(098)4-63-63-63

«Зелене дербі»: «Ак Барс» і «Салават Юлаєв» зіграли матч року

19.01.2017

Як Олександр Світов ледь не став катом «Ак Барса», а кулачний бій між двома фанатами мало не переріс у масове побоїще

Чисте задоволення - саме так найкраще назвати вчорашній матч «Ак Барса» і «Салават Юлаєв» (6: 5 ОТ). На таких іграх немає потреби будувати з себе головного аналітика в хокеї, намагаючись закинути команди за помилки в обороні і оберемок шайб в своїх воротах: голову в такі моменти треба відключати і насолоджуватися дійством. «Ак Барс» і «Салават» видали поки що головний матч року, а кореспондент «БІЗНЕС Online» в черговий раз зрозумів, що «зелене дербі» - головне протистояння російського хокею.

Олександр Світов (зліва) два періоди був одним з кращих гравців команди, але відразу він мало не став катом «Ак Барса» Олександр Світов (зліва) два періоди був одним з кращих гравців команди, але відразу він мало не став катом «Ак Барса»

Свита VS Мертла

«Я його не штовхав, їхав по інерції, а він нахилився в останній момент. Судді все показали, будемо чекати », - Олександр Світов після матчу виглядає спокійним, хоча ще кілька хвилин тому судорожно бігав від роздягальні до лави запасних своєї команди ... Капітана« Ак Барса »у другому періоді видалять до кінця матчу за небезпечний силовий прийом на Томаша Мертла. Світов два періоду був одним з кращих гравців команди, завдяки його грі на п'ятачку казанці закинули дві шайби, але відразу він мало не став катом «Ак Барса».

Чех Мертл після силового прийому Світовит впав біля борту як підкошений, кілька хвилин не міг піднятися і покинув лід на носилках. Взагалі ігровий епізод досить спірне: Світов дійсно грав до кінця і в тіло - котився по інерції, а чех для чогось в останній момент біля борту в чужій зоні опустив голову вниз - кожна дитина, що грає в хокей, знає, що такого робити не можна. .. «Я не бачив епізоду», - скаже після матчу небагатослівний Зінетулой Білялетдінов. «Я, як і Білялетдінов, не буду це коментувати», - відрізав Ігор Захаркін.

Чех Мертл після силового прийому Світовит кілька хвилин не міг піднятися і покинув лід на ношах Чех Мертл після силового прийому Світовит кілька хвилин не міг піднятися і покинув лід на ношах

Мертла відвезли в лікарню №7, але вже до кінця матчу він був у роздягальні разом з командою. Нічого серйозного, немає навіть звичного для подібних ситуацій струсу мозку. У чеха виявилася рвана рана, після матчу він ходив з величезним пластиром на обличчі і нагадував героя бійки, хоча, здається, кількома хвилинами раніше на льоду «Татнефть Арени» була справжня війна.

«МАТЧ» БЕЗ САМОГО РЕЙТІНОГОВОГО МАТЧУ

Взагалі, сам ажіотаж навколо третього дербі сезону трохи спав. На початку січня команди зустрічалися на льоду «Татнефть Арени», і тоді квитків в касах не залишилося за день до матчу. Напередодні ж квиток можна було купити безпосередньо перед самою грою. У підсумку візуально льодова арена не була заповнена вщерть - в кожному секторі виднілися вільні місця. «Квитки не потрібні? Віддам за півтори штуки кожен ». «Ми тільки що в касі купили по 450», - цікавий діалог між, мабуть, перекупником і вболівальником, який прямував на арену.

«Ми тільки що в касі купили по 450», - цікавий діалог між, мабуть, перекупником і вболівальником, який прямував на арену

Третє «зелене дербі» цього сезону в черговий раз залишилося без трансляції на «Матч ТВ». Федеральний канал був змушений пропустити найбільш рейтинговий хокейний матч. Правда, на цей раз була вагома причина не показати зустріч з Казані. Справа в тому, що вся апаратура за день до гри відправилася в Уфу - показувати Матч зірок КХЛ, а якщо брати картинку з ТНВ, то вона буде зовсім жахливої, ось на телеканалі і віддали перевагу матчу столичних команд, який на папері теж виглядав солідно. Іронія, правда? Гру з уфимской командою не показали в федеральному ефірі через те, що казанська техніка знадобилася в столиці Башкортостану. «Своя апаратура погана, самі бачите, яка картинка на ТНВ, а якісна поїхала в Уфу на Матч зірок. На "Матчі" тому відмовилися транслювати, хоча плани були », - розповів один з операторів вчорашньої трансляції.

Федеральний канал вчора весь вечір отримував гнівні коментарі від уболівальників на свою адресу. Здається, на «Матч ТВ» і самі зрозуміли, що помилилися, поставивши в ефір московське дербі між «Динамо» і ЦСКА, яке, до речі, завершилося нудними 1: 0. Але тут потрібно об'єктивно сказати, що телеканал не показав «зелене дербі" не за своєю примхою.

Олександр Логінов (в центрі) вже на другій хвилині матчу змусив замовкнути казанських уболівальників Олександр Логінов (в центрі) вже на другій хвилині матчу змусив замовкнути казанських уболівальників

«ВАЖКО ЩО-ЯКИХ СКАЗАТИ»

Сама гра ... Чи варто про неї говорити? Потрібно знову і знову включати повтор зустрічі і переглядати її - це задоволення в чистому вигляді. Олександр Логінов вже на другій хвилині матчу змусив замовкнути казанських уболівальників: шикарний кистьовий кидок - і Еміль Гарипов, який був перекритий Стефаном Елліоттом, не зміг допомогти команді. Ще через дві хвилини Енвер Лісін міг закинути другу шайбу, користуючись помилкою Зіята Пайгіна. Через якийсь час Елліотт виправляється - його несильний кидок від синьої лінії досягає мети, канадець підриває трибуни. Люди обіймаються один з одним. Де ще таке зустрінеш?

