(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Топ-5 найкращих матчів збірної Росії по футболу

Домашній чемпіонат світу з футболу неминуче наближається. Рівно тиждень залишається до стартового свистка матчу-відкриття між збірною Росії і Саудівською Аравією. І, поки Станіслав Черчесов думає над стартовим складом, тактикою, саме час згадати про кращих іграх нашої збірної на великих турнірах, яких виявилося не так багато.

5 місце: 17.06.17 Кубок Конфедерацій. Росія 2: 0 Нова Зеландія. Голи: Боксолл (автогол) 31; Смолов 69

Кубок Конфедерацій - репетиція перед головною подією чотириріччя, Чемпіонатом світу. Росія, як країна-господиня, яка бере мундіаль вперше і, швидше за все, більше ніколи не візьме участі в подібному турнірі. Для Станіслава Черчесова це був 10-й матч на чолі збірної Росії і одночасно перший. Перший в тому сенсі, що вперше при Черчесова наша національна команда билася за турнірні очки. Перемоги над Ганою, Румунією і Угорщиною, нічиї з Туреччиною, Бельгією і Чилі, поразки від Коста-Ріки, Катару і Кот-д'Івура - всі ці результати не мали вже ніякого значення.

Перемоги над Ганою, Румунією і Угорщиною, нічиї з Туреччиною, Бельгією і Чилі, поразки від Коста-Ріки, Катару і Кот-д'Івура - всі ці результати не мали вже ніякого значення

Перша гра на Кубку конфедерацій проти новозеландців стала справжньою перевіркою. На очах більш ніж 50000 тисяч глядачів і під пильним поглядом президента країни Володимира Путіна збірна Росії здобула перемогу. Збірна Росії відкрила рахунок під кінець третини матчу. Наші перехопили м'яч, а потім спорудили красиву атаку, в завершальній стадії якої Дмитро Полоз асистував Денису Глушакова. Майкл Боксолл хотів вибити летів у ворота м'яч, але не встиг - автогол.

У другому таймі росіяни повинні були не раз засмучувати гостей, але воротар новозеландців залишав своїх в грі. Однак на 69-й хвилині вже і воротар виявився безсилим виручити свою збірну. Федір Смолов підставив ногу під простріл з правого флангу від Олександра Самедова, і Федя не схибити по порожніх воротах. Оплески від президента Росії і ФІФА були заслуженими, як втім, і перемога нашої збірної. На жаль, розвинути такий успіх в наступних матчах не вдалося, і збірна Черчесова пройшла повз плей-офф Кубка конфедерацій.

ВІДЕО

4 місце. 11.06.16 Євро-2016. Англія-Росія 1: 1. Голи: Дайер 73 '; В. Березуцький 90 + 2

Але ж росіяни могли і зовсім пролетіти повз цього турніру. Так, так, напевно всі пам'ятають, як Фабіо Капелло буквально тягнув нашу збірну на дно: програв двічі Австрії, зіграв удома внічию з Молдовою, експериментував зі складом. Природно, керівництву РФС це не могло подобатися, і їм довелося в екстреному порядку розривати контракт з італійським фахівцем, виплативши космічну для нашого футболу суму: близько 20 млн доларів.

У критичній ситуації випало рятувати Батьківщину краще на той момент тренеру Росії Леоніду Слуцькому. 4 матчі у відборі - 4 перемоги! Перемоги, які дозволили Росії з другого місця потрапити до Франції на Чемпіонат Європи.

Сумісництво посад у клубі і збірній, можливо, перешкодило Леоніду Вікторовичу підготувати національну команду євро 2016, та й плюс травми ключових гравців порушували плани по тактиці безпосередньо перед самим турніром.

Ось і в першому матчі з Англією в центрі півзахисту грали молодий Головін і мало кому відомий Роман Нойштедтер. Перший тайм пройшов під диктовку футболістів збірної Англії. Британцям вдалося створити серію небезпечних моментів, але не реалізованими вони залишилися завдяки впевненій грі російського воротаря Ігоря Акінфєєва. По суті, тільки Акінфєєв і грав за збірну, підкреслю - грав, і тільки його можна назвати найкращим у складі збірної на турнірі у Франції. У другій половині зустрічі росіянам вдалося взяти гру в свої руки і епізодами притиснути суперника до його воріт. У завершальній стадії атак вітчизняним форвардам бракувало влучності.

На 73-й хвилині м'яч у ворота Ігоря Акінфєєва прямим ударом зі штрафного забив півзахисник збірної Англії Ерік Дайер, і тут воротар збірної, на жаль, нічого не міг зробити. Але наші хлопці не здавалися до останньої секунди, і вже в компенсований час на другій доданій хвилині Георгій Щенніков на лівому фланзі атаки навісив в штрафну, звідки в дальній кут головою замикав передачу Василь Березуцький. В той момент кожен уболівальник, який перебував перед екраном телевізора, розбудив всіх своїх сусідів, тому що емоції стримувати було нереально.

