(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

В Бобруйськ!

Хокей - в Білорусії спорт номер один. Деякі вболівальники, особливо футбольні, можуть не погодитися з цим твердженням. Дійсно, тут є грунт для дискусій і суперечок. Безперечно лише те, що в хокей «синьоокою республікою» вкладаються шалені гроші. Переконатися в цьому могло московське «Динамо», яке черговий гостьовий матч проводило нема на 15-тисячнику «Мінськ-Арена», зайнятий зараз підготовкою до дитячого Євробачення, а в Бобруйську. Місцеве державне фізкультурно-спортивне установа «Спортивний комплекс" Бобруйськ-Арена "- таке офіційна назва цього льодового палацу, який, хоч і поступається своєму мінському побратимові, але може дати солідну фору деяким домашнім палацам команд КХЛ.

Арена місткістю 7 200 глядачів була побудована в травні 2008 року. Вона проектувалася з прицілом на чемпіонат світу-2013, тому відповідає всім стандартам Міжнародної федерації хокею. Грає на ній команда Відкритого чемпіонату Білорусі "Шинник". І ось така споруда отримав середній за масштабами білоруське місто Бобруйськ, чисельністю населення 220 000 жителів. Непогано, так?

Непогано, так

27.10.2010. КХЛ. "Динамо" Мн - "Динамо" М - 1: 3. Фото 01.

На цьому льоду і належало з'ясувати відносини двох "Динамо" - мінським і московським. Перед цим матчем обидві команди зазнали кадрових втрат, і в обох випадках вибули провідні захисники. У біло-блакитних через пошкодження руки

матч пропускав Філіп Новак, а «зубри» на цілих два місяці внаслідок перелому руки втратили самого корисного гравця КХЛ по системі «плюс-мінус» Віктора Костючёнка.

Господарі, як і належить, почали зустріч активніше. Як підсумок - вже на третій хвилині латвійський арбітр Едуард Одіньш відправив відпочивати на дві хвилини нападника біло-блакитних Олексія Медведєва, не за правилами атакував рвався на п'ятак колегу по ремеслу Ярослава Чупріс. Не встиг секундомір відміряти ці дві хвилини, як на лавку для штрафників відправився ще один хокеїст гостей - Домінік Граняк. Таким чином, «зубри» вже на самому початку отримали можливість трохи пограти в форматі «п'ять на три». До цього матчу господарі мали один з найгірших показників в лізі по реалізації чисельної більшості. Шансом виправитися вони не скористалися і на цей раз, але хоча б змусили Майкла Гарнетта попітніти.

27.10.2010. КХЛ. "Динамо" Мн - "Динамо" М - 1: 3. Фото 02.

Відсутність зайвого гравця на льоду послабило атакуючий натиск білорусів: красиву комбінацію розіграло перша ланка, але пасу Глазачева на порожній кут Штумпел забракло влучності. Після цього Подхрадскі забезпечив передачею Кулакова, але його постріл пасткою зупинив Гарнетт. Лідер Західної конференції хоч і не грав першу скрипку, однак домінувати супернику теж не дозволяв. Звична для підопічних Олега Знарка чіпкість привела до того, що на дев'ятій хвилині вже гості отримали можливість пограти в більшості - Мосальов відвоював шайбу за чужими воротами, а Мелешко не придумав нічого кращого, крім як копирснути увернувшісь суперника ключкою. Розплата за настільки недружній жест щодо хокеїста братської держави не змусила себе довго чекати.

Ні, в більшості біло-блакитні прошити Роберта Еша не змогли, але незабаром після цього таки організували гольову атаку. Все почалося зі сміливого проходу Дениса Кокарєва, який захисники з великими труднощами, але зупинили. Після цього шайбу на правому фланзі підхопив Григорій Шафігулін, трохи змістився в центр, віддав пас на п'ятак, де його з розпростертими обіймами прийняв абсолютно вільний Мосальов. Форвард «Динамо» довго думати не став, відправивши диск в дотик між щитків воротаря - 0: 1.

