Всі матчі збірних Росії і США на Олімпіадах

1. Солт-Лейк-Сіті-2002. груповий етап
    2. Солт-Лейк-Сіті-2002. півфінал
    3. Турин-2006. груповий етап
    4. Сочі 2014. груповий етап

сьогодні збірна Росії проведе свій третій матч на груповій стадії олімпійського турніру. У суперниках американська дружина, яка лідирує на даний момент в квартеті. Згадуємо, як росіяни й американці грали між собою на олімпіадах .

Солт-Лейк-Сіті-2002. груповий етап

Перша зустріч між збірними Росії і США в рамках Олімпійських ігор відбулася 16 років тому. Так само, як і в Пхенчхан, національні команди були розбиті на квартети. Тоді для росіян і американців це була друга гра в групі на ОІ-2002. Американці напередодні розгромили фінів з рахунком 6: 0.

Нашим довелося важче: білоруси були повалені з рахунком 6: 4. Тому американці перед першим очним поєдинком в історії Олімпіади - раніше проти збірної США виступали радянські хокеїсти і збірна СНД - вважалися фаворитом. Однак росіяни були мотивовані, оскільки ніякої результат, крім перемоги, не міг влаштувати дружину В'ячеслава Фетисова: за різницею шайб американці перевершували нашу збірну, а на розгром фінів в останньому турі розраховувати не доводилося.

Росіяни виглядали вельми гідно. Глядачам довго довелося чекати закинутих шайб. Перша залетіла в наші ворота вже ближче до екватора зустрічі, на 27-й хвилині. Після вилучень Ковальчука і Малахова збірна Росії залишилася втрьох. 36 секунд гри в форматі «5 на 3» потрібно американцям на те, щоб реалізувати перевагу в двох гравців. Кейт Ткачук скористався неузгодженістю в діях між Каспарайтіс і Хабібулін і проткнув шайбу з п'ятака за лінію. Після чого російська команда знову перехопила ініціативу і кілька разів серйозно потурбувала Майка Ріхтера, голкіпера зоряно-смугастих.

Росіяни мали двократний перевага за кидками в створ до 35-й хвилині. Американці в деяких епізодах не встигали, даючи можливості нашій дружині пограти в більшості. Видалення Гарі Сутера в середині другого періоду ні до чого не привело, а ось штраф Джона Леклера був успішно використаний. Швидкий переклад Володимира Малахова з одного флангу на інший і різкий кидок отримав шайбу Павла Буре з кола вкидання змусили зненацька і захисників, і воротаря суперника. На початку заключного відрізка росіяни реалізували видалення Скотта Янга. Ковальчук і Федоров боролися на чужому п'ятаку з опонентами, і дотик Сергія стало вирішальним.

Дацюк і Ковальчук побили рекорд за кількістю матчів за збірну Росії на ОІ

Але виграти росіянам не судилося. За чотири з половиною хвилини до кінця матчу Бретт Халл відновив паритет, відзначившись з близької дистанції. Знову вийти в лідери у росіян не вийшло. Овертайм регламентом не був передбачений. Підсумковий рахунок 2: 2 влаштував американців: обидві команди поповнили скарбничку на один бал, і перед заключним туром збірна США йшла першою.

Але всі чотири команди виходили до чвертьфіналу, різниця полягала лише в силі подальшого суперника. У збірної Росії, яка зайняла в квартеті третє місце, відбувся поєдинок з чехами за вихід в півфінал, у американців - з німцями. Тоді росіяни ще не здогадувалися, що той матч проти дружини Херба Брукса стане першою частиною протистояння на іграх в Солт-Лейк-Сіті.

Солт-Лейк-Сіті-2002. півфінал

Була у того протистояння і друга частина. Через тиждень команди зустрілися знову, але вже на стадії півфіналу. І саме цей матч залишився в пам'яті багатьох росіян.

