Туга зелена. Огляд 4-го туру чемпіонату Іспанії

7. Голи туру
    8. цифра туру
    9. Таблиця

подія туру

Раніше сумно було Кріштіану Роналду, тепер засумував і Жозе Моуріньйо . «Зараз у мене немає команди, і в цьому я винен сам. Ми провели огидний матч, поразка цілком заслужене », - визнав головний тренер «Реал Мадрида» після поразки на «Рамон Санчес Пісхуан» з рахунком 0: 1. «Севілья» відкрила рахунок вже на другій хвилині, коли влетів у штрафну Троховскі з літа вколотив м'яч під поперечину після навісу з кутового від Ракитича, який 90 хвилин бився мало ні з більшою самовіддачею, ніж всі суперники, разом узяті. «З таким бажанням і агресивністю моя команда грала в цьому сезоні тільки проти« Барселони »і більше ніде», - продовжив самобичування на прес-конференції Моурінью.

Заодно португальський тренер розкритикував футбольні правила, що дозволяють робити лише по три заміни. «Я хотів замінити в перерві сім чоловік», - зізнався Моурінью. В результаті п'ятеро футболістів отримали шанс на реабілітацію, а замість Озіла і Ді Марії вийшли Модріч і Бензема, з якими «Мадрид» заграв краще, але не набагато. Контратаки «Севільї» виглядали не менш небезпечно, ніж спроби грали в зеленому мадридців врятувати матч, і «Севілья», яка програла два минулих домашні матчі проти «Реал Мадрида» з однаковим рахунком 2: 6, відстояла перемогу і покидала стадіон під рев захоплення червоно білої інчади. «Мадрид» відстав від «Барси» на 8 очок - такий відрив від лідера чемпіонату «Реалу» ще не вдавалося відігравати ніколи в історії. З іншого боку, в інших таких випадках у «Мадрида» зазвичай було куди менше часу на відіграш, ніж зараз (34 туру).

розгром туру

Минулу Ла Лігу «Барселона» програла в Хетафе і Памплоні, а зараз взяла там по три очки в перших же виїздах чемпіонату. Суботній матч в Хетафе представлявся для «Барси» важким випробуванням - мало того, що «синенькі» відмінно вміють грати вдома проти грандів, так до того ж Андрес Іньєста і Алексіс Санчес повернулися зі збірних з травмами, Жорді Альба застудився, не в змозі був грати Дані Алвес , а Ліонель Мессі і Хав'єр Маскерано мало не добу добиралися з Південної Америки - і Тіто Віланова вважав за краще залишити обох аргентинців в запасі.

В результаті в стартовому складі каталонців в Хетафе вийшли 10 вихованців Ла Масіі, але при цьому рахунок відкрив 11-й гравець "Барси" - лівий захисник Адріано, який відзначився голом у другій грі поспіль. При Гвардіолі матчі відразу після ігор збірної були ахіллесовою п'ятою каталонців, в Хетафе ж «Барселона» показувала досить пристойну гру - на порядок краще, ніж зазвичай. Нарешті відновився від травми Тіаго Алькантара був одним з кращих на полі; грав неправдиву «девяку» Сеск Фабрегас віддав дві гольові передачі; вийшов на заміну на півгодинки Мессі встиг забити два голи; а при рахунку 3: 0 м'яч після торкання від Адріано влучив у голову Маскерано і від неї в ворота, але в барселонські. Втім, що вийшов на заміну третім Давид Вілья швиденько відновив великий рахунок на табло і присвятив гол своєму третьому дитині, який не бачив татів гол за досить поважної причини - він народиться тільки в лютому. Ложкою дьогтю для «Барселони» стала лише чергова травма Пуйоля - грав в захисній масці через перелом вилиці капітану каталонців пошкодили коліно і Карлес вибув з ладу на 4-6 тижнів, тобто не зіграє не тільки зі «Спартаком», а й з «Реал Мадридом» 7 жовтня.

