(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Відстоювати честь Східного Казахстану на Олімпіаді в Лондоні будуть сім спортсменів

Завтра в Лондоні стартують ювілейні XXX Олімпійські ігри. Серед учасників головного старту чотириріччя будуть семеро представників Східно-Казахстанської області. Спробуємо прикинути шанси кожного з наших атлетів на завоювання медалей.

Данабек Сужанов

Незважаючи на стереотип про боксерів, Данабек - хлопець інтелігентний. Здобув економічну освіту в одному з вузів міста. Однак знання за фахом чи знадобляться устькаменогорцу в Лондоні. Стати призером він може завдяки своєму природному таланту.

Він уже не молодик. 27 років - це той вік, коли боксер знаходиться в своєму кращому стані. Не виключено, що з часом Данабек перейде в розряд професіоналів і нинішня Олімпіада стане для нього першою і останньою в кар'єрі. Так що настрій у нього повинен бути просто позамежний!

У Лондоні Сужанов виступить у вазі до 75 кг, а адже щоб потрапити туди, потрібно було пройти жорсткий відбір. Особливість цієї вагової категорії полягає в тому, що тренерам є з кого вибирати. Однак на чемпіонаті світу в Баку в 2011 році тренерський штаб зробив ставку на Данабека і не прогадав. Він вийшов в чвертьфінал в бою проти американця, чим забезпечив собі участь на Олімпіаді.

Серед титулів варто відзначити триразове звання чемпіона Казахстану і бронзову медаль Азіатських ігор в Гуанчжоу в 2010 році.

Ольга Рипакова

Про цю спортсменку сказано і написано стільки, що додати щось новеньке практично неможливо.

Серед її козирів - здатність, незважаючи ні на що, опинятися в числі призерів на всіх найбільших міжнародних турнірах останніх трьох років. Вона чемпіонка світу в закритих приміщеннях в Досі 2010 року, віце-чемпіонка світу з легкої атлетики в південнокорейському місті Дегу в 2011 році, володарка срібної медалі чемпіонату світу в закритих приміщеннях у Стамбулі нинішнього року.

Суперницями Ольги Рипакова в секторі для потрійного стрибка стануть люди вельми і вельми заслужені. Це чемпіонка світу в закритих приміщеннях 2012 року Яміле Алдама з Великобританії і чемпіонка миру 2012 року Ольга Саладуха з України. А також молода призерка світової першості в Дегу 2011 колумбійка Катерин Ібаргуен, завжди небезпечна потужна кубинка Яргеліс Савіньє і досвідчена Тетяна Лебедєва з Росії, за плечима якої дві срібні та одна бронзова медалі в олімпійському секторі для потрійного стрибка.

З факторів, які можуть перешкодити перемозі, варто відзначити низькі результати нинішнього сезону - далі 14,73 метра Ольга не "відлітала". А адже в останні роки для того, щоб потрапити в число претендентів на Олімпійські медалі, потрібно стрибати далеко за 15 метрів. Втім, це проблема не однієї лише Рипакова, адже кращий результат сезону в світі складає всього 14,99 метра і належить українці Ользі Саладусі.

Еркебулан коса

Коса - з тих хлопців, які з'явилися завдяки бурхливому розвитку дзюдо в нашій країні в цілому. Про Еркебулане в Усть-Каменогорську знають незаслужено мало. Але ж цей 23-річний хлопець з Семея цілком може принести медаль в скарбничку Казахстану на майбутній Олімпіаді в Лондоні.

Отже, знайомтеся: Еркебулан коса - майстер спорту міжнародного класу з дзюдо, 12-й номер світового рейтингу дзюдоїстів. Перший успіх до нього прийшов в 2004 році, коли він виграв престижні змагання "Діти Азії".

Зараз Еркебулан виступає у ваговій категорії до 60 кг, де домігся вже помітних успіхів. У 2010 році коса виграв чемпіонат Казахстану.

Найбільш успішним для Еркебулана був 2011 рік, коли він став срібним призером етапу Кубка світу в Тбілісі, виграв бронзу чемпіонату Азії, став переможцем етапу Гран-прі в Абу-Дабі, де здобув все перемоги не просто переконливо, а іппон (достроково).

Точно так же - достроково - коса заробив собі путівку на Ігри в Лондон. На головний старт чотириріччя його запросила Міжнародна федерація ще в травні 2012 року!

З недоліків варто відзначити, мабуть, тільки недосвідченість - майбутня Олімпіада стане для нього першою в кар'єрі.

Дархан Баяхметов

Борець греко-римського стилю Дархан Баяхметов на Олімпіаді - не новачок. Він уже виступав чотири роки тому в Пекіні і став п'ятим. До чого він готовий тепер?

Свою путівку в Лондон виступає у вазі до 66 кг Баяхметов завоював на ліцензійному турнірі в Астані.

Дархані, як і Данабеку Сужанову, 27 років - розквіт сил. І якщо на попередній Олімпіаді не вистачило везіння і досвіду, а за деякими оцінками і суддівської неупередженості в чвертьфіналі, то зараз з першою складовою невдачі, безумовно, покінчено.

Олексій Лялько

Омніум (дисципліна в велотрекових гонках) для Олімпіади в новинку. Звідси і очікування, що історія спорту збагатиться новим чемпіоном. Чесно кажучи, особливих шансів на те, щоб ним став семейчанін Олексій Лялько, мало, адже трекові велогонки - прерогатива європейців в цілому і британців зокрема. Однак чим чорт не жартує?

У дисципліні омніум важливий універсалізм велогонщика. І Олексій цією якістю володіє надзвичайно, адже він тільки зовсім недавно визначився з трекової спеціалізацією.

Змагання з омніуме в рамках Олімпіади пройдуть 4-5 серпня.

Анастасія Сопрунова

Наша спрінтерші Анастасія Сопрунова захищатиме честь країни в забігу на 100 метрів з бар'єрами. Спортсменка забезпечила собі "залізобетонну" путівку зовсім недавно, та й то завдяки встановленню нового особистого рекорду - 12,95 секунди.

На чемпіонаті світу в Тегу в 2011 році Анастасія вийти на пік форми не змогла - від свого кращого на той момент результату вона відставала досить сильно.

Тепер все залежить від того, наскільки ретельно Сопрунова з тренерами провели роботу над помилками. Втім, навіть при побитий власного рекорду завоювання медалі цією спортсменкою малоймовірно. Однак 7 серпня біля Анастасії є шанс здивувати всіх нас.

Рафаиль Вергоязов

Застрибнути на підніжку останнього вагона поїзда, що від'їжджав на Олімпіаду, - справа непроста, але моторошно надихаюче. Рафаиль Вергоязов став останнім представником нашої області, який дізнався про те, що він все-таки їде на Олімпіаду. До цього моменту він перебував в тіні свого більш досвідченого конкурента Сергія Черкасова, проте в останній момент все-таки зумів вискочити з-за його спини.

Рафаиль виступатиме в каное-одиночці. І тут його завданням-максимум, напевно, буде повторення пекінського досягнення Катерини Лукічов - 11 місце. Сам юний спортсмен (йому всього 19 років) ставить перед собою завдання пройти кваліфікацію.

Старт змагань на гребному каналі в Лондоні призначений на 29 липня.