«У мене емоції просто зашкалюють, мені важко щось сказати», - говорив після матчу канадський захисник, який тепер теж знає, що таке матчі Казані і Уфи ... Хто б міг подумати, що «Ак Барс», у якого в останніх іграх було жахливе більшість, почне реалізовувати його саме в грі з «Салават». На початку другого періоду гра стала нагадувати баскетбольний матч з безліччю зупинок - свисток судді не замовкав, ситуація загострювалася.

На початку другого періоду гра стала нагадувати баскетбольний матч з безліччю зупинок - свисток судді не замовкав На початку другого періоду гра стала нагадувати баскетбольний матч з безліччю зупинок - свисток судді не замовкав

«Салават» божевільним чином на початку другого періоду перетворює рахунок з 1: 2 в 4: 2. Гравці «Ак Барса» не розуміють, що відбувається, - другий період виявляється провальним. Правда, до паніки ще далеко: казанці протягом однієї хвилини закидають дві шайби, хоча у всьому періоді кинули лише тричі.

«Що сталося у другому періоді? Суперник зіграв добре », - як завжди, бездоганно відповість Білялетдінов.

«УФА НЕ ЗМОЖЕ - СУДДЯ ДОПОМОЖЕ»

Після другого періоду вболівальники «Ак Барса» запускають знамениту речівку «Уфа не зможе - суддя допоможе», через яку клуб ледь не оштрафували після першого дербі сезону в Уфі. Інші фанати обговорюють бійку, яка сталася між уболівальниками в середині все того ж другого періоду. Біля одного з секторів зав'язався справжній кулачний бій між двома фанатами, який мало не перетік в масове побоїще. На якийсь час гравці «Ак Барса» на лавці запасних переключилися з льоду на трибуну і спостерігали за дією.

Максим Гончаров та Дмитро Обухів скидають краги, але побитися їм не дають - судді вчасно розбороняють гравців Максим Гончаров та Дмитро Обухів скидають краги, але побитися їм не дають - судді вчасно розбороняють гравців

«Він сам винен, сидів в секторі поруч з уболівальниками« Ак Барса », а коли Уфа забила - виставив шарф« Салавата »до скла і почав надто сильно радіти. Йому зробили зауваження, а він почав посилати всіх. Найцікавіше, що він казанський, але вболіває за «Салават» », - розповів очевидець.

Через якийсь час нерви не витримують і у гравців на льоду: Максим Гончаров та Дмитро Обухів скидають краги, але побитися їм не дають - судді вчасно розбороняють гравців, вболівальники невдоволено покрикує: плебсу, як повелося з давніх часів, хочеться крові на арені.

ЗАВТРА БУДЕ В ПРЕСІ: «лукоянов ОБІГРАВ УФУ»

Третій період виявився нудним, правда, залишимо кінцівку його за дужками. «Салават» вигравав одну шайбу і плавно доводив мінімальну перевагу до перемоги. «Такі матчі не повинні програватися, але ми програли», - скаже після матчу Захаркін, а потім дасть зрозуміти, що до воротаря у нього немає претензій. Ніклас Сведберг, якого в цьому сезоні не критикує тільки ледачий, двічі протягом трьох хвилин пропустить дві необов'язкові шайби і віддасть перемогу «Ак Барсу». За хвилину до кінця матчу Міхал Йордан зрівняє рахунок після несильного накинув від синьої лінії, а в овертаймі швед не зможе відбити простий кидок Артема Лукоянова. У роздягальні він забере всі лаври собі, оточивши себе численними журналістами. Дивуватися тут нічому: по-перше, переможна шайба і перша перемога «Ак Барса» над «Салават» за 9 місяців, по-друге, Лукоянов - страшно подумати! - не забивав 22 матчі поспіль.

- не забивав 22 матчі поспіль

- Завтра буде в пресі: «Лукоянов обіграв Уфу», - жартують партнери над автором переможної шайби.

- Та нічого мені не легше стало, хто вам сказав щось? З чого мені легше? - сам Лукоянов не поспішає себе хвалити.

- У вас така довга серія без голів була ...

- Ну і що тепер? Ну і що? Зараз би ми програли 4: 5, а там у кого-то по 15 шайб, вам би легше стало? Ось і все. Нехай вони по 20 шайб будуть забивати, а я - по три, якщо команда буде на першому місці. Ви всі шайби чиїсь вважаєте, - вибухнув тирадою гравець.

Лукоянова, з одного боку, можна зрозуміти, він завжди був командним гравцем і працював на загальний результат, але журналісти не могли не запитати його про це, тим більше коли ти не забиваєш 22 матчів поспіль, хоча граєш в нападі.

Взагалі в роздягальні «Ак Барса» не було якоїсь ейфорії від довгоочікуваної перемоги над принциповим суперником. Гравці абсолютно спокійно сприйняли цей факт і не сильно раділи, розуміючи, що найголовніше - плей-офф - попереду.

Гробова тиша стояла біля роздягальні «Салавата», звідки лише долинали крики Захаркін. Чи то ще буде: в лютому команди знову зійдуться в очному протистоянні, тільки вже в Уфі.