(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Уроки грецької для Базаревіч

ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ. 1/4 фіналу. ГРЕЦІЯ - РОСІЯ - 69:74

Показавши далеко не кращий баскетбол, особливо в першій половині матчу, збірна Росії все-таки змусила Грецію відбути з Євробаскету геть. У півфіналі нас чекає зустріч з Сербією , Вже обіграв на цьому турнірі, але сподіватися, що вона буде схожа на що трапилася в групі, не варто.

"Ви хотіли, щоб у нас кожна перемога була як з хорватами, по 20 очок?" - запитав після чвертьфіналу президент РФБ Андрій Кириленко . Звичайно, всі хотіли б. Але розраховувати на це не варто. Та й за логікою речей нам в цей момент потрібен був саме такий матч.

ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ

Андрій Воронцевіча (зліва) і Тимофій МІЗКІВ. фото AFP

РІЗНІ ПЕРЕМОГИ

Перемог у команди Сергія Базаревіч в Стамбулі було вже п'ять, різних за драматургії і змістом гри. Для команди, як і раніше росте і будується, кожна була необхідна по-своєму. Над Туреччиною - нервова, дуже емоційна. Здобута на везіння в кінцівці вкрай метушливого, навіть сумбурного стартового матчу. Красивою і впевненою можна було назвати гру жодної з команд, але удача посміхнулася росіянам. Над Сербією - несподівана. Росіяни зуміли приголомшити суперника в першій половині, здивували і роззброїли. І не дали як слід схаменутися до кінця гри, коли міняти щось було вже пізно.

Над Бельгією і Великобританією - трудові. Здобуті без блиску, часом навіть в очах гравців, без зовнішнього лиску і шику. Немов важка, але необхідна робота, яку треба виконати саме в цей день. Просто тому, що іншого не дано. Над Хорватією - відчайдушна, хвацька. Здобута в веселому матчі з опонентом, який грає сам і щедро дає іншим. Як франт-аристократ гуляє у веселій компанії, а потім раптом виявляє, що прогуляв всі без залишку і зараз з нього знімуть останній костюм-трійку.

Було у нас і поразки від Латвії , Коли збірна зіграла зразково-показову першу половину, а потім з тріском провалилася в другій, упустивши момент, коли тверду землю під ногами змінили хиткі піски, затягнувшись з головою. Але з кожною зіграною зустрічі можна було витягти свій урок. А ось успіху, вирваного у опонента разом з руками, коли для перемоги потрібно в буквальному сенсі переломити гру, навпіл або в якихось інших пропорціях, у нас не було. А в послужному списку зрілої команди така зобов'язана бути присутнім. І тепер вона у збірної Росії є.

І тепер вона у збірної Росії є

Головний тренер збірної Росії Сергій Базаревіч. фото AFP

ГРЕЦЬКІ ФОКУСИ

Мабуть, вперше на нинішньому турнірі Базаревіч і його команду хтось зміг здивувати в дебюті. Бомба з дистанції від Слукаса на перших секундах була передбачувана, а ось далі росіян немов накрило ударною хвилею. І до перерви вони були немов контужений - а греки, крім того, що за традицією проламував під кільце і забивали вірні м'ячі, припасли кілька тузів у рукаві.

Вони, як справжній фокусник, примудрялися в атаці рухати м'яч так, що наші постійно не встигали розібрати гравців і в кінці слідував кидок без опору. перекрили кисень шведу , Якому у другій чверті довелося присісти на лавку. І зовсім засмутили напад суперника. Як сказав Кириленко, "вийшли з завданням не дати нам грати". Спантеличені російські баскетболісти намагалися інші варіанти, моментами екстремально-експериментальні. І часто втрачали м'яч, а суперники моментально карали швидким відривом. Після ривка 9: 0 за п'ять з хвостиком хвилин до перерви ми горіли "-13". Повітряної гри, показаної в минулому матчі, не було і в помині.

- Ми не важливо і нападали, і захищалися, - сказав після гри Базаревич. - Вперше на турнірі стартову половину провели о восьмій гравців. Матч невдало складався, і я якось не знайшов рішень. Ми пробували, але працювало не дуже. Це навіть не про баскетбол, а про якесь подолання.

Але незважаючи на всі помилки і промахи росіян, які раз у раз примушували хитати головою і сплескувати руками, відчуття похорону збірної не було. Особливо при погляді на табло - Кириленко, за його словами, думав, що до перерви ми будемо відставати на всі 20 очок, а на ділі залишилося тільки шість, при цьому Росія непомітно виграла другу чверть. І дивлячись в протокол, було нескладно помітити, що Греція грає майже зовсім без замін.

На це в перерві звернув увагу і Базаревич, вносячи корективи в гру команди. Складові успіху в другій половині були простими, як компоненти класичного коктейлю: відродився Швед, до якого був застосований "тренерський magic", і його 22 очка за 20 хвилин, відмінна гра на підборах Воронцевіча і Мозгова , Налагоджене командна взаємодія в обороні, втомлені лідери греків. Змішати, але не збовтувати. А замість оливки - потрапляння Хвостова в кінцівці, яке дало супернику шансу зачепитися. Все-таки вп'ятьох такі матчі не виграються. Хоча задум збірної Греції був настільки зухвалим, що цілком міг і спрацювати.

Хоча задум збірної Греції був настільки зухвалим, що цілком міг і спрацювати

У півфіналі Євробаскету росіяни зіграють з Сербією. фото AFP

БОНУС ВІД КИРИЛЕНКО

Винесені з чвертьфіналу уроки неодмінно поповнять тренерський арсенал Базаревіч і дозволять команді ще трохи підрости. А доросла вона вже не багато не мало до півфіналу Євробаскету.

- Здорово грати, коли все виходить, - зазначив Кириленко. - Але в такий момент, коли не йде, суперник тисне, в'яже тебе, видно, що команда росте. І в потрібний час може зібратися. Ось після таких ігор відчуваєш, що хлопці роблять серйозні кроки вперед. Для них це визначальна перемога.

Інформацію про неї потрібно якомога швидше переробити і розкласти по поличках - вже в п'ятницю ми маємо переекзаменування у Сербії. І на цей раз варіант "ми підійшли з-за рогу" не спрацює. Коли граєш з одним суперником втретє за місяць, розраховувати на ефект несподіванки не варто. Серби на цьому турнірі діють непомітно, зате ефективно. Вони перемогли всіх суперників, крім Росії, і в п'ятницю мають намір, як сказав їхній тренер Саша Джорджевіч, "виправити помилки".

І все-таки здорово, що національна команда вже виконала план президента федерації і далі "кожна гра - бонус". Цих бонусів вже точно буде два, і до п'єдесталу нам залишилася лише одна перемога. Але для повного, всепоглинаючого щастя краще, звичайно, дві.

Євробаскет-2017. Сітка плей-офф. Фото "СЕ"

Ви хотіли, щоб у нас кожна перемога була як з хорватами, по 20 очок?