На цьому французька казка завершилась, росіяни не здобули найбільшу кількість жодної перемоги в групі, з тим і вирушили додому, а контракт із Слуцьким продовжений не був.

ВІДЕО

3 місце. 08.06.2012 Євро-2012 Росія 4: 1 Чехія. Голи: Дзагоєв 15, Широков 24, Дзагоєв 79, Павлюченко 82; Піларж 51.

Цю збірну очолював голландець Дік Адвокат, і, треба сказати, що він вселяв оптимізм перед турніром в Польщі і Україні. На відбірковому етапі росіяни програли лише словакам в гостях, при цьому здобули 7 перемог і двічі зіграли внічию.

Основним воротарем на цьому турнірі був В'ячеслав Малафєєв, незважаючи на те, що Ігор Акінфєєв на той момент повністю відновився від травми хрестоподібних зв'язок і був готовий на 100%. Відкриттям для уболівальників стала гра Алана Дзагоєва, який в матчі з чехами відвантажив два м'ячі самому Петру Чеху.

У тій зустрічі росіяни вдало ловили суперника на контратаках, та й самі чехи давали багато простору для комбінаційної гри. На 15-й хвилині матчу після передачі з правого флангу Кержаков пробив головою в штангу, однак м'яч вдало відскочив до Дзагоєва, який холоднокровно реалізував цей момент. Росіяни продовжили різноманітно атакувати і незабаром забили другий гол, його автором став Роман Широков. Хід зустрічі команда Адвоката контролювала протягом практично всіх 90 хвилин. Тільки в одному епізоді дозволили чехам реалізувати свій момент: на початку другого тайму відзначився Піларж після пасу в розріз від Мілоша Бароша. Так, прикро, але цей пропущений м'яч не зломив росіян. Вони були сильніше, могутніше за свого опонента, різноманітно атакували і зуміли ще двічі вразити ворота Чеха. У складі нашої збірної відміну Дзагоєв і Роман Павлюченко.

Після цього матчу багато футбольних експертів записали російську збірну, мало не в фаворити турніру. Але їх очікування виявилися марними: в заключному турі групового етапу російські футболісти програли Греції, а сама команда потрапила під роздачу від журналістів та вболівальників після вильоту з Євро-2012.

ВІДЕО

2 місце. 18.06.2008 Євро-2008 Росія 2: 0 Швеція. Голи: Павлюченко 24; Аршавін 50.

Зустріч, яка могла написати нову сторінку в історії вітчизняного футболу. Росіяни після ляпасу від іспанців 1: 4 зробили правильні висновки, і в наступному матчі групи обіграли з мінімальним рахунків греків.

Перед грою зі шведами розклад був такий, що збірній Росії потрібна була тільки перемога, так як шведських футболістів влаштовувала нічия, адже за додатковими показниками вони перевершували росіян.

До цієї важливої зустрічі свою дискваліфікацію відбув Андрій Аршавін, який ще у відбірковому циклі дістав червону картку і був поза грою дві зустрічі на Євро. І багато ставлячи питання: «А навіщо Гус Хіддінк бере Аршавіна, адже він дві зустрічі буде поза грою?» Здається, Гус щось знав заздалегідь.

І, природно, тренер росіян з перших хвилин включив Андрія Сергійовича до складу на гру в допомогу до Романа Павлюченко в атакуючих діях.

Швидкий пас, швидкий перехід з оборони в атаку став ключовим успіхом наших хлопців в цій зустрічі. Правда, шведи активніше почали зустріч, а росіянам на розкачку треба було двадцять хвилин, щоб відчути дух гри. На 20-ій хвилині виник перший небезпечний момент біля воріт гостей: після удару Жиркова з лінії штрафного м'яч в лічених сантиметрах пройшов повз створу. А через три хвилини Роман Павлюченко відкрив рахунок в грі. Анюков увійшов в штрафну, виконав точний пас на Романа і поцілив у дальній кут воріт Ісаксон. Після забитого гола росіяни не зменшили обертів і продовжили насідати на ворота збірної Швеції, і тільки каркас воріт врятував шведів після удару Павлюченко з декількох метрів.

Після забитого гола росіяни не зменшили обертів і продовжили насідати на ворота збірної Швеції, і тільки каркас воріт врятував шведів після удару Павлюченко з декількох метрів

А на старті другого тайму росіяни буквально прибили шведів. Андрій Аршавін відгукнувся на пас Жиркова і в падінні відправив м'яч у ворота суперника. Могли росіяни довести рахунок і до великого, однак штанга була найкращим другом воротаря Швеції, а десь не вистачало і точності в завершенні атак. 2-0 підсумок зустрічі. Росія пробилася в чвертьфінал, де на них чекала збірна Голландії, очолювана Марко ван Бастеном.