рекорд туру

футболістів «Малаги» вже можна називати головними героями старту іспанського сезону. Їх відповіддю на борги із зарплати, сумні перспективи клубу і масовий відхід одноклубників стала відмінна гра: мало того, що команда Мануеля Пеллегріні впевнено пройшла «Панатінаїкос» в кваліфікації Ліги чемпіонів (тим самим забезпечивши поповнення клубного бюджету на 8,5 млн євро), так до того ж «Малага» видала краще за всю свою історію початок чемпіонату: 10 очок в 4 турах! Щоб «анчоуси» мали більше часу на підготовку до гри з «Зенітом», матч «Малага» - «Леванте» був призначений найпершим в турі - на 16 годину суботи (на день пізніше «Зеніту», якому надали небачену для Іспанії поблажку в вигляді перенесення гри на п'ятницю), але ранній час проведення матчу тільки розлютило Мануеля Пеллегріні. «О четвертій годині дня не можна грати ні в Малазі, ні в Севільї», - заявив чилійський тренер, маючи на увазі занадто високу температуру в Андалусії.

Втім, тридцятиградусна спека не стала проблемою для самого зоряного новачка «Малаги» Хав'єра Савіоли. Екс-форвард «Барси» і «Мадрида» відкрив рахунок після передачі з глибини поля на межі офсайду від Іско, а потім Савіола організував і другий м'яч, розрізавши оборону «жаб» відмінним пасом на Хоакіна. Для цього 31-річного хавбека гол в ворота «Леванте» став 49-м в Ла Лізі, причому в кожному з 12 останніх сезонів Хоакін забивав як мінімум по одному м'ячу. (В чемпіонаті Росії, до речі, рекорд за цим показником належить Валерію Єсипова, забиває в 13 чемпіонатах поспіль.) Між двома голами «Малаги» «Леванте» встиг огризнутися м'ячем у виконанні Мічела на першій хвилині другого тайму, а на 87-й хвилині « Малага »залишилася в меншості через вилучення правого захисника Серхіо Санчеса. Але перемогу «анчоуси» заслужили сповна - вони домінували всю гру, перевершили «Леванте» за всіма основними статистичними показниками, і в компенсований час довели рахунок до 3: 1. Свій дебютний гол в Ла Лізі забив 22-річний кантерано «Малаги» Франсіско Портільо, дивовижним ударом з льоту з відскоком від землі вколотив м'яч у саму «дев'ятку».

триллер туру

У Каталонії не так жарко, як в Андалусії, і «Еспаньол» на пару з «Атлетиком» видали недільним полуднем бадьору веселу гру з трьома забитими м'ячами в кожні ворота. Перший гол в матчі, у виконанні півзахисника «Еспаньола» Хаві Лопеса, став для «папуг» 100-м, забитим на стадіоні «Корнелья Ель Прат» . Для сотні голів в рідних стінах «папугам» потрібно було провести 65 матчів у чемпіонаті і Кубку країни протягом трьох повних сезонів і ще двох матчів. Кращим бомбардиром стадіону «Корнелья» є з 17 голами давно втік в Італію Пабло Освальдо, а другу сотню голів на «Корнельї» відкрив плеймейкер Жоан Верду, на рахунку якого зараз 122 матчі і 16 голів за «Еспаньол», і обидва показники є рекордними для діючих футболістів барселонського клубу.

На перерву команди пішли за рахунку 2: 0, а операція з порятунку «Атлетика» почалася на 56-й хвилині з гола Адуріс, головою в височенному стрибку переправив м'яч в сітку після подачі зі штрафного від Ібаі Гомеса. За 20 хвилин до кінця гри Марсело Б'єлса, нарешті, вперше в цьому сезоні випустив на поле Фернандо Льоренте, і чемпіон світу і Європи забив гол рівно через одну хвилину. «Еспаньол» знову вийшов вперед на 80-й хвилині завдяки удару Самюель Лонго, але орендований у «Інтера» форвард так далеко втік до глядачів святкувати свій перший в Ла Лізі гол, що ... отримав за це другу жовту картку і видалення. І замість Лонго героєм матчу став Адуріс, який забив свій другий м'яч на 84-й хвилині відмінним ударом: баск знаходився спиною до воріт і високо піднятою ногою вколотив м'яч у ворота після відчайдушного навісу з самої кромки поля від Сусаети - 3: 3!

