(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Суддям при сумнівах в рахунку рекомендовано звертатися до статистикам і ТБ-трансляції

Волейбол

Як стало відомо «БІЗНЕС Online», Всеросійська федерація волейболу після скандалу в матчі чемпіонату Росії між «Зенітом» СПб і московським «Динамо» підготувала роз'яснення для інспекторів та суддів.

Нагадаємо, що в матчі 3-го туру суддівська бригада допустила грубу помилку: в кінцівці четвертого сету в електронний протокол не внесли очко, зароблене «Динамо» з рахунком 20:21. У підсумку партія фактично завершилася з рахунком 25:24 на користь «Зеніта» СПб. Суддя-секретар Анастасія Абрамова була відсторонена від роботи, судді матчу не понесли покарання.

У роз'ясненні йдеться, що необхідно звертати особливу увагу на правильність ведення рахунку матчу секретарем електронного протоколу протягом всього матчу, особливо, коли суддями прийнято рішення переграти розіграш, визначивши «спірний м'яч».

Один з пунктів роз'яснення говорить, що відповідає за контроль роботи секретаря другий суддя повинен вжити всіх заходів до прояснення ситуації. До цих заходів відносяться: перевірка таймінгу електронного протоколу на предмет виявлення пропущених дій і найбільш очевидних помилок; опитування помічника судді-секретаря і статистиків обох команд про момент скоєння передбачуваної помилки з рахунком; в разі залишаються сумнівів про виникнення помилки з рахунком другого, а при необхідності і першому судді, зробити перегляд необхідної частини трансляції матчу компанії «ТВ Старт» на комп'ютері або планшеті.

«Динамо» бунтує проти федерації. Москвичі незадоволені витратами на суддівство і маркетинг