінальних стадій досягати не часто.

Але повернемося до 2-ї чверть 3-го матчу фінальної серії іспанської Ліги ACB. Багато в чому зусиллями свого капітана, який набрав в ній 10 очок, «Мадрид» повернув собі лідерство в рахунку, видавши між справою два блискучих ігрових епізоду. В одному з них Руді забив дуже складний кидок з середньої дистанції під кінець володіння, а в іншому він же асистував оригінальної крюкообразний передачею Слоутер під алей-уп. Завершилася перша половина слемданком Бегича після чергового виграного підбору в нападі (35-41). З 41-го очка гостей 32 було набрано з «фарби». Щось мені підказує, що в наступному сезоні в складі «Барселони» буде троє номінальних центрових, як це зазвичай і було у Паскуаля. Експеримент цього сезону поки остаточно не провалився, але зробити очевидні висновки вже дозволяє.

Після великої перерви blancos продовжили те, що так добре виходило до нього, а саме, активніше грати «попереду». В результаті «великі» «Барси» занадто рано нафолілісь. Маврокефалідіс після того, як став одним з героїв 2-го матчу, схоже, «зловив зірку», дозволив собі штовхати рекламні щити в знак невдоволення чи ходом подій, чи то самим собою. У цей день він не досяг успіху ні в атаці, ні в захисті. Але на майданчику була людина, якій набагато більше хотілося в той момент рвати і метати, але він не міг собі дозволити цього. Цією людиною був наставник «Барси» Шаві Паскуаль. Мало того, що у нього випали з обойми «великі», так цей матч провалив той, від кого найменше цього чекали. Марселіно Уертас, що не впорався з нервами на початку гри, відзначився черговою втратою і промахом у 2-й чверті, і більше на майданчик допущений не був. Проте, йти ва-банк Паскуалю довелося. Щоб зберегти на кінцівку Томича наставник «синьо-гранатових» випустив молодого Тодоровича. А пару хвилин по тому вже просив тайм-аут і пояснював своїм гравцям, молодим і всім іншим, як потрібно розташовуватися на майданчику, щоб не дозволяти суперникові вибігати з-під заслонів, а заодно НЕ фолити при цьому. А зробив він це, тому що трохи раніше за рівного рахунку (48-48 на 29-й хвилині) Тодорович і Інглз, закрутилася в досить простій ситуації, двічі порушили правила на Керролла в той час, як у «Барси» вже було 4 фоли в чверті. Штрафні, забиті Керроллом, а також 2 очка, здобуті Юлем в контратаці після втрати Ясікявічюс, дозволили «Реал Мадриду» знову вийти вперед. Ефектну крапку в кінці 3-й 10-хвилинки постави той же Юль (50-56), який забив з-за периметра в своєму фірмовому стилі. Реалмадрідскіе вболівальники називають ці його трюльники «мандаринами», за своєрідну манеру виконання. Як би вони не називалися, але коли вони залітають, імпульс партерам, як правило, надають потужний.

Як би вони не називалися, але коли вони залітають, імпульс партерам, як правило, надають потужний

Але як показали 2 попередні матчі фінальної серії, домогтися переваги в рахунку перед заключною чвертю було легше, ніж потім утримати його. І тут своє слово сказали капітани. Обидва набрали в цьому матчі по 20 очок. З них в останній чверті Наварро набрав 14 очок, Рейес - 8. Зусиллями Ла Бомби, який забив пару абсолютно божевільних м'ячів, «Барса» наблизилася до -4. Дивно, що в цей момент Ла Бомба два рази поспіль не влучив з лінії штрафних, реабілітувавшись, правда, точним 3-очковим в наступній атаці. Останній раз Наварро мазав два поспіль штрафних в Класико на останніх секундах в фіналі Суперкубка 2009, але тоді це не завадило його команді перемогти. Але важливішим було те, щоб лідерів підтримали партнери. На цей раз у Наварро гідного «секунданта» не знайшлося. А у «Мадрида» порив капітана підхопив Нікола Міротіч. У 2-й половині йому з 4-ма фолами довелося присісти на лавку в середині 3-й чверті. На 37-й хвилині Ласо випусти його на паркет, і всі побачили Ніколу Міротіч в версії MVP на цей раз і в Класико.

