(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Збірна ветеранів хокею Татарстану в товариському матчі переграла команду Чехії

(Казань, 6 листопада, «Татар-інформ», Олексій Анісімов). У Казані пройшов міжнародний товариський матч з хокею між збірними ветеранів Татарстану і Чехії. Перемогу з рахунком 5: 2 здобули господарі льоду.

До складу збірної республіки увійшли Президент Татарстану Рустам Мінніханов, мер Казані Ільсур Метшин, легендарні хокеїсти «Ак Барса» Олексій Морозов, Олексій Чупіна, Рафік Якубов, Сергій Зінов'єв та інші. Очолив команду господарів досвідчений наставник Равіль Шавалеев. У числі чеських хокеїстів на лід казанського Палацу спорту вийшли колишні гравці НХЛ Марек Посмик ( «Тампа Бей») і Мілан Халупа ( «Детройт»), а також бронзовий призер Олімпійських ігор Бедржих Щербан. Керував збірної ветеранів Чехії тренер Мілан Нови.

Трибуни Палацу спорту перед початком товариського матчу заповнилися практично повністю - для казанських любителів хокею ця гра стала найбільш очікуваною подією під час паузи регулярного сезону КХЛ, пов'язаної з іграми Кубка Карьяла. Глядачі дуже активно вітали збірну Татарстану під час представлення команд, а найбільша порція оплесків дісталася улюбленцеві казанської публіки Олексію Морозову. Легенду «Ак Барса» дуже чекали на цьому матчі, і Олексій відплатив уболівальникам взаємністю - після завершення гри він приділив шанувальникам цілу годину, роздаючи автографи і фотографуючись з фанатами в фойє палацу.

Символічне вкидання капітан збірної Татарстану Рустам Мінніханов гостинно поступився чеху Мареку Меленовскі. Ворота команди господарів з перших хвилин захищав наймолодший «ветеран» матчу 21-річний Тимур Білялов. Саме він трохи пізніше став одним з героїв першого періоду в складі збірної ветеранів хокею Татарстану, ліквідувавши кілька виходів один на один і відбивши буліт. У чужій зоні, немов повертаючи шанувальників хокею на кілька років назад, блищали Чупіна, Зінов'єв і Морозов - в одному з моментів 95-й номер нашої команди ледь не відкрив рахунок в матчі, і по трибунах Палацу спорту прокотився сумне зітхання. У другій половині першого періоду (ігрові відрізки в цьому виставковому матчі тривали по 15 хвилин) Рустам Мінніханов небезпечно кинув по воротах чеської збірної, і його партнер по команді Рафік Якубов переможно здійняв руки вгору, але голкіпер гостей Марцел Кучера впорався з пострілом Президента Татарстану. За вісім секунд до кінця періоду Кучера ще й взяв буліт від Алмаза Гарифуллина - перший період завершився безгольовою нічиєю.

Перед другим періодом активні вболівальники приготувалися ще потужнішим підтримувати збірну Татарстану - фанати розчохлив барабани і прапори і з перших хвилин ігрового відрізка зарядили: «Вперед, Казань!» На початку періоду господарі двічі не реалізували буліти - спочатку Марцел Кучера відбив штрафний кидок Сергія Зіговьева, потім залишив не при справах Ільсур Метшін. На п'ятій хвилині рахунок все ж був відкритий: в ході швидкої атаки хльосткий кидок чеського гравця застав зненацька нашого воротаря Тимура Билялова. Правда, вже в наступній атаці рівність на табло було відновлено - в складі збірної Татарстану відзначився її капітан Рустам Мінніханов. «Давай ще!» - просять фанати, і хокеїсти господарів їх не розчаровують: Ленар Насибуллін і все той же Рустам Мінніханов тікають удвох на воротаря. Передача, кидок в дотик, і на табло 2: 1 на користь збірної Татарстану - капітан нашої команди оформив дубль. Чехи побігли вперед: протягом півтора хвилин шайба після їх кидків двічі потрапляла в каркас воріт Билялова. До кінця другого періоду рахунок так і не змінився - відпочивати збірна Татарстану вирушила з перевагою в одну шайбу.

На самому початку третього періоді Тимур Білялов відбив черговий штрафний кидок, а через пару хвилин сталося те, чого всі дуже чекали, - свій гол забив Олексій Морозов. Та ще й як забив - красивим кистьовим кидком з правого кола вкидання, як у свої кращі роки. Шанувальники збірної Татарстану тут же затягнули: «Льоша Морозов!» Незабаром рахунок став вже 4: 1 на користь господарів - з передачі Алмаза Гарифуллина забив Дмитро Безруков. Гарифуллин, до речі, разом з Рафіком Якубовим, Дмитром Балміним і іншими гравцями вперше привели казанський «Ак Барс» до чемпіонства Росії саме на льоду Палацу спорту. За чотири з половиною хвилини до кінця гості скорочують відставання в рахунку - точний кистьовий кидок від синьої лінії вдався Мареку Посмику. Чехи по-спортивному завелися і полізли на хазяйські ворота, але захисники та воротар збірної Татарстану грали впевнено. А на останній хвилині матчу капітан нашої команди Рустам Мінніханов оформив хет-трик - зручну передачу партнеру по команді знову «виклав» Ленар Насибуллін.

Фінальна сирена фіксує перемогу збірної ветеранів хокею Татарстану з рахунком 5: 2.

Кращими гравцями у складі переможців визнані Олексій Морозов, Сергій Зінов'єв і Рафік Якубов. У чеській команді пам'ятні призи кращим гравцям отримали Марцел Кучера, Берджих Щербан та Мілан Халупа. Головний приз - Кубок переможців товариського матчу - міністр у справах молоді та спорту РТ Володимир Леонов і виконавчий директор Федерації хокею РТ Кирило Голубєв вручили капітану збірної ветеранів хокею Республіки Татарстан Рустама Мінніханова.

Хокей. Товариський матч. Збірна ветеранів хокею Татарстану - Збірна ветеранів хокею Чехії - 5: 2

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.