На жаль, багато сил залишила збірна Росії в чвертьфінальному матчі проти тріумфаторів Олімпіади в Нагано. Чехи надавали серйозний тиск, змусивши нашу команду часто віддалятися. Микола Хабібулін відіграв на нуль, відбивши 41 кидок по своїх воротах. У грі з американцями не зміг витягнути на собі і голкіпер. За два періоди збірна завдала 38 кидків у ворота, три з яких досягли мети. Майк Ріхтер вступав в гру 11 разів за 40 хвилин. Господарі змагань отримали достатньо шансів на реалізацію чисельної переваги.

Всі свої шайби американці закинули в більшості. Спочатку відмінно кинув Білл Герін, вже в другому періоді Скотт Янг з близької відстані збільшив перевагу зоряно-смугастих, а в кінці цієї двадцятихвилинки Філ Хауслі зіграв на протиході, вразивши ворота Хабибулина втретє. 75% реалізації зайвого гравця - показник позамежний. Лише одне видалення було двохвилинним, в трьох інших випадках оштрафовані покидали лавку достроково.

Може, краще в кваліфікацію? Чому Росії не страшно програти США

Припиніть панікувати і вплутувати політику в спорт.

Але то був не кінець. Залишався третій період, який починався для росіян з «-3». Вже на 11-й секунді від початку відрізка відставання нашої збірної обчислювалася двома шайбами. Вдалим відскоком від борту скористався Олексій Ковальов, який випередив Сутера і переграв у ближньому бою Ріхтера. Проходить три хвилини, і знову перед глядачами постають радіють хокеїсти російської команди. Чарівно вистрілив від синьої лінії Володимир Малахов. І хто після такого згадає про перших двох періодах? Росіяни змінилися до невпізнання: за три з невеликим хвилини закинуто на дві шайби більше, ніж за перші 40. Через сім хвилин сталося найгучніша подія Олімпіади 2002 року.

Сергій Самсонов потрапляє в каркас воріт. Встигла вона побувати за лінією воріт під час даного епізоду - ніхто не зможе відповісти на це питання точно. Арбітр залишив рахунок незмінним. Росіяни продовжили атакувати. Кидків за цей період було майже в два рази більше, ніж за перші дві третини. Однак 2: 3, що встановилися до 44-й хвилині, залишилися на табло і після сирени. Забігаючи вперед, відзначимо, що це єдина перемога американців над росіянами в основний час в рамках Олімпіади. Прикро, що відбулася вона в такий важливий момент.

Прикра поразка було лише трохи скрашено перемогою над Білоруссю в матчі за бронзові медалі.

Турин-2006. груповий етап

Той турнір проходив в дещо іншому форматі. Збірні були розбиті на дві групи по шість команд. У заключній зустрічі групового стадії зустрілися збірні Росії та США. Росіяни до того моменту мали три перемоги при одній поразці в матчі проти словаків. У американців в активі був лише один успіх у поєдинку з Казахстаном. Збірним Швеції та Словаччини дружина Пітера Лавіолетт поступилася, а з Латвією розійшлася миром.

Однак статистика іноді ні про що не говорить. Виходячи з виступів, росіяни повинні були впевнено розправитися з супротивником, а на ділі вийшло зовсім інакше. В середині періоду Олександр Королюк відкрив рахунок в матчі, хоча ця шайба ніяк з логіки гри не витікала: форвард перехопив шайбу на своїй синьої лінії, втік до чужих воріт - росіяни перебували в меншості - і зробив все так, як і слід було виконати вмілому нападнику. Потім американців погубило ще одне слабо проведений більшість. Каспарайтіс і Малкін втекли удвох в контратаку і грамотно відсторонили від участі в епізоді останнього захисника. Євген закидав шайбу вже в порожні ворота.

«Шипачов Вадим Олександрович не можна списувати з рахунків, але Каблуков заслужив матч з США»

Хто повинен зіграти з США - Каблуков або Шипачов Вадим Олександрович?

Але стільки штрафів не могли безслідно пройти для нашої команди. Чергове вилучення у складі російської команди було використано. Брайан Ролстон залишився на п'ятаку на самоті, Тютін і Овечкін до американців не нагодилися. До першої перерви суперники підходили за рахунку 2: 1.