ВІДЕО

1 місце. 21.06.2008 Євро-2008 Нідерланди 1: 3 Росія. Голи: Ван Ністерлой 86; Павлюченко 56, Торбинський 112, Аршавін 116.

Гра, яка залишається до сих пір кращої в нинішній історії російського футболу. Матч, який згадують багато вболівальників, в момент невдач збірної в даний час. Матч, про який було знято не один документальний фільм. Матч, від якого біжать мурашки по шкірі при перегляді знову і знову. Матч, який зробив всю Росію ще на день найщасливішими людьми. Матч, що розлетівся на цитати, такі як: «Колодін - гармата страшна! »

Перегляд того матчу, я згадую до сих пір, хоча б тому що, в цей період часу лежав з температурою під 39.

Перед початком поєдинку в успіх наших футболістів практично ніхто не вірив. І це не дивно, адже голландці, на груповому етапі, показували найбарвистіше, майстерний футбол серед усіх учасників того пам'ятного Євро.

Хіддінк зробив тільки одну зміну в стартовому складі, в порівнянні з матчем проти шведів - на лівому фланзі Дініяр Білялетдінова змінив Іван Саєнко.

Підопічні Гуса Хіддінка заволоділи ініціативою на старті поєдинку, і Жирков змусив вступити в гру голкіпера Едвіна ван дер Сара вже на шостій хвилині прицільним пострілом зі штрафного удару. Під кінець 26-ій хвилини з-за меж штрафного з лівого ноги Орландо Енгелар пробив поруч зі штангою, а Ойєр трохи не встиг підставити ногу.

У контратаці Аршавін, отримавши передачу від Семака, з-під Ойєра закручував м'яч у дальній кут, але ван дер Сар, витягнувшись в струну, зумів кінчиками пальців перевести м'яч на кутовий. Після подачі від кутового прапорця м'яч відскочив до Колодін, який потужно пробив з 30 метрів, проте воротар збірної Нідерландів знову опинився на висоті. Відчув смак до ударів Колодін тут же «вистрілив» з ще більш дальньої дистанції - м'яч «просвистів» над поперечиною.

В самому кінці тайму невдало зіграв Колодін, під тиском Кюйта віддав м'яч на ногу ван дер Варту, який бив з 20 метрів, але Акінфєєв відвів загрозу.

Гус Хіддінк всю гру провів на ногах.

Другий тайм продовжився атаками збірної, і футбольний Бог винагородив наших хлопців. На 56-й хвилині росіяни провели гольову комбінацію. Семак перехопив в центрі поля неточну дальню передачу Ойєра і віддав м'яч Аршавіну, який віддав м'яч на лівий фланг Семак. Той одним торканням прострілив у штрафну, де набігав Павлюченко на частку секунди випередив Іоріса Матейсена і з ходу переправив м'яч в сітку - 1: 0!

У голландців мало що клеїлося попереду. Тільки дальніми ударами погрожували помаранчеві, з якими Акінфєєв справлявся.

Голландці зуміли відігратися за чотири хвилини до кінця. Подачу Снейдера зі штрафного, призначеного за гру рукою Павлюченко на своїй половині поля, чітко замкнув ван Ністелрой, який виграв верхову боротьбу у Ігнашевіча - 1: 1.

Нас чекало додатковий час. Сюжет, який відбувався в ці 30 хвилин гідний оскара.

На 2-ій хвилині овертайму Денис Колодін отримав другу жовту картку від арбітра Михеля, яка тут же перетворилася на червону. Росіяни вказали головному судді на помічника, сигналізувати про те, що м'яч встиг перетнути лицьову лінію, і словацький арбітр, порадившись з помічником, скасував другу жовту картку Колодін.

Через п'ять хвилин росіяни могли вийти вперед, удар Павлюченко струсонув поперечину воріт ван дер Саара.

На початку другого додаткового тайму Джон Хейтінга штовхнув у спину Жиркова в штрафний, але суддя не призначив одинадцятиметровий! І все ж росіяни були ближче до успіху, і домоглися свого. Торбінський з метра п'ятою «вніс» м'яч в сітку воріт голландської команди, після того як Аршавін від центральної лінії пройшов по лівому флангу і виконав навіс на дальню штангу.

Торбінський з метра п'ятою «вніс» м'яч в сітку воріт голландської команди, після того як Аршавін від центральної лінії пройшов по лівому флангу і виконав навіс на дальню штангу

Через три хвилини після гола Торбинського, Анюков, з правого флангу вводячи в гру м'яч з ауту, вкинув його в штрафну голландців, де м'яч прийняв Аршавін, пішов від захисника Голландії, і з кута воротарського потужно пробив. М'яч зачепив ногу Хейтінги, трохи змінив напрямок і залетів у ворота між ніг ван дер Сара - 3: 1!

Відігратися у команди ван Бастена часу не вистачило. Перемога російської збірної, після якої вся Росія гуляла до ранку, і на кілька років змусила повірити в існування російського футболу!