(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Забакланье. 16 червня. фальшивий бог

Збірна Аргентини в своєму стартовому матчі ЧС-2018 не зуміла продавити масивну оборону ісландців. Головна надія нації Лео Мессі пішов з поля без гола і не реалізував пенальті.

Головна надія нації Лео Мессі пішов з поля без гола і не реалізував пенальті

Напередодні дебютного матчу збірної Аргентини на ЧС-2018 справжній спектакль в Сочі продемонстрував Кріштіану Роналду. Португалець кинув виклик своєму опонентові, оформивши хет-трик в своєму першому ж матчі на турнірі. Причому не якомусь Ірану або Марокко, а зіпсувавши настрій одним з фаворитів турніру - іспанцям. На Мессі, який став найкращим бомбардиром європейського клубного сезону, і без того чинився колосальний тиск. Тепер же йому практично не залишали шансів на виправдання - починати творити чудеса потрібно з першого ж матчу.

Тижневик «Футбол» представляє цикл авторських блогів, присвячених ЧС-2018

На попередніх трьох чемпіонатах світу найкращим результатом Лео став дубль у ворота Нігерії на ЧС-2014. Але цей перфоманс і близько не валявся біля трьох голів Роналду в ворота одного з найкращих голкіперів світу Давіда Де Хеа. Аргентинські вболівальники окупували територію біля стадіону «Спартак» ще за шість годин до початку гри. А потім загони в небесно-блакитних футболках можна було відшукати практично на будь-який трибуні. Навіть там, де базувалися групи ісландських фанатів. А на більшості банерів можна було розгледіти зображення Мессі. Ось тут він ще довговолосий молодик на старті кар'єри. Трохи правіше майорить полотно з уже заматеревшего Лео: вид зі спини на знамениту «десятку» і два вказівні пальці, спрямованих в небо. Поруч розтяжка, на якій Дієго Марадона передає Кубок світу нинішньому капітану аргентинської збірної. Але з явним відривом перемагає банер, де Мессі зображений в ролі Ісуса з німбом над головою.

Але з явним відривом перемагає банер, де Мессі зображений в ролі Ісуса з німбом над головою

Однак в першому таймі Лео і близько не показав чогось божественного. Перший удар по воротах він завдав лише на 17 хвилині, зате в своєму фірмовому стилі: обігравши на замаху захисника, він змістився з правого флангу атаки ближче до центру і з-за меж штрафного закрутив м'яч у бік воріт. Голкіпер перевів його на кутовий. Через кілька хвилин Мессі перехопив м'яч на чужій половині поля, просунувся вперед і завдав ще один дальній удар. На цей раз голкіпер намертво зловив м'яч в стрибку. Наступною активності від головної надії аргентинської нації довелося чекати більше 20 хвилин.

У самій кінцівці тайму Лео двічі напартачив. Невдало розіграний ісландцями кутовий завершився винесенням м'яча до центру поля, де Мессі кострубато обробив його. Хоча в разі успіху перед ним залишався лише один захисник «вікінгів». А на останній хвилині тайму в однакових умовах з точки м'яч зрикошетив йому в руку. Але важливо відзначити і зусилля ісландських захисників. Всякий раз, як м'яч опинявся в ногах Мессі, як мінімум двоє «остров'ян» накривали його немов височенна хвиля, падаючи на серфера.

ЧС-2018. Аргентина - Ісландія - 1: 1. Фоторепортаж Сергія Дроняева

Після перерви Мессі виглядав помітно активніше, при цьому продовжуючи неспішно прогулюватися на чужій половині поля більшу частину часу. На 56-й хвилині він зробив спробу в улюбленій манері прорватися через центр крізь натовп обранців. Йому вдалося накрутити трьох-чотирьох захисників, перш ніж його знешкодили і винесли м'яч на кутовий. А потім трапився ключовий епізод зустрічі. Під час подачі з лівого флангу захисник збірної Ісландії повалив на газон Серхіо Агуеро. Капітан аргентинців встановив м'яч на точку і абсолютно нехитрим для себе чином послав м'яч на зручній для воротаря висоті. Так бездарно Мессi пропустить виконував пенальті в матчах за збірну з часів поразки у фіналі Кубка Америки-2016.

Але саме ця невдача допомогла Мессі прокинутися і розлютитися на самого себе. Через пару хвилин він заробив небезпечний штрафний в 22-25 метрах від воріт - його коронна точка. Однак постріл прийшовся вище воріт. Потім Лео знову спробував в фірмовому стилі прорватися до воріт на крейсерській швидкості, на ривку відірвавшись від обігравши ісландці. Знову невдача. Через хвилину партнери заробили для нього ще один штрафний, в тій же зоні, з якої він пробивав раніше. Цього разу Мессі підбив стінку.

Цього разу Мессі підбив стінку

Аргентинські вболівальники продовжували гнати свою команду вперед енергійними піснями, перебиваючи знамениті заряди ісландців, супроводжувані ударами. І за 10 хвилин до кінця гри вони вже встигли було підскочити зі своїх місць, щоб через мить стадіон накрив гул розчарування. Їх ідол завдав найнебезпечніший постріл з-за меж штрафного, і в динаміці здалося, що м'яч опускається точно в дальній нижній кут. Але він просвистів в сантиметрах від штанги. У компенсований час Мессі мав ще кілька моментів. Спочатку він завдав неточного удару з правої ноги з лінії штрафної. А на останній хвилині компенсованого часу з вигідної позиції знову підстрелив стінку.

У першому матчі Король Лео не виправдав очікувань нації і не відповів на молитви уболівальників. Хоч уболівальникам «Альбіселесте» сьогодні і немає в чому дорікнути себе, після гри все одно можна було наштовхнутися на їх відчужені особи. Деякі з них з відсутнім поглядом курили, сидячи на бордюрах. Хтось просто мовчки брів в сторону метро. І нехай зараз вони розчаровані, але навіть така невдача не здатна похитнути їх віру. Залишається лише дізнатися, в того чи бога вірують аргентинці.