(098)4-63-63-63

Волейбол. Суперліга. Динамо (Москва) - Зеніт-Казань (Казань)

Суперліга. Чоловіки. 24-й тур. Подробиці матчів, коментарі

Динамо (Москва) - Зеніт-Казань (Казань) - 1: 3 (20:25, 25:23, 22:25 17:25)

Казанський «Зеніт» приїхав в Москву відразу після матчу в Лізі чемпіонів, де на виїзді зустрічався з італійською «П'яченці» і здобув впевнену перемогу. Стартовий відрізок стартового сету проходив у впертій боротьбі, динамівці відзначилися блоком на Михайлове, але самі в атаці досить часто помилялися - 8: 7. Ключовим в партії став вихід на подачу Андрія Ащева - при рахунку 12:10 гостям вдався значний ривок, на який не вплинув навіть перерву Маричева - 12:15. Надалі динамівці кілька разів скорочували відставання до мінімуму, в тому числі після красивого блоку на Леоне, однак власні помилки не могли дозволити біло-блакитним зачепитися за перемогу в цьому сеті. У підсумку, за рахунку 20:23 атака Михайлова приносить важливе очко казанському «Зеніту» - 20:25.

Другий сет стартує з серії потужних подач Михайлова, коли Максим записує на свій рахунок відразу два ейси поспіль, дозволяючи своїй команді заволодіти суттєвою перевагою 3: 7. Втім, успішне дію в атаці Круглова і блок на Леоне призводить до того, що відставання динамівців скорочується до 1-2 очок і так команди йдуть до рахунку 13:15. Маючи дуже складну догравання, Леон атакує швидше від суддівського столика, але його полунакат досягає мети, і Казань йде на перерву маючи перевагу +3. Після перерви динамівцям знову вдалося скоротити відставання, а слідом зовсім зрівняти рахунок на подачах Холта, який доставив складності приймають гостей. За рахунку 19:19 команди вперше скористалися можливістю перегляду спірного епізоду, коли після атаки Круглова м'яч потрапив в лінію. Маючи перевагу в одне очко, динамівцям вдалося підняти в захисті атаку Сівожелеза, і слідом Бірюков впевнено обіграв одиночний блок - 24:22. Подача Маркіна доводиться в блок, проте Круглов з другої спроби все-таки приносить динамівцям перемогу у другому сеті - 25:23.

Третій сет починається з серйозного ривка гостей - 3: 0, однак динамівці відповідають не менш переконливо - 7: 5 ще до першого технічної перерви і ініціатива потроху переходить до біло-блакитних. Втім, і цей відрізок закінчився ще до другої перерви. Явно надав нових емоцій вихід на майданчик Спиридонова, а в складі москвичів з'явився Бережко замість Маркіна. Відставання в 4-5 очок зберігалося аж до того моменту, як на блоці відзначився Холт, а Леон відправив м'яч далеко в аут - 18:20 У користь гостей. Після ейси Холта інтрига в партії знову відродилася - 20:21 і перерва Казані, після якого Максвелл знову подає навиліт - 21:21. Тим прикріше для господарів, що слідом ейсом відзначився і Леон, а Круглов відправив м'яч далеко в аут - 22:25 на користь Казані.

Четверта партія починається з великого ривка підопічних Володимира Алекно - 0: 4 і першу перерву у динамівців. Надалі господарям майданчика вдалося стабілізувати відставання в рахунку, однак скоротити відставання ніяк не вдавалося - 9:14 після атаки Апалікова. У складі «Зеніту» слід зазначити Вербова, який не тільки стабільно діяв на прийомі подачі, але врятував кілька складних м'ячів в захисті. Що стосується «Динамо», то їх гра в четвертій партії зовсім розладналася - 10:16 до другого технічного перерви. У кінцівці партії два ейси записав на свій рахунок Леон, а Круглову це не вдалося - подача в аут і 17:25 в четвертому сеті, перемога «Зеніту» з рахунком 1: 3.

Юрій Марічев, головний тренер ВК «Динамо» (Москва):

- Сьогодні результат міг бути інший?

- Думаю, третя партія була вирішальною. Якби її зачепили - і гра була б цікавіше, і гра була б більш видовищними. Мабуть перестали вірити в свою подачу, в свою гру, багато працювали над подачею і прийомом, але вони виявлялися тільки періодично. Основний час надалі будемо приділяти цим моментам.