Пропущена шайба не засмутила номінальних господарів льоду, і їм все-таки вдалося довести одну зі своїх численних атак до логічного завершення. Кулаков отримав можливість розігнатися на лівому краї, увійшов в зону, зробив обманний рух і кинув з-під захисника. Гарнетт шайбу парирував, але та зрадницьки відскочив на ключку накочується Дмитру Мелешко. Білорус моментально кинув і після рикошету диск заповз у сітку - 1: 1.

27.10.2010. КХЛ. "Динамо" Мн - "Динамо" М - 1: 3. Фото 03.

У першому періоді ми голів більше не побачили, але варто відзначити, що мінчани довелося діяти без свого капітана - Штумпел в одному з епізодів отримав удар в око, що не дозволило досвідченим словаку продовжити гру. У другій двадцятихвилинці глядачі продовжили спостерігати картину, розмальовану величезною кількістю зіткнень, силових прийомів і оранки до сьомого поту. Жодна з команд не мала істотного ігрової переваги, але позначилася різниця в класі захисту. Якщо у біло-блакитних в обороні ляпів практично не спостерігалося, то ось у «зубрів» раз по раз захист заслуговувала «незачот».

Безвідповідальна гра у своїй зоні і привела до чергового взяття воріт. Костянтин Горовиков і Лео Комаров провели по лівому флангу невигадливу двухходовку, в результаті якої Горовиков в гордій самоті зустрівся з шайбою біля воріт Еша, переклав її на бекхенд і відправив над пасткою голкіпера. Не минуло й трьох хвилин, як рахунок став 3: 1 - Зайнуллин виграв боротьбу біля борту, прокотився за воротами і віддав пас на п'ятак, де стояв зовсім забутий суперником Олексій Медведєв. За відсутності перешкод з боку захисників, Медведєв спокійно підробив собі шайбу і метнув в ближній кут - приймайте заявку на перемогу!

У третьому періоді мінчани дуже старалися переломити хід матчу, але їх зусилля раз по раз розбивалися об грамотно вибудувану оборону гостей. Моменти були в обох команд, але там, де не встигали польові гравці, партнерів виручали воротарі. Роботи було більше у Гарнетта, проте Майкл впевнено справлявся з викликами, які йому кидали «зубри». У підсумку матч так і закінчився з улюбленим для біло-блакитних рахунком 3: 1.

Варто відзначити, що московське «Динамо» перевершило свого суперника не тільки в оборонних діях. У більшості ігрових епізодів підопічні Знарка виглядали просто приголомшливо в силовій боротьбі, старанно працювали на майданчику всією командою. Працьовитість, фізична готовність і грамотна гра в обороні - ось вона формула успіху.

Працьовитість, фізична готовність і грамотна гра в обороні - ось вона формула успіху

27.10.2010. КХЛ. "Динамо" Мн - "Динамо" М - 1: 3. Фото 04.

Олег Знарок , Головний тренер ОХК «Динамо» (Москва):

- Приємно було грати в такому гарному палаці. Нас добре приймали. Тут були створені відмінні умови. Гра, напевно, сподобалася глядачам. Напевно, мало хто може приїхати з Бобруйська до Мінська подивитися хокей. Вигравали сьогодні по руху.

- Чи згодні Ви з тим, що у Вашій команді немає зірок?
    - У нас всі зірки. Принаймні для нашої команди. Ми один колектив.

Марек Сікора , Головний тренер ХК «Динамо» (Мінськ):

- Програли команді з класним рухом, яка зі старту сезону показує класний результат. Останнім часом у нас почали виникати проблеми зі складом. Ми часто втрачаємо гравців. Сьогодні був травмований Штумпел. Могли забити ще один гол у першому періоді, який, можливо, міг би змінити хід гри. Незважаючи на те, що ми перекидали суперника, московське «Динамо» зіграло ефективніше. Але я задоволений командою, яка намагалася перемогти до самого кінця. На жаль, одного гола в матчі проти такого суперника недостатньо.