Интернет-магазин спортивной одежды и обуви

Все для экстремальных видов спорта и активного отдыха: сноубординг, кайтсерфинг, виндсерфинг, дайвинг, гидроодежда, спортивная одежда, очки, маски и многое другое…
 • Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю


  Ushqimi Bubnovsky S.M. për trajtimin e artritit. këshilla të dobishme të Dr Bubnovsky S.M.

  1. Këshilla të mira për produktet
  2. Çfarë Dr Bubnovsky S.M. këshillon të shpërbëhet

  tabela e përmbajtjes

  rreth ngrënies së mishit dhe ditëve të agjërimit rreth ngrënies së mishit dhe ditëve të agjërimit

  këshilla të dobishme të Dr Bubnovsky S.M.

  çfarë Bubnovsky S.M. këshillon të shpërbëhet

  Dietë antiarthritic Bubnovsky S.M. tërheqëse sepse nuk është tepër e rreptë. Por - efektive dhe të përballueshme. Në një kohë, ajo ndihmoi Sergej Mikhailovich të hidhnin paterica dhe të ngriheshin. Natyrisht, i kombinuar me stërvitjen.

  Për të luftuar artritin, përveç kryerjes së stërvitjeve të dakorduara me mjekun tuaj, është e nevojshme edhe ushqimi i duhur. Rreth komponentit të parë të fitores mbi sëmundjen mund të lexohet në përzgjedhjen e materialeve "Metoda Bubnovsky SM" Rreth e dyta - në material " Diet Arthritis ".

  Për respektimin e kufizimeve ushqyese të nevojshme në artikull, gjithçka është shkruar në detaje të mjaftueshme dhe të arritshme. Pa kënaqësi të kuzhinës. A është e nevojshme atëherë, ju kërkoni, që të ktheheni në këtë temë?

  Nëse ka një mundësi për të gjetur mendimin e një specialisti për këtë çështje - praktikë, ndoshta ka një kuptim në të. Kjo është Dr. med., Profesor Bubnovsky Sergej Mikhailovich.

  Ai arriti të përballonte jo vetëm problemet e tij në sistemin musculoskeletal, të marra pas një aksidenti, por edhe për të krijuar një teknikë rehabilitimi për të tjerët. Çfarë përfshihet në listën e tij të rekomandimeve për përputhshmërinë me dietën?

  Së pari, mungesa e një ndalimi të plotë për përdorimin e mishit të impresionuar. Është e domosdoshme të hiqni vetëm biftek, proshutë dhe derivatet e tyre nga tryeza. Për sa i përket përdorimit të shpendëve, për shembull, nuk ka tabu. Lepuri ose qengji i rekomanduar. Jo shpesh dhe domosdoshmërisht në kombinim me perimet dhe bimët.

  Përveç kësaj, pas trajnimit fizik terapeutik në qendër të kinesiterapisë, Bubnovsky S.M. pacientët e tij këshillohen fuqimisht të përdorin ushqime proteinike. Qëllimi është të ndihmojë trupin të shërohet dhe të ndërtojë indet e muskujve pas një stërvitje. Duhet të ndikojë në enët dhe kapilarët duke siguruar ushqimin e nyjeve dhe evakuimin e skorjeve.

  Ditët e shkarkimit, kaq të njohura në shumë dieta, nuk lanë pa kujdes dhe Sergej Mikhailovich. Ai rekomandon që të kalojnë vetëm një ditë në javë në çdo produkt - kefir, hikërror ose qull oriz. Por sigurohuni që të kombinoni këtë me përdorimin e përsëritur të dushit të kontrastit, hidromasazhit ose sauna .

  Të dashuruar me qumësht Bubnovsky S.M. këshillon t'i përdorë ato veçmas nga proteinat e kafshëve - peshqit e së njëjtës mish. Ka një kufizim këtu - duhet të jenë vetëm produktet e qumështit pa mbushëse shtesë, të cilat gjenden mjaft shpesh në kohën tonë.

  Këshilla të mira për produktet

  • zëvendësoni ushqimin e konservuar të freskët, të skuqur - të zier ose të zier;

  • eliminuar nga dieta dominuese e produkteve ëmbëltore - buns, pancakes, pies, etj;

  • për të siguruar prevalencën e perimeve të freskëta dhe zarzavate në menunë e përditshme. Për thithjen e tyre më të mirë, përdorni aplikimin e vajit vegjetal të papërfunduar.

