(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Снігова Битва

1. Підсумки бахи «Снігова битва»:

У минулі вихідні в підмосковному Алабіно відбулася Баха «Снігова битва», що відкрила собою змагання з ралі-рейдів в рамках Кубка Росії відразу в декількох категоріях: автомобілі, квадроцикли і мотоцикли. Участь в гонці взяло понад 40 екіпажів.

У перший день вони пройшли короткий спецділянку довжиною близько 3,6 км, але в основний день дистанція значно збільшилася і склала 10 кіл по 16,5 км.

Головним «сюрпризом» першого дня змагань стала технічна несправність у автомобіля № 100 головного фаворита гонки заслуженого майстра спорту Бориса Гадасіна. Як розповів пілот, посередині траси вибило «автомат», який відповідає, зокрема, за роботу мотора: «Якщо включити, то п'ять секунд працює, потім знову глухне. Значить, десь "коротун" - коротке замикання. Але це не проблема, тому що мотор явно працює справно ».

Але це не проблема, тому що мотор явно працює справно »

У другий день змагання першими стартували учасники заліку «мото» і «квадро» - це було зроблено, щоб вони змогли проїхати свою дистанцію до того, як траса буде «розорана» позашляховиками. Крім того, для них і дистанція була коротшою: всього 5 кіл замість 10. Але і ці 5 кіл зуміли грамотно проїхати не всі спортсмени: багато помилилися при читанні дорожньої книги і фінішували на коло раніше.

Але і ці 5 кіл зуміли грамотно проїхати не всі спортсмени: багато помилилися при читанні дорожньої книги і фінішували на коло раніше

Кращим в мотозачете став Михайло Лапшин (команда Enot Racing, мотоцикл KTM). В результаті він отримав 20 очок в особистому заліку пілотів Кубка Росії по крос-кантрі ралі. «Я їхав акуратно, так як було темно. Якщо порівнювати зі звичайними умовами, то в піску зачіп краще, ніж на снігу. За складністю - приблизно однаково, просто різний стиль їзди. Тут виходить дрифт, ловиш мотоцикл - особливий кайф », - сказав Михайло.

Другим в заліку став Микола Жуков, третім - Олексій Попов.

В 11 ранку стартував автомобільний залік. Уже після першого дня лідерство захопив сімейний екіпаж братів Новікових команди «Супротек Рейсінг» - Андрія і Володимира. Другий день нічого не змінив у положенні автомобілів в заліковій відомості: брати Новикови зайняли перше місце в абсолютному заліку.

«Траса розкочувалася з кожним колом, і тому стратегію по ходу гонки довелося міняти. Згадували, як їздити «по фішках» на майданчику. А коли погодні умови змінилися і пішов сніг, робота штурмана виявилася дуже ефективною, він пам'ятав трасу набагато краще за мене. Відволікатися було колись. Я думаю, що кожен пілот, приїжджаючи на змагання, прагне виграти. І кожен з моїх суперників сьогодні мав подібні думки - хороша була боротьба », - розповів Андрій Новіков.

Що ж стосується Бориса Гадасіна, то йому в ці вихідні категорично не щастило. За фініш першого СУ «на краватці» він отримав 8 хвилин штрафного часу, відіграти які було вкрай складно. Проте екіпаж № 100 відчайдушно боровся за час і спортсменам вдалося відіграти кілька позицій, піднявшись з 16-го місця в абсолютному заліку на 9-е. Але потім чергова невдача. В самому кінці дистанції у G-Force Proto ламається помпа гідропідсилювача, і екіпаж приймає рішення припинити гонку, повернувшись в сервіс.

Друге місце займає петербуржець Андрій Рудська, третій стає володар Кубка Росії з ралі-рейдів 2016 року Володимира Фролов з Москви.

Окремо хочеться відзначити технічні проблеми у прототипу G-Force Proto № 100, сконструйованого і побудованого інженерним бюро Бориса Гадасіна. Подібні ситуації - це виняток, а не правило, так як всі три перші місця фінішного Одіума в підсумку посіли такі ж прототипи, керовані іншими пілотами.

Кращим в класі «Рейд» став Сергій Сухоруков на техніці BobCat.

Незважаючи на гадану простоту траси, не всі учасники змогли фінішувати у відведений для проходження 10 кіл час. Деякі в умовах поганої видимості заблукали і серйозно втратили час.

Деякі в умовах поганої видимості заблукали і серйозно втратили час

У традиційному змаганні, яке також проходило в рамках «Снігової битви», перше місце зайняв Іван Маліков на BRP Maverick X3. Примітно, що він не тільки виграв в своєму заліку, але і показав найкращий час кола, опинившись на півсекунди швидше учасників на автомобільних прототипах. Але що найцікавіше, що за цей час він навіть зумів зупинитися на дозаправку, так як витрата палива в умовах змагань виявився набагато вище очікуваного.

Але що найцікавіше, що за цей час він навіть зумів зупинитися на дозаправку, так як витрата палива в умовах змагань виявився набагато вище очікуваного

Друге місце зайняв Артем Шумейко, третє - екіпаж Олега і Максима Вороніних.

Зрізу ж після «Дакара» на снігову битву в якості штурмана приїхав Кирило Шубін, який разом з Равілем Магановим став бронзовим призером у категорії мотоусюдиходів. В Алабіно Кирило став штурманом Максима Багеляна на Polaris Ranger RZR XP 1000 EFI EPS. Але хорошого результату в цей раз показати не вдалося через в буквальному сенсі слова розваленого колеса.

Наступна гонка відбудеться 24-26 лютого в Сортавала і Вяртсиля. Нею стане знаменита Баха «Росія - Північний Ліс», перший етап Кубка світу і перший етап чемпіонату Росії з ралі-рейдів.