(098)4-63-63-63

Троянди на татамі

1. Матеріали по темі

Амурські каратисти взяли 20 золотих медалей на чемпіонаті області

На татамі виходили юні каратисти з Іванівки, Тамбовки, Костянтинівки, Екатеринославка, Козьмодемьяновкі і ще майже з двох десятків амурських поселень. Такі масовість і географія обласних змагань головам інших спортивних федерацій навіть не снилися.

За 135 кубків і така ж кількість медалей боролися хлопчики і дівчатка, юнаки і дівчата, чоловіки і жінки. Переможці та призери визначалися не тільки в куміте (боях), а й в ката (демонстрація техніки в поєдинку з уявним супротивником) і тамешиварі (розбивання дощок різними частинами тіла). Як завжди, навіть нагороди найвищого ґатунку в скарбничку нашої команди опускали не самі благовещенци. Переможців дали Білогірськ, Вільний, Райчихинск, Завітінський, Прогрес, Новобурейський. І це при тому, що їх суперниками були каратисти з Благовещенська, Іркутська, Хабаровська, Біробіджана, Нерюнгрі і інших міст Далекого Сходу.

Восьмирічний белогорец Коля Сон займається кіокушинкай карате всього другий рік, але це не завадило йому стати найсильнішим у своїй віковій групі в змаганнях по ката. Виявилося, що завойований кубок - не перший в його спортивній колекції. Чим конкретно притягнув юного чемпіона цей вид спорту, Коля пояснити не зміг. «Подобається», - просто зізнався хлопчик.

Серед спортсменок 12-13 років не важче 40 кілограмів перемогла Ольга Солміна з Новобурейський.

- Я вперше брала участь в першості області і відразу зайняла перше місце, - розповіла спортсменка. - Дуже задоволена. Буду ходити на карате і далі. Заняття дали мені силу, спритність, впевненість в собі і здоров'я. Я стала набагато менше хворіти.

Родзинкою змагань серед чоловіків по тамешиварі стала участь в них директора АРККК Анатолія Фесенко. Хоча через два тижні він справить 50-річний ювілей, дощок відомий політик і спортсмен наламав чимало. Однак в суперечці з молодими каратистами Анатолій Віталійович здобув лише бурхливі глядацькі оплески. Чемпіонат області по тамешиварі проводився вперше, його першим переможцем став Благовіщенський тренер Євген Кацан.

У змаганнях з куміте особливо успішно господарі татамі виступили в чемпіонаті, де змагалися дорослі каратисти. Чемпіонами стали Ганна Ушакова і Дарина Нахайчук у жінок, Максим Посадовський, Саак Бадасян, Артем Воропаєв, Леонід Горопашний - у чоловіків. Кращим тренером чемпіонату названий Абдурашид Раджабов з Благовещенська.

Друге місце за кількістю завойованих медалей зайняли спортсмени Єврейської автономної області.

- Чемпіонат та першість Амурської області пройшли в 19-й раз, і у всіх 19 ми брали участь, -зазначив їх керівник Олександр Попов. - По-перше, тому, що це дуже представницькі та сильні за складом учасників змагання. Відмінна школа для підвищення майстерності спортсмена. І проводяться вони, як завжди, на найвищому рівні.

Переможці та призери турніру у всіх вікових групах та вагових категоріях нагороджені кубками, медалями та грамотами. А дівчаткам, дівчатам і жінкам за давньою традицією вручили ще й по шикарній троянді.

Три медалі з Белграда

Золотих нагород в скарбничці амурської команди напевно було б більше, виступай в обласних змаганнях Анастасія Крюкова, Дмитро Ляхович та Володимир Беленіно. Але вони в цей час захищали спортивну честь Приамур'я і всієї Росії на першості Європи в Белграді. Захистили гідно - всі троє повертаються в Благовєщенськ з медалями.

Дві з них найвищого ґатунку, їх у віковій групі 14-15 років завоювали Анастасія Крюкова і Дмитро Ляхович. Серед спортсменів 16-17 років срібним призером став Володимир Беленіно. Всіх медалістів тренує Олексій Тищенко.

Матеріали по темі

Масштаб «космічного» турніру з карате в Циолковском здивував Дмитра Рогозіна 20.05.2019, 19:14 Медійний каратист Макс Дедик дасть в Благовєщенськ майстер-клас і прийме іспит на кольорові пояси 30.04.2019, 9:52 Каратисти з Амурської області взяли п'ять нагород на міжнародному турнірі в Японії 09.04.2019, 12:38 Дев'ятирічний хлопчик з Приамур'я поставив рекорд на всеросійському турнірі з карате 19.03.2019, 16:25 Тиндінского каратисти привезли медалі з всеросійського чемпіонату 09.05.2018, 12:17 Три амурських каратиста стали чемпіонами Росії 17.04.2018, 18:16 Амурські каратисти привезли шість золотих медалей з далекосхідного чемпіонату 16.11.2017, 15:10 Благовещенские каратисти привезли три золота з чемпіонату в Китаї 04.10.2017, 19:19 Від кудо до айкідо: в Благовєщенську пройшов фестиваль бойових єдиноборств. Фоторепортаж 09.04.2017, 18:15 Хто на татамі всіх сильніше 08.04.2017, 18:27 Свободненци і благовещенци стали кращими самбістами Далекого Сходу 28.03.2017, 14:15