(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Волейбол Ліга націй 2018 жінки Росія Домінікана результат відео

Перед польським етапом Ліги націй російська команда зберігала тільки теоретичні шанси на проходження у фінал, проте втратила і їх, незважаючи на суху перемогу.

Вирушаючи на фінальний етап Ліги націй в польське містечко Валбжих, волейболістки команди Росії напевно подивилися в турнірну таблицю. Побаченим вони були здивовані неприємно: за 3 матчі до завершення регулярного етапу наша команда займала тільки 8-е місце і зберігала чисто теоретичні шанси на проходження у фінал турніру. Далеко не все було в руках російської збірної, якій треба було виграти всі 3 гри в Польщі, не втративши жодного очка і чекати, які результати покажуть дівчата з Нідерландів та Італії, що стоять вище в таблиці.

Якщо говорити простіше: Нідерландам досить було виграти тільки 2 партії в будь-якому з 3-х своїх матчів, щоб відчепити команду Росії. Чи не найскладніше завдання, чесно кажучи.

А росіянкам у перший день польського етапу потрібно було грати з командою Домініканської Республіки, що займає 14-е з 16 місць в турнірній таблиці. Домінікана могла похвалитися 2-мя перемогами над ще більш слабкими командами Аргентини і Таїланду, наявністю в складі 2-метрової Брайлін Мартінес, а також величезним бажанням виправитися на фінальному етапі. При всій повазі до суперниць, команда Росії повинна була з легкістю їх перемогти. З такою ж легкістю, як робила це 13 раз поспіль - рівно стільки офіційних матчів провели між собою збірні.

Російські спортсменки почали зустріч з цілої серії помилок. Возможнл, що не розігрілися чи відсутня установка, тому що волейболістки з Домінікани зовсім не змушували помилятися. За рахунку 1: 6 Вадим Панков взяв тайм-аут, щоб у всякому разі заспокоїти підопічних. І у нього це вийшло: збірна Росії перестала провалюватися хоча б в нешкідливих ситуаціях і до першого технічного перерви, пристойно додавши в атаці, наздогнали своїх суперниць в рахунку.

Потрібно відзначити, що в першому сеті обидві команди демонстрували гру не найвищої якості. Дівчата з Домінікани команду Росії напружували не надто: подача була дуже простою, а атаки невибагливими. Єднальна суперниць переважно відправляла м'яч на Брайлін Мартінес, а у тій гра не задалася. Раз по раз Брайлін атакувала в аут, а коли усвідомила, що атаки не йдуть, стала скидати м'яч за блок. Але команда Росії швидко цей прийом розкусила і з ним справлялася.

У росіянок явного лідера атак не було. Але з часом команда Росії свої окуляри набирала. За рахунку 14:11 Маркос Квейк взяв перший тайм-аут і постарався емоційно підбадьорити спортсменок. Ті зарядилися емоціями, проте почали помилятися ще більше. Різниця в рахунку з часом збільшувалася, і тільки в кінцівці росіянки дозволили суперницям до себе наблизитися - 25:21. Кращими волейболістками за результатами першого сету виявилися Лазаренко, Любушкін і Воронкова.

Тим часом зі Штутгарта прийшли не особливо приємні звістки: команда Нідерландів в першому сеті буквально втоптала туркень в майданчик - 25:11. Буквально протягом півгодини боротьба за вихід до фінального раунду для збірної Росії могла закінчиться.

Але команда Вадима Панкова і тим більше Маркоса Квейка за грою в Німеччині не спостерігала, а тому продовжувала боротися один з одним. Початок другого сету вийшло дзеркальним до першого: в цей раз грубо помилялася домініканська збірна. До першого технічного перерви росіянки за допомогою атакуючих зусиль Любушкін і Малих отримали невелику перевагу, але до середини партії Домінікана рахунок майже зрівняла. Але це не команда з Америки підтяглася, а російська збірна зменшила оберти. Суперниці давали грати, але російським спортсменкам інстинкт вбивці в матчі був невідомий: на їх промахи вони відповідали своїми.

Справа ледь не дійшла до повного паралічу гри помилками. До другого технічного російська збірна вела з рахунком 16:13. Після паузи за рахунок класного пасу котикову російська команда збільшила відрив до 5 очок і, здавалося, змогла забезпечити собі спокійну кінцівку, але знову почалися дивні втрати: суперницям програли очко в атаці без блоку, а потім навіть в момент подачі - арбітри зафіксували порушення розстановки. Але домініканська команда грала слабо і не могла нас покарати. А збірна Росії все-таки знайшла сили на пару атак, щоб завершити сет - 25:20. В результаті статистика показала, що рівно половина очок в сеті дісталася збірним після помилок суперниць.

Нідерланди і Туреччина вирішили потягнути інтригу - 2-й сет у грі тривав без малого 40 хвилин. І коли Катерина Любушкін робила перший пас в своїй третій партії, в Штутгарті ще йшла битва за другу. Але закінчилося все не на користь російської команди. Нідерланди перемогли з рахунком 31:29, поповнили свою очкову скарбничку і повністю позбавили росіянок шансів на фінал.

Російська ж збірна видала на старті 3-го сету відмінний відрізок. Катерина Любушкін кілька разів поставила суперниць в глухий кут своєю подачею, а навіть коли у тих виходило переводити м'яч назад, відмінно атакувала розігралася Ольга Бірюкова. Нарешті росіянки змогли добути очко і на блоці: з урахуванням того, що в 2-й партії блок не працював взагалі, воно було довгоочікуваним - 6: 0. До першого технічного відрив трохи зменшився, але перевага зберігалося - 8: 5.

У 3-й партії якість гри помітно зросла. Обидві збірні додали в діях у захисті, стали піднімати непрості м'ячі. А у Домінікани нарешті розігралася Мартінес. Вона набирала очки майже в поодинці, але почала робити це стабільно - точно атакувала і іноді блокувала атаки росіянок. Але в волейболі один в полі не воїн: команда Панкова до самого кінця гри утримували комфортну перевагу і легко здобула перемогу - 25:16.

Російська збірна, незважаючи на виграш в 3-х сетах, втратила шанси на вихід у фінал Ліги націй. З польської і японської командами можна буде грати без оглядки на результат. Можливо, потрібно поберегти сили лідерів і спробувати щось незвичайне в рамках підготовки до ЧС.