Він поклав початок фінішному спурту своєї команди і став його головним героєм. Спочатку з його передачі Серхіо Юль забив ще один 3-очковий. Потім чорногорець забив з-за периметру по центру сам, потім реалізував непростий кидок з середньої дистанції. Крапку поставив трьох з кута, яка вивела його команду вперед на 10 очок за 50 секунд до кінця чверті. Після цього попадання Міротіч вільно чи мимоволі повторив жест Кріштіану Роналду, який забив у минулому сезоні переможний гол в Класико на «Камп Ноу», після якого футбольний «Реал Мадрид» зміцнив лідерство в Ла Лізі, а потім і виграв її. Жест цей означає «Calma, calma. Aquí estoy yo »(Спокійно, тут є я).

Матч завершився з рахунком 72-84. У «Барселони» найрезультативнішим гравцем став Наварро (20 очок), за ним йдуть Ясікявічюс (13 очок) і Томич (10 очок). У цьому матчі «Барселона» зробила всього 9 передач. У «Реал Мадрида» кращим став Рейес (20 очок, 5 підбирань (4 в атаці), 7 фолів суперника, 26 балів ккд), за ним йдуть Міротіч (18 очок, 19 балів ккд) і Юль (12 очок, 5 передач, 15 балів ккд). Гості в черговий раз виграли підбір. А «Барселона» показує дивовижну стабільність в обороні, дозволяючи супернику в кожному матчі фінальної серії набирати по 72 очка. Це не могло не породити жарт, що «Мадриду» для чемпіонства достатньо в наступній грі набрати 73 очки. Але не варто забувати, що добре жартує той, хто жартує з кубком в руках. «Барселона» під керівництвом Паскуаля не звикла поступатися трофеї кому б то не було, а вже тим більше, заклятому супернику і у себе вдома.

Після цієї гри наставник господарів Ш.Паскуаль нарікав на те, що його команда не змогла знайти відповіді на дії суперника: «Очевидно, що сьогодні у нас не знайшлося гідної відповіді. Нас обіграли в боротьбі під щитами. Але нам, незважаючи на всі наші проблеми, вдалося провести матч не відпускаючи суперника в рахунку. Я говорив своїм гравцям, що перемогти цей «Реал Мадрид» можна, лише граючи в свій кращий баскетбол. Нам вдалося зрівняти рахунок в кінці 3-й чверті, після чого 2 рази поспіль втратили м'яч і дозволили Юлю забити 3-очковий. 4 нереалізованих штрафних в останній чверті не дозволили наблизитися в рахунку в кінцівці. А індивідуальна майстерність Рейеса і Міротіч в епізодах 1 на 1 дало перемогу їх команді.

Я хочу подякувати Лорбека за те, що він зіграв сьогодні. Він погано себе почуває, гірше, ніж інші. А у нас багато гравців, які грають з ушкодженнями. Але він зробив все, що міг, щоб допомогти команді. Я дуже вдячний йому.

Ця поразка нас зобов'язує зіграти ідеально наступний матч, щоб боротися за титул далі. Ми зробимо все, що в наших силах. Сьогодні ми програли не тому, що зіграли дуже погано, а тому, що набагато краще зіграв суперник. Найбільший збиток ми отримали на позиції 4-го номера. Наші втрати траплялися дуже невчасно, дозволяючи супернику перевести дух. Томич отримав 4 фоли, в той момент, коли треба було піддаючись в атаці. Без нього нам було дуже важко.

Важко говорити після поразки, але я повинен подякувати всім, хто підтримав нас сьогодні, надихав на боротьбу. У неділю ми постараємося не підвести їх надії, будемо грати на максими наших можливостей. Ми так грали і вигравали не раз. Сподіваюся, зможемо зробити це знову ».