  • për t'i kushtuar vëmendje më serioze cilësive shëruese të lakrës - kjo adsorbent më e fortë e llojeve të ndryshme të toksinave.

  • hani drithëra çdo ditë për mëngjes dhe i ndryshoni ato. Një shpjegim për këtë, në shikim të parë, rekomandime të çuditshme mund të gjenden në artikullin " Kush është i mirë për bollgur? ".

  Çfarë Dr Bubnovsky S.M. këshillon të shpërbëhet

  • përpiquni të heqni sa më shpejt përdorimin e duhanit dhe pijeve alkoolike;

  • nga mjalti në tryezë lë vetëm mjaltë dhe fruta;

  • vëllimi i ujit të dehur në ditë për të sjellë deri në tre litra. Përdoreni më mirë para ngrënies. Mos harroni se për nyjet çaji jeshil është shumë më i dobishëm se çaji jeshil ose kafe;

  • mos hani para gjumit;

  • mos bëni meze mes ushqimeve kryesore. Ata duhet të jenë vetëm tre me një interval prej pesë deri në gjashtë orë.

  Sipas S.M. Bubnovsky "Hidhni gjunjët. Çfarë duhet të bëni".

  në përmbajtje

  A është e nevojshme atëherë, ju kërkoni, që të ktheheni në këtë temë?
  Çfarë përfshihet në listën e tij të rekomandimeve për përputhshmërinë me dietën?

  Каталог

  Категории товаров

  Новости

  Прыжки на скакалке
  Желаете сбросить лишние килограммы и укрепить мышцы? Причем хотите добиться результата в короткий срок? Выход есть! В ваших стремлениях вам помогут прыжки на скакалке. Мало того что это очень легко и

  Прыжки на батуте - как бизнес. История развития в России и некоторые факты.
  Подготовлено: "ЗВЕЗДА-ЦЕНТР", i Star, г. Москва www.batut.istar.su   Прыжки на батуте, как бизнес в Российской Федерации, начинает свою историю примерно в середине первого десятилетия начала двухтысячных

  Прыжки на скакалке
  При тотальной нехватке времени в современной жизни не каждый может выделить несколько часов для посещения фитнес центра. Поэтому в борьбе с лишним весом на помощь приходит скакалка. Скакалка для похудения

  Прыжки на скакалке
  Прыжки на скакалке помогают постоянно держать себя в тонусе и прекрасной физической форме. Вопреки распространённому мнению, они популярны не только у девушек. В своих тренировках скакалку используют

  Прыжки с выпадом в сторону
  Прыжки с выпадом в сторону - скользящие прыжки вдоль плоскости туловища, развивающие боковые мышцы ног (латеральные мышцы бедра) и поясницу. Поясница тренируется за счет наклонов вниз. Спина должна быть

  Прыжки от Целлюлита на скакалке. Зачем: 8-пунктов в роли ответа.
  Знакомая нам с детства «прыгалка» способна заменить многие тренажеры и даже курсы массажа! Думаете реально совместить в одном занятии активный расход калорий, массаж проблемных зон и избавление от целлюлита,

  Прыжки на скакалке для начинающих. Советы и рекомендации. Польза, основные, упражнения, противопоказания, похудения
  В детстве прыжки со скакалкой являются популярным развлечением. Девочки и мальчики упражняются с инвентарем, прыгая на одной или двух ногах, скрещивая руки, продвигаясь в различных направлениях. Польза

  Сборная России по прыжкам в воду выиграла две медали на Олимпиаде
    ЛОНДОН, 12 июл - РИА Новости, Вероника Гибадиева. Российская сборная по прыжкам в воду, одержав одну победу, завоевала две медали на Олимпийских играх в Лондоне. Обе медали были выиграны россиянами

  Игры прыжки в воду с вышки, трамплина
  Прыжки в воду с вышек и трамплинов Краткое содержание статьи: Прыжки в воду с огромной высоты становятся все более популярными. Множество зрителей готовы ради такого экстрима собраться возле экранов

  Прыжки в воду в Пензе - дайвинг, федерация, сайт
  Дайвинг один из подвидов прыжков в воду Краткое содержание статьи: Прыжки в воду это водный вид спорта, который заложил свою историю еще в древние времена. Еще по памятникам можно понять то, что прыжки

  Контакты:

  Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  ТЦ "Южная галерея", ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю

  Информация для вас

  - Оплата в рассрочку

  Корзина

  Корзина пуста