(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Волейбол. Жінки. Чемпіонат світу. Росія - Італія - ​​1: 3. 10 жовтня 2018. Огляд матчу. Волейбол

1. З ними можна грати!
    2. Провал, який вирішив все

чемпіонат світу . жінки

Росіянки програли битву, але не війну.

Росія - Італія - 1: 3 (25:22, 20:25, 18:25, 22:25)

Володимир Іванов з Осаки

Почалося найцікавіше. Більше ніяких прохідних зустрічей та ігор навіть середньої тяжкості для Росії тут не буде. Попереду виключно топ-збірні і максимально складні матчі. Щоб йти далі, потрібно показувати волейбол найвищого рівня. Помилок на даному етапі ніхто не пробачить.

У середу на шляху у росіянок стала збірна Італії . Команда, яка до цього матчу за весь турнір програла один лише сет. І кому? Китаянкам, олімпійським чемпіонкам! Однією ногою італійки вже в "Фіналі шести". Але перемога над росіянками остаточно знімала всі питання і перетворювала завтрашній матч з американками в формальність. Зрозуміло, затягувати з вирішенням завдання вони не хотіли.

З ними можна грати!

Сила нинішньої Італії в вкрай впевненою захисту (у Моніки де Дженнаро другий на турнірі показник успішного прийому), Лючії Бозетті, яка диригує грою команди, і, звичайно, 19-річної діагональної нігерійського походження Паоло Егону. Ця трійця громила в Японії все, що зустрічала на шляху.

Нашими козирями, які могли б побити італійські, повинні були стати хороші подачі, вибивають супернику прийом, і надійний блок, від якого "завила" б Егону.

Не обійшлося без сюрпризу від Вадима Панкова - в стартовому складі вперше з'явилася Ольга Бірюкова. Ймовірно, головному тренеру сподобалося, як вона увійшла в гру з Болгарією.

У цій атмосфері жорсткої битви важливо було добре почати. І Панков взяв "челендж" вже після першого розіграшу. Бачили таке раніше? Найголовніше, це виявилося зовсім виправданим! А після атаки Фетісової з'явився навіть мінімальний зачепив - 2: 0.

Після що не вкладається в голові порятунку Алли Галкіної та подальшої успішної атаки Ірини Воронкової йдемо на технічну перерву, ведучи "плюс" один. Навіть з настільки потужними італійками можна боротися!

Найважливіший епізод: вбивча подача Егону, але Парубець надійно приймає - і сама ж забиває м'яч у підлогу. 14:12.

Запасні у італійок, які до цього активно танцювали і жестикулювали, заспокоїлися. До речі, перспективи на майбутнє у італійок райдужні. Лідеру команди Егону зараз тільки 19 років, але в заявці на чемпіонат світу у італійок є чотири дівчини, які молодші за Паоли. Наймолодшій - Фар Сарі Луїзі - місяць тому виповнилося 17.

У першому сеті все вони могли побачити з боку росіянок пайпи, чітку гру і мінімум невимушених помилок. За рахунку 19:16 трибунах звідкись з'явилися російські прапори. А крапку в сеті після тривав вічність розіграшу поставила Воронкова. За півгодини Італія програла стільки ж, скільки за попередні сім матчів.

чемпіонат світу

Росіянки програли Італії на чемпіонаті світу. фото fivb.org

Провал, який вирішив все

Як же оптимістично починалася друга партія! 2: 0. 4: 1, 10: 5!

При 18:13 стало зовсім спокійно. А дарма! Що було потім - просто незбагненно. Перевага з лякаючою швидкістю почало танути, у росіянок геть розладналася атака, стали йти не тільки кураж, але і впевненість в собі. Неймовірний провал в одній лише розстановці привів до рахунку 19:23. Хвилинами раніше, нагадаю, було 18: 13 ...

Ось так ось за якихось кілька хвилин ми програли партію.

Більше того, цей епізод прямо вплинув і на наступний сет. Не всім вдалося вийти зі ступору. Кількість власних помилок, неподання та влучень під блок зашкалювало. Програли третю партію без будь-яких варіантів

Вадим Панков поводився в перерві гранично спокійно. Ніяких емоцій - пояснював кому і що потрібно робити, як на тренуванні. Його впевненість поступово передалася і дівчатам.

Повели 8: 5. При цьому три очки з п'яти віддали власними очками в сітку.

А потім 10: 7 перетворилися о 12:14. Команда знову на кілька хвилин впала в ступор - і цього вистачило, щоб розгубити все перевага. Ось в такі моменти особливо відчувається нестача гравців рівня Наталії Гончарової та Тетяни Кошелевої. Лідерів, які в найважчий момент можуть взяти відповідальність на себе і пробудити команду важливими м'ячами.

У нас же рятувати країну вийшла 18-річна Анна Котікова. І після її атаки рахунок зрівнявся - 17:17. Але дві важкі подачі італійок, вибитий прийом у нас - і знову "мінус" три. Росіянки билися до останнього, не здавалися навіть при 19:24, але витягнути цю гру не вдалося.

Радості в зв'язку з цим трохи. Якби не провал в середині другої партії, хто знає, чим би ще це все закінчилося. З іншого боку, куди краще програти Італії і перемогти Китай, ніж навпаки. У цьому випадку ми можемо пробитися в "Фінал шести" з третього місця в групі. А виграш в сьогоднішній зустрічі з турнірної точки зору давав трохи.

Тепер наша доля буде вирішуватися в грі з олімпійськими чемпіонками. Які, нагадаю, теж програли італійкам у чотирьох партіях.

PS Увечері був зіграний матч між Китаєм і США, який несподівано закінчився розгромом американок - 3: 0. На жаль, для Росії настільки впевнена перемога азіаток була вкрай невигідною. Тепер для виходу в "Фінал шести" нам не тільки обов'язково потрібно обігравати китаянок, а й сподіватися, що Італія в нічого не значущому для себе матчі переграє Америку.

Волейбол, чемпіонат світу, жінки: все про турнір