Сподіваюся, зможемо зробити це знову »

Пабло Ласо: «Вітаю мою команду з перемогою. Сьогодні ми грали всі 40 хвилин, не забуваючи ні про оборону, ні про атаку. Створили багато можливостей для хороших кидків. Зробивши гарний заділ 2-очкових кидками, заграли впевненіше і додали 3-очкових. Дуже важливо, що зуміли на цьому майданчику зберігати концентрацію до самого кінця матчу, тому що у них вистачає гравців, здатних «вистрілити» в будь-який момент. А Наварро здатний забити в будь-який момент і з будь-якої дистанції, тільки дай.

Зараз я задоволений, але тривати це буде недовго. У неділю буде новий матч, і він буде важче цього. Зараз потрібно налаштувати гравців на те, що боротьба триває до останнього м'яча. Нам вже кілька доводилося страждати через те, що занадто рано повірили в перемогу і втрачали концентрацію. У цьому фіналі грають дві команди, які брали участь у Фіналі чотирьох Євроліги, в складі яких безліч великих гравців. Цей факт говорить про рівень баскетболу в цьому фіналі. І ці команди проводять між собою серію ігор. І ця серія проходить в дуже рівною і дуже інтенсивної боротьби. Перемога в такому матчі каже багато про що.

Для мене Міротіч - це надзвичайно талановитий баскетболіст, якому лише 22 роки. Попереду у нього ще безліч хороших матчів, поганих матчів, тому що це початок його кар'єри. Я радий за нього, що йому вдався такий хороший відрізок. Сьогодні важливо було забити, але не завжди внесок гравця вимірюється забитими очками, є багато іншої необхідної роботи. Але для власної впевненості деяким гравцям важливо забивати. Я радий, що йому вдалося це зробити в кінцівці і більш вагомо відчути свій внесок в цю перемогу. Але я йому про це не скажу, хоча звичайно вважаю, що він сьогодні зробив для перемоги дуже багато.

Але я йому про це не скажу, хоча звичайно вважаю, що він сьогодні зробив для перемоги дуже багато

Що я можу сказати про Феліпе Рейсе? Для мене він - особливий гравець. У нього є стрижень, і він у нього є з самого дитинства. Я це відчув, коли ще сам грав проти нього. Він завжди працює, щоб бути краще, він став мудрішим, загартованішими, вміє чекати свого моменту і відіграти свій відрізок з максимальною віддачею. Зараз про Феліпе заговорили всі, але ж він дуже добре грав весь сезон. Неспроста він капітан «Реал Мадрида».

Неспроста він капітан «Реал Мадрида»

3-й матч фінальної серії встановив нове досягнення, телеаудиторія серії черговий раз збільшилася і склала 1 951 534 глядачів, що склало 12,7% від їх загального числа. Матч транслювався державними каналами: 1-м каналом TVE і каталонським TV3.

В історії Ліги ACB Рахунок 2-1 у фінальній серії в 89% випадків призводив клуб, який вийшов вперед у серії, до титулу. А конкретніше, 9 раз при такому рахунку серія завершувалася тричі з рахунком 3-1 (33%), 5 раз з рахунком 3-2 (56%) і одного разу з рахунком 2-3 (11%). Єдина ремонтада трапилася в сезоні 2004-05, коли після 3-й гри як раз «Реал Мадрид» програвав 1-2 в серії проти «Басконії», але завершилася справа перемогою blancos на виїзді в 5-му матчі, коли перемогу своєму клубу приніс Альберто Еррерос, що займає нині посаду спортивного директора баскетбольної секції клубу. «Барселона» 4 рази виходила вперед 2-1 в серії і всі 4 рази завершувала ту серію виграним чемпіонським титулом.

«Реал Мадрид» 19 раз в історії турніру знаходився на відстані 1 перемоги від титулу і в 11 випадках домагався перемоги. Дві з них були в минулому сезоні в серії проти «Барселони». У іншого боку, blancos два своїх останніх великих титулу (лігу 2006-07 і Кубок Короля 2012) завоювали саме в столиці Каталонії.