США відігралися з 0: 4, але програли шведам в овертаймі - огляд дня МЧМ-2019

1. Курашёв запалює за Швейцарію, у Данії найгірший старт за багато років
    2. Падіння Чехії і Словаччини, очікувана потужність Канади
    3. Неймовірний камбек США і характер шведів

Турнірна таблиця МЧМ-2019
    Календар ігор МЧМ-2019

Груповий етап МЧМ-2019, який проходить в канадських містах Ванкувер та Вікторія, в самому розпалі. Сьогодні пройшов четвертий ігровий день, збірна Росії на лід не виходила, але і в інших матчах було чимало цікавого.

Гід по МЧМ-2019. Що вболівальнику потрібно знати про турнір

Багато хто вважає молодіжний чемпіонат світу найкращим хокейним турніром.

Курашёв запалює за Швейцарію, у Данії найгірший старт за багато років

Першими на лід вийшли збірні Данії та Швейцарії, які перед очною зустріччю займали два останніх місця в групі А. Але різниця між цими збірними набагато більше, ніж одне очко, яке розділяло їх в таблиці. Данці були принижені господарями турніру канадцями з рахунком 0:14, потім хоч і нав'язали боротьбу Росії, але все одно програли без особливих шансів 0: 4. Збірна Швейцарії ж лише в овертаймі програла чехам, а потім попсувала нерви Канаді. Команди Олафа Еллера і Крістіана Вольвенд знаходяться на різних рівнях, що і довела гра.

Швейцарія без особливих проблем виграла 4: 0, голкіпер Лука Холленштайн оформив шат-аут, відбивши 21 кидок, а головним героєм зустрічі став Філіп Курашёв, тричі засмутив воротаря датчан Мадса Сёгора. Форвард з російським корінням закинув на турнірі вже п'ять шайб за три матчі, і зараз ділить перше місце в списку снайперів з канадцем Максим Комтуа.

Турнірна таблиця МЧМ-2019   Календар ігор МЧМ-2019   Груповий етап МЧМ-2019, який проходить в канадських містах Ванкувер та Вікторія, в самому розпалі

Курашёв - це далеко не перший приклад, коли росіянин за національністю талановитий хокеїст, виступає за збірні інших країн. Як правило, це пов'язано з тим, що батько майбутнього гравця свого часу виїхав з Росії до Європи, обжився там, а вже потім федерація нашого хокею не стала боротися за його сина-хокеїста. Найяскравіші приклади - фін Олександр Барков, чех Дмитро Яшкін, швейцарець Денис Мальгін. Всі вони зараз не без успіху виступають в клубах НХЛ, і мало сумнівів, що Курашёв зможе повторити їх долю. Філіп блискуче грає в QMJHL за «Квебек» і напевно скоро його чекає дебют в «Чикаго», який вибрав його на останньому драфті.

Коли у тебе два паспорти. Хто на МЧМ міг виступати за іншу збірну

Один з них, Філіп Курашёв, вже зробив хет-трик і готується до матчу зі збірною Росії.

Швейцарцям пощастило мати в складі такого забивного нападника, як Курашёв, але і вся команда Вольвенд в порядку, що показали три матчі на турнірі. Альпійці вже гарантували собі місце в плей-офф, а завтра зустрінуться з російською збірною, і для підопічних Брагіна ця гра обіцяє стати дуже важкою.
    Що стосується датчан, то відразу було зрозуміло, що з групи А саме ця збірна повинна зіграти у втішному раунді за право залишитися в елітному дивізіоні. Команда Еллера програла три зустрічі на турнірі з загальним рахунком 0:22, і показала найгірший старт в новітній історії молодіжних чемпіонатів світу: за останні десять років жодна команда не починала турнір з трьох «сухих» поразок поспіль. Втім, в останньому турі у датчан є можливість все виправити. Сенсаційна перемога над чехами в основний час виведе Данію в плей-офф, а в втішний раунд тоді вирушать підопічні Вацлава Вараді. Але цей варіант є досить фантастичним.