Але і це ще не все - в час, що залишився Маурісіо Почеттіно (самий часто віддалявся футболіст в історії «Еспаньола») заробив ще одне видалення в якості тренера, а «Еспаньол» вже без Почеттіно на лавці трохи не вийшов вперед знову, коли Ірайсос понісся за межі своєї штрафної. Рятувати баскська батьківщину довелося Аморебьета дуже жорстким фолом, але суддя був милостивий до «Атлетіко» і обмежився попередженням і штрафним ударом, забити з якого «папугам» не вдалося. А поки вболівальники «Еспаньола» матюкають арбітра в найвишуканіших виразах на іспанською та каталонською мовами, їх команда опустилася на 19-ту сходинку турнірної таблиці.

курйоз туру

Голи з нічого можуть виникати і без участі Віктора Вальдеса. Капітан «Гранади» Дієго Майнц просто подарував гол дорогим гостям з Ла-Коруньї, ніяково відпасував м'яч в сторону воротаря . В результаті форвард «Депортіво» Нелсон Олівейра закотив м'яч у порожні ворота за частку секунди до того, як його удар накрили б сам Майнц або голкіпер. Відіграти курйозний м'яч «Гранада» змогла лише під завісу матчу, коли рахунок зрівняв Флоро Флорес - приблизно стонадцатий орендований «Гранадою» у Удінезе »гравець.

тенденція

Французький новачок «Валенсії» Алі Сіссоко , Напередодні потішило іспанців заявою про те, що «лос чес» знаходяться на одному рівні з «Барселоною» і «Мадридом», приніс «Валенсії» довгоочікувану першу перемогу в чемпіонаті. Так довго чекати її довелося багато в чому тому, що вже в першому і третьому турах «Валенсія» якраз і грала з «Барсою» і «Реалом». Але це була не єдина причина невдач - команда Маурісіо Пеллегріно занадто рано кинула боротися в матчі другого туру проти «Депортіво», і здавався комфортним рахунок 3: 1 швидко перетворився в 3: 3, а в минулу суботу «Валенсія» змогла порадувати своїх уболівальників результатом , але ніяк не грою.

Валенсійці виглядали в центрі поля не краща «Сельти», поступилися гостям у володінні м'ячем, а також виявилися гіршими за новачків Ла Ліги за кількістю ударів по воротах і заробленим кутовим. На швидкий гол Фегулі галісійці відповіли м'ячем, забитим на 16-й хвилині аргентинським захисником «Сельти» Кабралем. Спочатку м'яч був помилково записаний на рахунок датського півзахисника Крона-Делі, одного з головних відкриттів Євро-2012, якого «Сельта» пощастило роздобути влітку лише за один мільйон євро, але Крон-Делі в тому епізоді лупив по м'ячу, коли той вже перетнув лінію воріт. Відповісти на гол «Валенсії» довгий час не виходило, особливо незрозуміло виглядав Дані Пареха, але в підсумку, за старою доброю традицією, «Валенсію» врятувала активність по лівому флангу, де новачки команди Алі Сіссоко і Хонатан Вієра відпалювали в кращих традиціях Жеремі Матьє та Жорді Альби. Екс-захисник «Ліона» Алі Сіссоко і приніс «лос чес» перемогу, метрів з 12 пробив головою, як з гармати. У підсумку - 2: 1, але з такою грою, як в суботу, у «Валенсії» не буде ніяких шансів у виїзному матчі проти «Баварії».

Голи туру

Найкрасивішими голами в цьому турі виявлялися останні в матчах. Портільо відмінним ударом поставив знак оклику в перемозі «Малаги» над «Леванте», а в матчі «Еспаньол» - «Атлетик» краше всіх був гол номер шість - за авторством Аріса Адуріца.

цифра туру

Ікер Касільяс , Рекордсмен збірної Іспанії за кількістю зіграних матчів (140), до 31 року увійшов до трійки кращих в історії футболістів за кількістю ігор за «Реал Мадрид». Матч в Севільї став для Ікера 461-му за «Мадрид» - стільки ж ігор у футболці королівського клубу встиг провести форвард 1970-80-их років Сантільяна. Попереду Касільяса тепер тільки форвард Рауль (550 матчів за «Реал») і захищав кольори «Мадрида» в 1983-2001 роках захисник Маноло Санчіс (523 гри).