Чи не балували хокеїсти шайбами ​​протягом майже 20 хвилин чистого часу. Лише на 36 хвилині гольову засуху перервав кидок в ближній кут Андрія Маркова, який отримав передачу від Дацюка в колі вкидання. Американцям через кілька хвилин на виручку знову прийшло більшість. Видалення Королюка використовував Джіонта, який виявився найспритнішим на відскоку.

У третьому періоді американці зовсім рахунок в матчі зрівняли. І знову наші перебували на майданчику в меншості. Скотт Гомес переправив шайбу у ворота Максима Соколова після кидка від синьої лінії. В середині ігрового відрізка Овечкіна знову вивів збірну Росії вперед. Перед Олександром перебувала тільки порожня рамка, в яку форвард без праці потрапив. Після цього команди обмінялися закинутими шайбами. Росіяни перемогли з рахунком 5: 4, але в двох періодах зафіксована нічия. Американці нав'язали боротьбу і розраховували на позитивний результат аж до останніх хвилин матчу.

На жаль, на тому турнірі ця перемога нам практично нічого не дала. Амбітна збірна Росії залишилася в Турині без нагород.

Каблуків забив, більшість - 100%! Вже пора є свої статті?

Збірна вмила скептиків. Чи ні?

Сочі 2014. груповий етап

Четверта і поки остання зустріч між збірними. Як і в Солт-Лейк-Сіті, це був другий тур групового етапу. Важливість перемоги полягала і в турнірній ситуації, і з точки зору психології: збірна США стала першим міцним опонентом в Сочі. Символічно, що в той раз перед очною зустріччю росіяни грали проти словенців, а американцям протистояли словаки. Ситуація повториться через чотири роки.

Перетерпіли. США показали, як треба було грати зі Словаччиною

Тиснути, кидати, добивати. Знайомий рецепт в дії.

У сочинському матчі команди довгий час кілька обережними. Але гру змінила шайба Павла Дацюка, який прекрасно кинув, не ставши зближуватися з Джонатаном Куіка. Пішла трохи більше відкрита гра. В кінці другого періоду Бобровський спробував один боротися проти всієї п'ятірки американської команди. Ніхто не прийшов на допомогу в момент чисельного меншини, коли Сергій відбив перший кидок. Наспів на відскік Кем Фаулер, який зрівняв рахунок в матчі.

Американці вийшли вперед, знову реалізувавши видалення Олександра Радулова. Ближній кут вразив Джо Павелскі. Однак незабаром і росіянам вдалося використати перевагу в гравця. Павло Дацюк кидком в «будиночок» оформив дубль і зрівняв рахунок. А потім трапився епізод, який змусив російських уболівальників нагадувати. Федір Тютін пальнув під поперечину, але шайба не була зарахована. Кожен переглянув повтор раз десять, але так ніхто серед глядачів і не зрозумів, в чому виникла суперечка. Виявилося, що американський голкіпер зрушив ворота. Виявилося ця обставина не в момент хитрою виверти, а пізніше, коли вже шайба влучила в сітку. Арбітр вказував на центр, а потім поїхав за повтором. І переглянуто був пов'язаний, швидше за все, не з тим, зрушені чи ворота, а куди потрапила шайба. А під час перегляду з'явилися приховані перш факти. Гол скасований справедливо, але Куїк залишився без покарання.

У час, що залишився основний час і в овертаймі голів на майданчику льодового палацу «Великий» не виявилося. Результат визначила серія буллітів, де Ті Джей Оші досхочу потренувався в даному компоненті. Чотири рази він залишав без роботи Сергія Бобровського. Складно виграти серію кидків, коли у суперника є такий виконавець. Та поразка позбавила змоги росіянам вийти безпосередньо в чвертьфінал.

Ця перемога вивела американців вперед в статистиці особистих зустрічей: дві вікторії зоряно-смугастих, одна перемога збірної Росії і один раз команди сильнішого не виявили. Сьогодні у дружини Олега Знарка є відмінна можливість поквитатися з американською командою за поразку на домашній Олімпіаді і зрівнятися з нею за кількістю перемог в очних матчах.