Падіння Чехії і Словаччини, очікувана потужність Канади

Останнім часом не раз доводилося писати і говорити про те, що в хокеї Чехії та Словаччини настала криза поколінь. Ще з часів ЧССР ми звикли до сильної збірної зі Східної Європи, яка на рівних могла боротися з нашою командою, шведами, північноамериканцями. У дев'яності роки і початку двотисячних чехи і словаки вже окремо підтримували міць колись єдиної держави, здобуваючи перемоги у світовій першості і на Олімпійських іграх.
    Однак ці часи давно пішли, сучасне покоління чехів і словаків випускає талановитих хокеїстів з лякаючою рідкістю, а національні команди ні на що не претендують ні на дорослому, ні на молодіжних рівнях. МЧМ-2019 не вибивається з цієї загальної картини, перед останніми іграми на груповому етапі чехи і словаки набрали на двох три очки, які не здобули жодної перемоги в основний час і не гарантували собі вихід в плей-офф навіть з четвертого місця. Фантастичний, але можливий навіть такий варіант, що ці збірні зустрінуться у втішному раунді і вирішуватимуть, кому залишитися в елітному дивізіоні. 1% з 100, що це трапиться, але навіть ймовірність такого розвитку подій показує, наскільки все погано в колишньому чехословацькому королівстві.

1% з 100, що це трапиться, але навіть ймовірність такого розвитку подій показує, наскільки все погано в колишньому чехословацькому королівстві

Напередодні обидві команди синхронно, без шансів, з однаковим рахунком 1: 5 поступилися збірним Фінляндії і Канади, у яких з наступністю поколінь проблем немає ніяких. Збірна Суомі в групі В розташовується на третьому місці, і в разі чистої перемоги над збірною США 1 січня зможе вийти в плей-офф з другого місця. Канадці ж очікувано поки йдуть по турніру без поразок, лідирують в групі А, але підопічних Тіма Хантера на короткому повідку тримає російська збірна. У команди Брагіна є один матч в запасі, а в новорічну ніч Росія і Канада зіграють очний поєдинок. У цій грі напевно визначиться переможець групи, але найважливіше буде зрозуміти справжній рівень російської молодіжки цього скликання. У можливу поразку, якщо воно буде не безвольним, не буде нічого страшного.

Росіяни не здаються. Чому треба вірити в наших хлопців на МЧМ

Чекаємо новорічного дива.

Неймовірний камбек США і характер шведів

Самий вогненний поєдинок минулої ночі відбувся в Вікторії, де зіграли два лідери групи В збірні Швеції та США. Причому до останніх десяти хвилин третього періоду в цьому матчі не було ніякої інтриги, скандинави спокійно громили американців з рахунком 4: 0, і четвертий гол шведів у виконанні Еріка Бреннстрёма на початку заключної двадцятихвилинки, здавалося, мав остаточно заспокоїти суперника. За десять з невеликим хвилин до кінця основного часу одну шайбу відіграв Мікі Андерсон, але це виглядало лише голом престижу.

Журналіст CBS: США благородно дозволили шведам перемогти заради історії

Однак у збірної США була інша думка з цього приводу, і за справу взявся Райан Пілінг. 19-річний форвард з NCAA, обраний на драфті 2017 року «Монреалем» під загальним 25 номером, оформив натуральний хет-трик за 6 хвилин 11 секунд, і врятував свою команду від поразки в майже безнадійній ситуації. Останні дві шайби Пілінг закинув на останній хвилині основного часу, і обидва рази збірна США грала з порожніми воротами. Такий божевільний камбек повинен був психологічно надломити молодих шведів, але команда Томаса Монтена проявила характер. В овертаймі скандинави все-таки здобули перемогу, автором переможної шайби став Адам Боквіст. Незважаючи на втрату колосального переваги по ходу гри, шведи все-таки здобули неймовірну 47 перемогу поспіль в групових раундах МЧМ.

Відео основних моментів матчу також можна подивитися в «твіттері» IIHF

Матч вийшов неймовірним, але насправді такі ігри характерні для МЧМ. Досить згадати хоча б знаменитий фінал Баффало-2011, де в перемогу Росії до початку третього періоду вірили тільки найзапекліші оптимісти. Молодіжний хокей завжди славився своїми емоціями, непередбачуваністю, несподіваними поворотами. Перший яскравий матч МЧМ-2019 вже відбувся, сподіваємося, що турнір подарує нам ще кілька подібних бенкетів для хокейних гурманів.