- Які очікування від плей-офф?

- Зараз думати про це ще зарано, тим більше не знаємо на кого потрапимо в плей-офф. Наступна гра у нас домашня з Сургутом, і будемо думати про цей матч. Крок за кроком так і прийдемо в плей-офф.

- Була хороша серія перемог, і зараз знову вас зупинив Зеніт. Чи не тисне це на команду?

- Таке присутній, але такі ігри повинні виробляти характер, тому що грати проти сильного суперника і обігравати його набагато цінніше. Сьогодні, на жаль, це не вийшло зробити, трохи не вистачило сміливості і характеру.

Володимир Алекно, головний тренер ВК «Зеніт»:

- Перемога над «Динамо» далася легко?

- Легко ніколи не буває. Це спорт, і навіть якщо відокремлює 2-3 очка, то це зовсім не легко. Позначилася нервозність і невелика втома, але я задоволений і вдячний хлопцям за їх характер. На початку був волейбол, а в кінці був характер.

- Чи вплинула пізній матч в Італії.

- Було непросто, але я не хочу на це посилатися і звертати на це увагу, це твій вибір і якщо ти не хочеш цього - не грай на такому рівні.

- Всі говорять про рекордний серії «Зеніту».

- Мені це зовсім не цікаво. Цікаво зараз, і може один крок попереду. Минулі перемоги вже в минулому, це не вважається.

Олексій Спиридонов, гравець ВК «Зеніт»:

- За рахунок чого сьогодні вдалося перемогти?

- Грали в свою гру, позавчора грали в Італії, вважаю що сьогодні була не найкраща наша гра. З «Динамо» складно грати - команда хорошого рівня. Думаю, ми сьогодні були сильнішими в подачі і прийому, трохи поконцентрірованней зіграли кінцівки, напевно за рахунок цього.

- Леон сьогодні добре зіграв.

- Сьогодні у нього не пішла, був не в своїй тарілці.

- Порівняйте конкуренцію в Росії і в Лізі Чемпіонів.

- Тут конкуренція навіть серйозніше, в Росії важкий графік, великі відстані, але далі буде ще цікавіше.

Для довідки.

З історії Федерації волейболу СРСР

Офіційною датою народження вітчизняного волейболу прийнято вважати 28 червня 1923 року, коли в Москві відбувся товариський матч волейболістів Вищих художніх і театральних майстерень і Державної школи кінематографії.

У 1932 р була утворена Всесоюзна волейбольна секція, з 1959 р - Федерація волейболу СРСР.

У 1933 р був проведений перший чемпіонат СРСР. Перші чотири турніри називалися Всесоюзними волейбольними святами, в яких брали участь збірні команди Москви, Ленінграда. Горького, Ростова-на-Дону, Свердловська, Баку, Дніпропетровська, Києва, Мінська, Ташкента, Тифліса, Харкова. А чемпіонати СРСР серед клубних команд стали проводитися з 1938 р

У цей період волейбол в країні був справді масовою грою. Визнаними лідерами вітчизняного волейболу вважалися М.Віхрева. Е.Войт, З.Козлова, О.Кочержінская, О.Неугодова, В.Осколкова, К.Прокофьева, К.Топчіева, Н.Алексеев, Б.Арефьев, Ю.Багон, А.Баришніков, М.Вільрат, В. Демидов, Б.Нольде, Пономарьов, О.Русанов, А.Степанов, Е.Філатов, В. Філіппов. А.Чінілін, А.Якушев, що заклали фундамент вітчизняної школи волейболу.

З історії Всеросійської федерації волейболу

Всеросійська федерація волейболу (ВФВ) утворена в 1991 р і з 1992 р - правонаступниця Федерації СРСР у всіх міжнародних спортивних об'єднаннях. В даний час ВФВ проводить чемпіонат і Кубок Росії, Кубок Сибіру і Далекого Сходу, першості Росії серед дівчат та юнаків, Всеросійські змагання ветеранів.

В кінці 2000 р Міжнародна федерація волейболу підбила підсумки конкурсу «Кращі ХХ століття». У номінації «Кращий гравець» спеціальними нагородами були відзначені Інна Рискаль і Костянтин Рева, а в номінації «Кращий тренер» - Гіві Ахвледіані і В'ячеслав Платонов.

фотограф: Олена Нікітченко

фотограф:   Олена Нікітченко