(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Україна гідно програла США

Українці не змогли протистояти Америці / fiba.com

На поєдинок з командою США українські баскетболісти виходили прекрасно розуміючи, що для виходу в наступний раунд потрібно зробити, як мінімум, диво - переграти діючих чемпіонів світу.

Фрателло, який перед матчем тепло привітав більшу частину американської делегації, виставив звичну п'ятірку з одним лише зміною, в порівнянні з двома попередніми матчами: Натяжко в старті замінив Кравцов. Мабуть, «коуч», який на одній з прес-конференцій висловив упевненість в тому, що Слава свого останнього слова в НБА ще не сказав, дав шанс українському центровому проявити себе в поєдинку з кращими представниками баскетбольного світу. Кржіжевскі був вірний собі, відрядивши на паркет все тих же Ірвінга, Каррі, Хардена, Фаріда і Девіса, які весь турнір з'являються на паркеті з перших хвилин.

Хто б міг подумати, але Україна зі старту дала зрозуміти, що зіркових опонентів ні краплі не боїться, захопивши перевагу з перших хвилин. Особливо старався ніхто інший, як Слава Кравцов, який набрав швидкі 7 пунктів, які дозволили команді Фрателло вести в рахунку впродовж усієї стартової чверті. Наші баскетболісти грали гранично уважно, не робили поспішних рішень і навіть вигравали підбір, що, після начисто програного щита новозеландцам, виглядало справжнім одкровенням! Таким чином, українська збірна здобула перемогу в першому періоді, перегравши діючих чемпіонів світу 19:14.

У дебюті другого періоду «зірково-смугасті» почали рухатися, а головне рухати м'яч, помітно жвавіше, що анітрохи не збентежило українську команду. Натяжко, який змінив Кравцова в кінцівці першого періоду, спочатку на чужому щиті справдешній розібрався з Казінс, а після - чудово відзахищався проти габаритного опонента вже в своїй трисекундній. Суперник продовжував набирати обертів, напористо захажівая в нашу трьохсекундну, і частіше заряджаючи з-за дуги. До слова, саме кидком з дальньої дистанції американцям вдалося вперше в цьому матчі вийти вперед - Каррі був точний, зробивши рахунок 27:30 на користь нашої команди. Вийти в лідери американцям вдалося лише за 4 хвилини до великої перерви. Не дивлячись на те, що американці до кінця другого періоду зуміли збільшити перевагу вже до 12 балів, настрій команди Фрателло приємно дивував. Було видно, що наставник зумів підібрати потрібні слова для своїх підопічних, які в першу чергу зуміли максимально, наскільки це можливо, не давати набирати легкі очки «великим» команди США Девісу, Фаріду і Казінс. Незважаючи на це, повторити досягнення турецької команди і виграти половину нашим не вдалося - 32:44 за США.

Після перерви гра проходила в тому ж ключі, що і в другому періоді: баскетболісти Dream Team раз по раз проникали «в фарбу», в результаті чого левова частка епізодів закінчувалася персональними зауваженнями для наших баскетболістів. При цьому в швидкі відриви команда США тікала вкрай рідко. Українці ж відповідали точними «далекими» від Джетера і напористою грою під чужим щитом Кравцова і Зайцева, якій ой як не вистачало в поєдинку з Новою Зеландією. На заключний перерву команди пішли при дефіциті України в 18 пунктів.

Заключна чверть була формальністю. Підопічні Кржіжевскі, звичайно ж, здобуту перевагу і не думали розбазарювати і лише плавно збільшували гандикап. Українська збірна, дограючи дебютний ЧС, здавалося, просто насолоджувалася грою проти кращих баскетбольного світу цього, намагаючись не впасти в бруд обличчям. Це команді Фрателло вдалося: провівши відмінний перший період, в якому команда США, як здалося, ще не зовсім прокинулася, в решти матчу Україна наздоганяла, але наздоганяла гідно. Мішула забив-таки американцям «треху», Липовий гідно захищався проти вибухових захисників американської команди, Джетер закинув більше десятки співвітчизникам, а Кравцов зумів себе, як слід, «продати». Адже ніхто не сумнівається, що за молодою українською командою в цьому матчі спостерігало безліч скаутів?

Відзначимо, що в цьому матчі на паркеті у нашої команди побували абсолютно все баскетболісти: Фрателло надав три з половиною хвилини ігрового часу Пустовіт, який весь ЧС просидів в резерві, і кілька секунд травмованому Сергій Гладир.

Збірна України завершила виступ на ЧС поразкою, однак поразка це було дуже повчальним, адже де, як не в поєдинку з командою США можна набратися безцінного досвіду.

Філіп БУРИЙ

Чемпіонат світу. Група С

Україна - США - 71:95 (19:14, 13:30, 22:25 17:26)

Україна: Кравцов (15), Джетер (13), Зайцев (11), Забірченко (7), Мішула (6 + 4 передачі), Липовий (6), Натяжко (6), Корнієнко (4 + 6 підборів), Михайлюк ( 3), Гладир, Пустовий, Пустозвонов.

США: Харден (17 + 5 передач), Каррі (14), Девіс (12 + 6 підбирань), Ірвінг (11 + 6 передач + 4 перехоплення), Казінс (11), Фарід (10 + 8 підбирань + 2 блок-шоти ), Томпсон (7 + 5 підборів + 4 передачі + 2 блок-шота), дерозал (5), Роуз (4 + 4 передачі), Гей (2), Пламлі (2), Драммонд.

Адже ніхто не сумнівається, що за молодою українською командою в цьому матчі спостерігало безліч скаутів?